Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Што сте запнале по Виља сега тоа е тоа го зедовне според мене подобриот можеби е понеискусен ама верувајте ми дека он ке биди најдобар погледнете го клипчево
Масивно кршење на кичма кај 04:05...
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Реал во нова офанзива по Рибери, се надевам дека овој пат Баерн нема да претеруваат во цената и ке попуштат малку
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Реал во нова офанзива по Рибери, се надевам дека овој пат Баерн нема да претеруваат во цената и ке попуштат малку
А јас се надевам да се само шпекулации и да си остане Робен исто и Снајдер а за ова што читам Адебајор можно е да замине во Сити тогаш Арсенал би тргнал по Хунтелар??? :vozbud: ќе бидам среќен да се пресели во Арсенал ќе се врати на старите бои во нов тим ... штета што вака испаднаа работите за него сепак каде и да оди со среќа нека му е :smir:....најдобро ќе беше на позајмица да го дадеа а Раул во управата да беше од другата година со што би отстапил место:toe:
Сепак да би заминел во Арсенал ќе бидат добар тандем со Аршавин :wink:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Нема ништо од Рибери, ќе остане 100%. Башка колку што знам јас му покачија платата, а и мислам дека потпиша нов договор.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Што ќе ни е Рибери бе?! Аман доста е со крила, да се земе Чаби или некој сличен на него по квалитет за таа позиција, и доста е. Робен поарно да остане отколку Рибери да дојде.

ps...



Роналдо само изиграва нешто на тренинзиве, имаше уште една слика ама никако да ја најдем...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
А јас се надевам да се само шпекулации и да си остане Робен исто и Снајдер а за ова што читам Адебајор можно е да замине во Сити тогаш Арсенал би тргнал по Хунтелар??? :vozbud: ќе бидам среќен да се пресели во Арсенал ќе се врати на старите бои во нов тим ... штета што вака испаднаа работите за него сепак каде и да оди со среќа нека му е :smir:....најдобро ќе беше на позајмица да го дадеа а Раул во управата да беше од другата година со што би отстапил место:toe:
Сепак да би заминел во Арсенал ќе бидат добар тандем со Аршавин :wink:
И јас би сакал да биде позајмен Хунтелар ама изгледа на Перез не го воодушевил толку многу па затоа за него прв се фана. Изгледа нема добри мислења за Хунтелар - дека тој ,,не'' може да постигне многу голови... Незнам зошто сеуште ги чува: Дренте, Хајнце, Гути, Салгадо, Ван Дер Вард... им требале пари па еве ви пари од овие.

И јас сум ЗА да останат и Снајдер и Робен, но за Робен под 1 услов: ако се повреди уште 1 до зимата, тогаш можат да го продадат и во зимскиот преоден рок. Робен е одличен но штета е што многу малку натпревари одигрува.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Перез не е тој што одлучува кој ќе остане а кој не, па да се фатил за нив. Пелегрини решава за тоа. Снајдер се спомнуваше дека ќе замине, ама Пелегрини кажа дека сака да остане и ете најверојатно ќе остане. Доколку би му правел ќејф на Пелегрини би останал и Хунти, ама изгледа не е така.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Јас мислам дека баш Перез одлучува кои играчи ќе се купат а кои ќе се продадат а Пелегрини скоро и да нема учество во одлуките
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Едноставно е, Хунтелар вреди добри пари, исто како и Негредо. Нормално дека нив ќе ги продадат. Што мислите колку вреди вдВ после катастрофалната форма лани ? Или Дренте? Единствено од Хунти Негредо и Снајдер може да се земат добри пари, затоа и нив ги спомнуваат...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Јас мислам дека баш Перез одлучува кои играчи ќе се купат а кои ќе се продадат а Пелегрини скоро и да нема учество во одлуките
Во овој случај одлучуваше Перез затоа што се зедоа најдобрите фудбалери моментално. Кој не би ги сакал Кака, Роналдо и Бензема во тим? Додека за Албиол одлучи Пелегрини.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
А јас се надевам да се само шпекулации и да си остане Робен исто и Снајдер а за ова што читам Адебајор можно е да замине во Сити тогаш Арсенал би тргнал по Хунтелар??? :vozbud: ќе бидам среќен да се пресели во Арсенал ќе се врати на старите бои во нов тим ... штета што вака испаднаа работите за него сепак каде и да оди со среќа нека му е :smir:....најдобро ќе беше на позајмица да го дадеа а Раул во управата да беше од другата година со што би отстапил место:toe:
Сепак да би заминел во Арсенал ќе бидат добар тандем со Аршавин :wink:
1.Рибери е подобар играч за разлика од Снајдер и Робен но и јас се согласувам дека треба да го откажете тој трансверзашто не би било добро да се продадат Робен и Снајдер зашто... сепак се играчи кои се одлични и искусни ...
2. И јас брате сакам да дојде Хунти кај нас , и жал ми е што не искочи све у ред иако имаше добра сезона лани... но ако дојде кај нас ... ќе игра и ќе му остави Венгер можност да се докаже:pipi:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
И јас би сакал да биде позајмен Хунтелар ама изгледа на Перез не го воодушевил толку многу па затоа за него прв се фана. Изгледа нема добри мислења за Хунтелар - дека тој ,,не'' може да постигне многу голови... Незнам зошто сеуште ги чува: Дренте, Хајнце, Гути, Салгадо, Ван Дер Вард... им требале пари па еве ви пари од овие.

И јас сум ЗА да останат и Снајдер и Робен, но за Робен под 1 услов: ако се повреди уште 1 до зимата, тогаш можат да го продадат и во зимскиот преоден рок. Робен е одличен но штета е што многу малку натпревари одигрува.
Не е страшно сега и да се повредува Робен секако во план е со еден напаѓач па сигурно Бензема би бил стартер, а штета е и Игуаин да биде на клуба па десната позиција може да ја покрива и Игуаин а лево Роналдо или Кака/Роналдо крила Бензема/Игуаин напад .... за разлика од минатата година има добри алтернативи за замена и играчи со кои може да се игра секаква формација за разлика од минатата што го имавме само Робен како крило и малку што блесна Марсело на крилната позиција ... ќе биде интересно :pishtoldz:nesum:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Kако што се одвиваат настаните, би требало Робен да остане. Снајд исто. За ВДВ ни понуда има ништо. Со Хунтелар ја издолжија работава, барем да го земеа на подготовки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom