Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
1.Рибери е подобар играч за разлика од Снајдер и Робен но и јас се согласувам дека треба да го откажете тој трансверзашто не би било добро да се продадат Робен и Снајдер зашто... сепак се играчи кои се одлични и искусни ...
2. И јас брате сакам да дојде Хунти кај нас , и жал ми е што не искочи све у ред иако имаше добра сезона лани... но ако дојде кај нас ... ќе игра и ќе му остави Венгер можност да се докаже:pipi:

Добро би ви дошол во Арсенал Хунтелар, би се вклопил и со начинот на игра и со годините и се, меѓутоа покрај Аршавин и Бендтнер тешко дека ќе добие првотимски статус туку-така
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Дали може да се рамни Хунтелаар со Бендтнер?
А Аршавин и РвП ни се повлечени напаѓачи... само Бентнер и Волкот ќе останат за Шпицот е тука место Бендтнер ќе влезе Хунти а Волкот ќе игра и друго зашто тој го бива за скоро све во офанзива...така да ако ни го предадете Хунтелаар ќе ви бидам нај најблагодарен посебно според тоа што обично во премиер лига успеваат холанѓаните :smir:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Што ќе ни е Рибери бе?! Аман доста е со крила, да се земе Чаби или некој сличен на него по квалитет за таа позиција, и доста е. Робен поарно да остане отколку Рибери да дојде.

ps...



Роналдо само изиграва нешто на тренинзиве, имаше уште една слика ама никако да ја најдем...

Пази само како го гледаат овие од страна :P

Гонзало ... "Што му е на овој бе..."

:)))
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307

Подарок за свадбата на Чаби, потпишан од F.P со картичка позади :)
 
B

Beck's

Гостин
marca.com pisuva deka Benitez ne smeta veke na Xabi,taka da ova e dobra vest za Florentino i za site vas
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не смета на Чаби, ама не треба да смета ни на повеќе од 27 мил. За 40 и нешто нека го продаде на Сити ако сака.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Последните информации се дека бараат 30 милиони фунти, и Перез ќе ги плати тие пари.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе за Рибери ја си се изјаснив веќе дека не сакам да дое, а за Чаби може ама да, као што кажа боби4е малце со тоа цените нека си се смират и нека не очекуваат сите дека шо ќе посакаат, тоа ќе добијат...Хунти мн нормално дека сакам да остане, а за Робен ватевер зашо мн ме нервира шо скржави...ако остане се надевам нема да биде пак таков...надежна сум:):pipi:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Од Диара поише пари се вадат, така да Диара.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307

Горе десно. Не мора да значи дека ќе си оди Диара, он ќе биде замена за Лас а Гаго за Чаби...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Вака така никој нема да си оди: Ништо од десетмината шо ќе напуштаа : добро, досеа Канаваро и Савиола, уште Јави Гарсија побргу да се сметне, Хајнце и ВДВ.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ја мислам дека нема никој да си отиде вака као шо им тргнала работава:) Нека си седат сите...плата си зимаат, фино им е, еве старциве можат да послужат за да продаваат семки и сончоглед и на др нешо ќе им најдат работа и готово...:):back:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Салгадо: „Кристиано е како авион!“

Хахахха, на стариов брз му е :) Можем да замислим кога игра против него на тренинг, неможе да го види а не да го стигне :) Ебате старецот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom