Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Diskusija na mesto pobeda e pobeda i e od prilep nie barem ne lizevme gaz iako imase ponuda za fuzija so milano i direkno od 1 liga da se odi so ime viktorija na pocetokot sepak e odbra podolgata i po isplatliva odluka 3ta liga ...i ne im odi loso mladi deca za koi drugive klubovi mozat da sonuvaat
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Има нешто подетално за Кавадарци, че се оди официјално ???:)
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
138
Поени од реакции
40
Има нешто подетално за Кавадарци, че се оди официјално ???:)
Кога имало нешто подетлно и официјално во врска со Победа последниве 6-7 години па сега да има? На два дена пред натпревар нема ништо конкретно, на Пр. организација, реклама дека че има гостувајне или било шо! Комедија!
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
утре почнува новиот шампионат во 2 лига, а таму си ја имаме нашата Победа ЈУНИОР која иако имаше најави (ШПЕКУЛАЦИИ и то без основа) дека ќе има силен состав кој ќе конкурира за место во 1 лига, од сето нема ништо (навикнати сме, ова истото го слушаме последните 5-6 години).
од тимот не си замина никој побитен (барем колку ја знам), петрески се врати од турново, а дојдоа иваноски, карески и гиноски од 11 октомври и истатов од беласица. до кај че одиме со овој тим и со овој газда годинава никој незнај ама првите неколку кола че покажат се!!!
со среќа!!!

пардон... првенството почнува во недела!!!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Со среќа нека е во новава сезона!
Да се надеваме дека овај млад состав на Победа пријатно че не изненади сите!
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
na kogo mu kazuvas \?/ gledas samo Brecka duri ne padni nekoja vilica
--- надополнето: Aug 6, 2011 2:24 PM ---
na kogo mu kazuvas \?/ gledas samo Brecka duri ne padni nekoja vilica
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Луѓе ..слушам нешто едвај жива глава сте извелке од Кавадарци..точно е ? :D
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
неее бее......Абе лозариве фрлиле 2-3 камења и нашиве сакале да ода да се тепа ама А.Ц.А.Б. ги спречиле и почнале брутално да ги маваат....ама не се предаваме...ги чекаме лозарите дали ќе дојдат,а колку што знам лозари во прилеп 3-4 години немаат дојдено...

најжалосно е тоа што на домашен терен беа помалце од нас
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
lozari voopsto nemaat dojdeno vo prilep fazla od 10 godini taka da koj gi eba ... nie si pominavme kako so sakavme za zal pobeda i pokraj vodstvoto izgubi ali to e tikves se pokaza kako poiskusen tim odimje ponatamu M/97
 

Kajgana Shop

На врв Bottom