Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Тоа е уште од склучувањето на договорот помеѓу Ајакс и Реал, некој процент. Колку е толку е, ако дадеме 7 мил. на Ајакс не значи дека помалку вреди, цената останува иста, 20 мил.
Абе ај и тие Ајакс нека не се глупираат нека седат мирни:mad:...ама сепак многу ми е жал за типов....ѕвер е:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Не ми е јасно како може при напад од Кака-Роналдо-Бензема-Игуаин, да се замарате за заминувањето на еден крајно ограничен напаѓач. А ги имаш и Раул, Руд и Негредо... уживајте бе луѓе, ако толку го засакавте типот нема да ви биде мака шо си оди, оти и онака ќе ја имаше минатогодишната улога на Савиола, а знае да дава голови човекот, не е за на клупа, ама ако се стремиме кон брза и атрактивна игра тогаш он дефинитивно не е човекот шо ни треба. Секоја друга лига освен шпанската повеќе му одговара.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Бенитез бара Чаби Алонсо да достави официјално барање за трансфер

Англиските медиуми пренесуваат дека Рафа Бенитез побарал Чаби Алонсо да достави официјално барање за трансфер за јавно да ја покаже желбата да замине во Реал Мадрид
27 годишниот Шпански интернациналец веќе телефонски се слушнал со Рафа Бенитез и му пренел дека сака да ја се приклучи на новата Галактикос ера на Сантијаго Бернабе.


Медиумите од Островото уште вчера објавија за желбата на Алонсо да се пресели во Реал но Бенитез му порачал на својот сонародник дека ќе треба да достави официјално барање за трансфер.


Daily Mail вели дека Алонсо се слушнал со Бенитез помалку од 24 часа пред да се земе со својата долгогодишна девојка, Нагоре Армубури во церемонија која се одржа во неговиот роден град Сан Себастијан во саботата.


Стратегот на Ливерпул сака јавноста да ја дознае желбата на Алонсо да замине на Сантијаго Бернабе но и да не се случи тоа, Рафа нема да одстапи од поставената цена од околу 35 милиони фунти (40 милиони евра).


И покрај тоа што Реал потроши над 210 милиони евра за засилувања, Кралевите не планираат да ја надминат границата од 25 милиони фунти(околу 29 милиони евра).
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ќе го зееме Алонсо сигурно за не повеќе од 27к Е.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Цената за Виља е 50 милиони сеа слушав кажаа. И колку само ако го побара некој за пониска цена ќе го дадат, а Реал да го побара за пониска нема шанси да го пуштат да си иде. Кои идиоти се значи...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Цената за Виља е 50 милиони сеа слушав кажаа. И колку само ако го побара некој за пониска цена ќе го дадат, а Реал да го побара за пониска нема шанси да го пуштат да си иде. Кои идиоти се значи...
Абе сеа дадовме ~150М за двајца и почнаа да им стават ненормални цени си мислат дека Реал по секоја цена мора да ги купи тие играчи. Ако не дојде во Реал кај сака на друго место нека иде само не во знаете кој клуб :)

Што се однесува за Алонсо најмногу би му дал 30, ни евро повеќе.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе сеа дадовме ~150М за двајца и почнаа да им стават ненормални цени си мислат дека Реал по секоја цена мора да ги купи тие играчи. Ако не дојде во Реал кај сака на друго место нека иде само не во знаете кој клуб :)

Што се однесува за Алонсо најмногу би му дал 30М, ни евро повеќе.
Епа увек е така...сеа они да дадат и 45 милиони одма ќе им го шитнат, а Реал да дадат толку нема шанси да го продадат...незз само шо толку се понашаат околу тој Виља...добро игра типот ама сепак не е незз...:toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Председателот на Валенсија е лаком газ трагедија... (трагедија за Виља и Реал пошто јасно кажа типот дека сака да играе за нас) По се изгледа ке го земат Барселона.

Јеби га, не е пак проблем имаме доста солиден напад и без него.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Нема јас мислам ни Барселона да го земе, глеаш со Ето што се случува, ако Ето замине ке мора него да го донесат, а Ето сеа за сеа не ми се чини дека ке замине. Така да останува уште прашање Виља кај ке игра иако и Реал беше заинтересиран за него, али добро ние како план Б , Бензема го собравме, а на Виља му посакувам да остане во Валнсија :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Кој го оноди Виља....“сакаше“ да игра за Реал....нештата се сменија сега сака да игра за БарСЕЛОна:nesum:
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Што сте запнале по Виља сега тоа е тоа го зедовне според мене подобриот можеби е понеискусен ама верувајте ми дека он ке биди најдобар погледнете го клипчево
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Според АС, освен Хунтелар, играчите кои најверојатно ќе бидат продадени се Дренте, Руд, Хајнце, Негредо и ВДВ. Перез вели дека во наредните неколку недели ќе се работи повеќе на продажба отколку на купување, за да повратат средства како би биле пак активни на трансфер пазарот, веројатно со некое завршно засилување, односно она што Пелегрини ќе смета деку му е потребно на тимот по подготовките. Ова последното е моја претпоставка.


Ми се допаѓа што на “црната листа“ ги нема Робен, Снајдер и М. Диара.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
546
Поени од реакции
78
Според АС, освен Хунтелар, играчите кои најверојатно ќе бидат продадени се Дренте, Руд, Хајнце, Негредо и ВДВ. Перез вели дека во наредните неколку недели ќе се работи повеќе на продажба отколку на купување, за да повратат средства како би биле пак активни на трансфер пазарот, веројатно со некое завршно засилување, односно она што Пелегрини ќе смета деку му е потребно на тимот по подготовките. Ова последното е моја претпоставка.


Ми се допаѓа што на “црната листа“ ги нема Робен, Снајдер и М. Диара.
Da da dobro e sto ostanaa sega Ronaldo KaKa i Robben ke pravat lomm :vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom