Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Почнаа со Руд мајстерот да тренираат заедно со тимот во нормално темпо.
Повредата е минато. :cool:

Продавање никако :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Почнаа со Руд мајстерот да тренираат заедно со тимот во нормално темпо.
Повредата е минато. :cool:

Продавање никако :)
Сакам да видам кога ќе браниме резултат како ќе ораат двајцата Диара плус Чаби:vozbud::vozbud::drk:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Нема шанси да ми ја пробијат средината со двајцата Диара и Пепе и Албиол како централни
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Премногу се врзуваш сентиментално за играчиве или мене така ми се чини? :)

Снајдер и да остане не верувам многу да се изнаигра, да не се вратеше Гранеро може и ќе имаше колку толку место за него, вака треба да игра во форма во каква што нема играно повеќе од една сезона за да има било каква шанса. Мислам дека е подобро за него да си замине, повеќе ќе му одговара калчото, а и ќе има речиси загарантирано место во првиот тим, таков профил на играч фали во Интер.

Негредо сакам да остане, ама реално, со Руд во тимот и он нема многу многу да игра, би било добро да го дадат со клаузула за откупување следната сезона, па дојде како директна замена на Руд, како што и се шпекулираше по шпанските весници неодамна.
Па ме интересира, класа играч е коа е у форма не е било кој па затоа пишав, а покрај Лас и Чаби не ми се верува дека одбраната ке ни биде сирење, башка и Пепе е тука со Албиол. Бековите би можеле да учествуваат во нападите а знаеме дека се способни за тоа. Така да ....очекувам премногу:).
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Торес противничкиот гол го гледа само од нашиот шестнаесетник:vozbud:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Одлуката е изгледа дека Негредо ке преминел во Хал(Hull City).Така наводно изјавил неговиот агент.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Одлуката е изгледа дека Негредо ке преминел во Хал(Hull City).Така наводно изјавил неговиот агент.
Подобро му е да остане во некој шпански тим..Сарагоса на пример..отколку да отиде во Премиер лига и Игорче да го коменитра..ах не:vozbud:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Пепе повторно цели 90 минути како централен дефанзивец со Португалскиот национален тим :wink: ако дојде криза на средината од теренот имаме една замена плус :pos2:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Пепе повторно цели 90 минути како централен дефанзивец со Португалскиот национален тим :wink: ако дојде криза на средината од теренот имаме една замена плус :pos2:
Хммм мислиш дефанзивен играч за врска? :helou:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Хехехе Hug of 90 milions ...Ама се изгушкаа Перез и КР9:pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Пак ќе кажем, ПОЗАЈМИЦА! Ако го продадат детево да идат у пичку матер, и Перез и Пелегрини!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom