Фан Клуб: Работнички

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Хаха 0-1 губат од мртвиот Будучност што 15 саата се акаше со автобус до Скопје, што му отидоа сите важни играчи, што денар скапан немаат, што тренираа на вештачка трева и што одиграа се на се една ебена утакмица пред утакмицава.
Не дека ме боли нешто цев али мрзам кога наши екипи губат од прежалени екипи.
Умрени ееејјј ги испратија од Подгорица со активен резултат да се вратат.
Толку од Работнички. Ајт.
Што тим има работнички, со засилувања од 4 автриска и трета хрватска лига.:pos: Лани колку толку имаа некои играчи, оваа година тимот им е мртвило. Уместо секоја година се појачуваат со парите шо ги добиваат од Уефа и коефициентот кој е на нивна страна они увек се усеруват.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Што тим има работнички, со засилувања од 4 автриска и трета хрватска лига.:pos: Лани колку толку имаа некои играчи, оваа година тимот им е мртвило. Уместо секоја година се појачуваат со парите шо ги добиваат од Уефа и коефициентот кој е на нивна страна они увек се усеруват.
Баш тоа го прават многу екипи од слична околина како нашата, парите од УЕФА и од трансфери ги користат за да се засилуваат и да станат конкурентни барем со тимови од 2 и 3 класа првенства.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Што тим има работнички, со засилувања од 4 автриска и трета хрватска лига.:pos: Лани колку толку имаа некои играчи, оваа година тимот им е мртвило. Уместо секоја година се појачуваат со парите шо ги добиваат од Уефа и коефициентот кој е на нивна страна они увек се усеруват.
Тоа да, ама ги дигнаа очекувањата сите изјави им беа у стил готово поминуваме, припреми у Словенија...иначе за тимот се знаеше дека е ослабен доста. Ама читав нешто ова им е убедливо најлош состав на Будучност било кога. Во тешка безпарица се и им отидоа сите играчи.
Па реално со тие припреми и утакмици у Словенија се очекуваше појше.
Црногорциве се прежалени не зафркавај. Него тоа е тоа.
Ќе се борат за опстанок у првенство според мене. Ќе видиме.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Тоа да, ама ги дигнаа очекувањата сите изјави им беа у стил готово поминуваме, припреми у Словенија...иначе за тимот се знаеше дека е ослабен доста. Ама читав нешто ова им е убедливо најлош состав на Будучност било кога. Во тешка безпарица се и им отидоа сите играчи.
Па реално со тие припреми и утакмици у Словенија се очекуваше појше.
Црногорциве се прежалени не зафркавај. Него тоа е тоа.
Ќе се борат за опстанок у првенство според мене. Ќе видиме.
Нашата и нивнат лига се слични по квалитет, само Вардар и Шкендија би се издвојувале така да незнам од каде Работнички толкав фаворит со онаа мртва екипа, не за џабе квотата беше 1,80.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Будуќност постигна гол по грешка на голманот и одбраната. Работнички имаше 10 шанси,две пречки,поништен гол,но ете немаше среќа. Сепак очекувам да победиме на гости.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Тоа да, ама ги дигнаа очекувањата сите изјави им беа у стил готово поминуваме, припреми у Словенија...иначе за тимот се знаеше дека е ослабен доста. Ама читав нешто ова им е убедливо најлош состав на Будучност било кога. Во тешка безпарица се и им отидоа сите играчи.
Па реално со тие припреми и утакмици у Словенија се очекуваше појше.
Црногорциве се прежалени не зафркавај. Него тоа е тоа.
Ќе се борат за опстанок у првенство според мене. Ќе видиме.
Во Словенија играа утакмица со Академија Браво. Екипа составена од играчи кои се родени 94-то или 95-то годиште и годинава играа во трета лига. Едвај 2-1 ги тепаа. Поаматерски припреми не сум видел. Важно се изнашетаа по трговските, си се подновија со некои работи.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
Хаха 0-1 губат од мртвиот Будучност што 15 саата се акаше со автобус до Скопје, што му отидоа сите важни играчи, што денар скапан немаат, што тренираа на вештачка трева и што одиграа се на се една ебена утакмица пред утакмицава.
Не дека ме боли нешто цев али мрзам кога наши екипи губат од прежалени екипи.
Умрени ееејјј ги испратија од Подгорица со активен резултат да се вратат.
Толку од Работнички. Ајт.
абе ако така глеаш и на Работнички му заминаа сите добро играчи, никој асолен не остана. сите се или млади или ептен просек.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.366
Поени од реакции
1.836
Момци, имате инфо колку чини карта за утакмицата против Хонвед у среда?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom