Фан Клуб: Работнички

Член од
1 ноември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
4
Дали и каде може да се најдат целосни натпревари од европските купови на ФК Работнички од 2005 година наваму? Поздрав
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.522
Поени од реакции
1.494
само во клубот да отидеш и да побараш, ако ти излезат во пресрет
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.451
Поени од реакции
2.245
Џевахир го купи ФК Работнички за 600.000 евра

„Тоа што претходно беше најавено, сега е и официјализирано, Џевахир стана газда на Работнички.
Новиот сопственик одвои 600.000 евра за да го купи целиот пакет на акции од Работнички. Се работи за вкупно 250 акции по цена од 2.400 евра по акција.“

Што им текнало на Џевахир да го купуваат Работнички?
 

Флеш

Гостин - You plonker
Член од
23 март 2009
Мислења
10.456
Поени од реакции
10.767
Џевахир го купи ФК Работнички за 600.000 евра

„Тоа што претходно беше најавено, сега е и официјализирано, Џевахир стана газда на Работнички.
Новиот сопственик одвои 600.000 евра за да го купи целиот пакет на акции од Работнички. Се работи за вкупно 250 акции по цена од 2.400 евра по акција.“

Што им текнало на Џевахир да го купуваат Работнички?
Едно,да се прошират изгледа,друго турско влијание преку фудбалот . Го имаат Шкупи,сега Работнички . Нешо мислам и Брегалница е . Очекувајте македонски фудбалери во Турската лига.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.186
Поени од реакции
66.624
Едно,да се прошират изгледа,друго турско влијание преку фудбалот . Го имаат Шкупи,сега Работнички . Нешо мислам и Брегалница е . Очекувајте македонски фудбалери во Турската лига.
Не е Брегалница, туку Гостивар.
 

Флеш

Гостин - You plonker
Член од
23 март 2009
Мислења
10.456
Поени од реакции
10.767
Мрме ....

Тренер од врвот на Европско,

Тренер на Транзбон,Црвена,ДинамоЗ,

Тренерот на Работнички.


Реално чоеков е просек од толку глорификација.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
114
Поени од реакции
149
Катастрофална игра и заслужен пораз Незнам која му беше замислата на Мочка да почне без Стојановски,Крсте Велкоски,Гроздановски сите стандарни во предходните натпревари. Добро во поразот е што конечно ќе си оди Мочка и по тоа што слушнав како најсериозни кандидати се Срѓан Захариевски и некој Србин
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.255
Поени од реакции
945
Катастрофална игра и заслужен пораз Незнам која му беше замислата на Мочка да почне без Стојановски,Крсте Велкоски,Гроздановски сите стандарни во предходните натпревари. Добро во поразот е што конечно ќе си оди Мочка и по тоа што слушнав како најсериозни кандидати се Срѓан Захариевски и некој Србин
Зашто ја шитна.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
114
Поени од реакции
149
Зашто ја шитна.
Па ако Работнички и Ѓорче не му помогнат на Вардар нема кој друг.Нов директор наводно ќе бил Александар Влахов,а тренер се збори за Зекирија Рамадан.Сега со Рафет Муминовиќ како дел од новиот спонзор ќе наликуваме како Слога на времето
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.339
Поени од реакции
7.190
Па ако Работнички и Ѓорче не му помогнат на Вардар нема кој друг.Нов директор наводно ќе бил Александар Влахов,а тренер се збори за Зекирија Рамадан.Сега со Рафет Муминовиќ како дел од новиот спонзор ќе наликуваме како Слога на времето
Да да, обавезно. Работнички што е еден докажан „помагач“ на Вардар низ минатото. Којзнае колку пати играле само да му ги поматат сметките...
 
Член од
18 август 2019
Мислења
114
Поени од реакции
149
Да да, обавезно. Работнички што е еден докажан „помагач“ на Вардар низ минатото. Којзнае колку пати играле само да му ги поматат сметките...
Се сложувам дека така беше во минатото,но сега сменети се работите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom