Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Јака цена е ова 15м фунти...нема да одбие Перез:toe:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Rafa Benitez: Aquilani Has Better Killer Pass Than Xabi Alonso

"For the final pass, Aquilani has more accuracy than Xabi," Benitez told a press conference.


Се теши сега.:pipi::helou:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Hull chairman, Paul Duffen, shares Brown's confidence: "We are not alone (in chasing Negredo), but we are, I think, the leading candidate," he added. However Negredo's agent Alejandro Camano claims the 23-year-old's preferred destination is Roma. "Negredo wants Roma," he told Corriere dello Sport.


eurosport.yahoo.com
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
А демек Аквилани знае повеќе од Алонсо ? Оставете го Бенитез, бидете срекни што успеавте да земете играч, кој знае како и што.

Го гледав со Македонија, на Филип II, човекот има пас, визија и се што треба, иако не можи да се споредува на пример со еден Фабрегас ==>>> !!!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
А демек Аквилани знае повеќе од Алонсо ? Оставете го Бенитез, бидете срекни што успеавте да земете играч, кој знае како и што.

Го гледав со Македонија, на Филип II, човекот има пас, визија и се што треба, иако не можи да се споредува на пример со еден Фабрегас ==>>> !!!
Пример, Чаби и Фабрегас не играат иста позиција. Чаби е последен играч во средниот ред, а Фабрегас е плејмејкер. Точно така, и јас го гледав синоќа, Фабрегас изигра подобро, меѓутоа Чаби не се замараше многу во прво полувреме, не трчаше, имаше само 2-3 паса кон Торес, еднаш му ја спровнаа под нози :) и тоа беше се од него.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Абе ви се чудам. Факт е оти Алонсо е незаменлив во ливерпул. ама не е ни прв ни последен таков што си оди. не зборам само за ливерпул. и аквилани ќе биде незаменлив во рома. Тие изјави од тренерите се сосем нормални. Што треба да каже „Џабе ни е Аквилани, кога го немаме Алонсо.“?
Такви тренери има само кај нас „Не се замарајте, нема шанси да победиме.“ :pos2::pos2: (ова е true story иначе).
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Да во право си - Сепак мислам дека Фабрегас е играч кој знае да изигра на повеке места, за разлика од Алонсо, кој единствено може да изигра централно на средината и поназад и понапред, но сепак е доста слаб на крилните позиции !

Негова основна задача ке биде да ги поврзе редовите во тимот и да дава доста корисни топки кон Кака, Роналдо и се разбира кон најдобриот напагач во историјата на Шшанија, Раул !!!

п.с. Не ми е јасно, само како некои не разбираат дека Раул не може да седи на клупа. Тој е икона !!! = Слично како Тоти
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Rafa Benitez: Aquilani Has Better Killer Pass Than Xabi Alonso

"For the final pass, Aquilani has more accuracy than Xabi," Benitez told a press conference.


Се теши сега.:pipi::helou:
Затоа неможе да освои ништо, пошо е шупак



(дури и да има дел вистина, треба играчот многу да направи пред да го даде завршниот пас. Нема да може да додава ако пред тоа му ја земат топката)
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
231
Затоа неможе да освои ништо, пошо е шупак



(дури и да има дел вистина, треба играчот многу да направи пред да го даде завршниот пас. Нема да може да додава ако пред тоа му ја земат топката)
А ви па гледам се освоивте за нас ништо не остана.:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Не се карајте Ливерпул ке освои за 20 години, титула, а Реал најкасно за две !!!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Арсенал, барем има освоена и тоа во новата ера и во новиот милениум !

Ама да не пишиме тука за нашите тимови ! Ова е фан клуб на Реал Мадрид, тимот кој го почитувам
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе ви се чудам. Факт е оти Алонсо е незаменлив во ливерпул. ама не е ни прв ни последен таков што си оди. не зборам само за ливерпул. и аквилани ќе биде незаменлив во рома. Тие изјави од тренерите се сосем нормални. Што треба да каже „Џабе ни е Аквилани, кога го немаме Алонсо.“?
Такви тренери има само кај нас „Не се замарајте, нема шанси да победиме.“ :pos2::pos2: (ова е true story иначе).
Aбе ОК е да си го пофале новото засилување, можел да рече дека е млад талентиран Аквилани и може доста да научи, ама да дадеш таква категорична изјава негирајќи ја пасинг играта на Чаби, мене ми е несфатливо.

Негова основна задача ке биде да ги поврзе редовите во тимот и да дава доста корисни топки кон Кака, Роналдо и се разбира кон најдобриот напагач во историјата на Шшанија, Раул !!!
Освен тоа, сметаме и на негово помагање во одбрана, ако е само за пасови го имаме Гути, се надевам дека Алонсо ќе понуди повеќе од тоа, и ќе му помага на Лас во дефанзивните задачи.

п.с. Не ми е јасно, само како некои не разбираат дека Раул не може да седи на клупа. Тој е икона !!! = Слично како Тоти
Ќе седи ако е вон форма, или ако има некој кој заслужува повеќе од него да игра, мада со волку талент околу него, мислам дека притисокот до одреден степен паѓа од него, и сметам дека оваа сезона Раул има капацитет да постигне над 20 гола ако игра редовно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom