Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
зошто е ова??? знај некој?
Има рок на жалба незнам колку дена имаат шанса да уплатат. Ама по се изгледа на Ацуле не му се дава пари да игра во 2 Лига ... Ако планот му е уште 7 години да тера во 3 Лига додека не се врати старата Победа... СРАМОТА !!!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Има рок на жалба незнам колку дена имаат шанса да уплатат. Ама по се изгледа на Ацуле не му се дава пари да игра во 2 Лига ... Ако планот му е уште 7 години да тера во 3 Лига додека не се врати старата Победа... СРАМОТА !!!
Другар од Ацуле се видело, остана сам, без публика, без навивачи и не му дојде умо..... една мала забелешка :) нама стара или нова Победа, името јуниор е колку да се избегни суспензијата во теко на казната! Ама јас се си мислам дека че се земи лиценца, Поздрав!
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
ПОБЕДА ПРИЛЕП-ФЕЈСБУК
Дали Победа Јуниор е жртва повторно на скопските клубови дали Победа повторно ќе јаа плати сметката незнам зошто не и се дава лиценца да игра во 2 лига зошто наш граѓанин не турка во бунар дали му се послатки парите од Вардар и Тетекс и сака да јаа уништат Победа но во тоа ќе зажалат
Невидени сте...дефинитивно не заслужува да пати цел Прилеп ради вакви кловнови.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
ПОБЕДА ПРИЛЕП-ФЕЈСБУК
Дали Победа Јуниор е жртва повторно на скопските клубови дали Победа повторно ќе јаа плати сметката незнам зошто не и се дава лиценца да игра во 2 лига зошто наш граѓанин не турка во бунар дали му се послатки парите од Вардар и Тетекс и сака да јаа уништат Победа но во тоа ќе зажалат
Невидени сте...дефинитивно не заслужува да пати цел Прилеп ради вакви кловнови.
Хахаха, пак Скопските тимови ви се криви....
ФФМ Прилепска престолнина(n)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Хахаха, пак Скопските тимови ви се криви....
ФФМ Прилепска престолнина(n)
Ова до сеа немам видено,јас да сум од Прилеп и навивам за Победа овие би ги затворил во некоја дупка и не би ги пуштил додека не истече суспензијата на Победа:D:)
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74



Има надеж :)

Извлекувањето за Втората МФЛ се пролонгира




Сабота, 09 Јули 2011 14:03

По одлуката на Лиценцната комисија при ФФМ да не им додели лиценца на екипите на Победа Јуниор и Охрид Лоте,Комесарот за натпревари Миле Спиркоски донесе одлука извлекувањето на натпреварувачките броеви за новата сезона 2011/12 во Втората МФЛ да се одложи додека овие екипи на го искористат правото на жалба.
В понеделник во х. Континентал со поч. во 16.30ч. ќе бидат извлечени натпреварувачките броеви за Првата МФЛ и двојките за 1/16 финалето од националниот куп.


 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Победа јуниор и Охрид Лоте добија дополнителен рок да платат 8.000 евра

Ако не ја уплатат котизацијата, тогаш второлигашкото натпреварување втора сезона по ред ќе се игра со 14 наместо со предвидените 16 екипи. Во оваа конкуренција бројот на екипите не се дополнува како кај прволигашите
Казнетата Победа јуниор и Охрид Лоте, за да играат во второто по ранг фудбалско натпреварување во Македонија, треба да платат по 8.000 евра. Оваа сума пари треба да ја уплатат во рок од пет дена по приемот на решението од Лиценцната администрација која не им издаде дозвола за настап во Втората лига. Доколку не ги обезбедат потребните пари и не ја достават жалбата на одлуката, прилепчани и охриѓани ќе се збогуваат со втролигашкото друштво. Лигата како и во минатата сезона наместо со 16 екипи ќе се игра со 14. Оваа конкуренција не се потполнува составот на лигата до предвидената бројка на екипи.

Победа која од УЕФА е казнета за наместен меѓународен натпревар со враќање во најнизок степен на натпреварување и забрана за настап од 8 години на евро-сцената, со додавката „јуниор“ тргна да се рехабилитира на домашната сцена, но наиде на горливиот проблем - беспарица. Охрид Лоте е помладиот лигаш од градот кој минатата сезона играше во второлигашкото друштво.

Извор: Дневник

До кога ќе го трпиме бе ова лајново да си игра курташак со Победа??? Кај нема пари, кај е ко пес избркасн од сегде, кај ни го уништи клубот, кај публика заради него нема, па уште не му иди умо да си замини и да остај некој да работи со клуобт ко шо треба!!!
Треба еден масовен протест да се направи и да се проба нешто да се превземи, оти клубот ни во 2 лига нема да игра, а не ко шо вели крсте во 1 ќе се борел да влези!!!
КАЈ СЕ СЕГА МАЈМУНИТЕ ДА ПРЕВЗЕМАТ НЕШТО???
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
godinava nema 2ra liga bez pobeda be ej neka ne vi pra filmoj mora da se cita vesnicite pobeda ima plateno tuku nezna so lajna da izeda sega
--- надополнето: Jul 11, 2011 8:25 AM ---
citiram " bez gajle bidete pobeda ke igra vo vtora liga do petok ima rok da plati a parite se obezbedeni sigurno"
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Син му на Истатов потпишал за вас, 18 годишниот Стефан Истатов :)
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Истатов по 38 години повторно во Победа

Младиот и надежен голман Стефан Истатов (18) вчера се договори да настапува за новиот второлигаш Победа јуниор

Прилепчаните на тој начин го решаваат прашањето со местото меѓу стативите. Се работи за перспективен чувар на мрежата, докажан на прволигашката сцена, во редовите на Хоризонт Турново.

Управата, тренерите и идните соиграчи мошне топло го примија доаѓањето на Стефан Истатов. Тој беше во придружба на чичко му, Благоја, некогашен голман на Победа. Присутните коментираа: „Презимето Истатов се враќа во Прилеп“, потсетувајќи се на старите времиња кога Благоја бранеше во Победа, југословенски второлигаш. Тој дојде 1968, а во 1973 година замина во белградски Партизан.

Автор: З. И.

http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=71111100398&id=19&prilog=0&setIzdanie=22327
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
godinava nema 2ra liga bez pobeda be ej neka ne vi pra filmoj mora da se cita vesnicite pobeda ima plateno tuku nezna so lajna da izeda sega
--- надополнето: Jul 11, 2011 8:25 AM ---
citiram " bez gajle bidete pobeda ke igra vo vtora liga do petok ima rok da plati a parite se obezbedeni sigurno"
абе крсте... пмлад си и немаш идено на тренинзи во времето јас ко одев.. во последните 5-6 години, се слушаат само ветувања дека ќе биди се ко шо треба во тимот, а се сведуваше само на лаги!!! и само лаги ќе бидат додека на чело на победа, макар и неофицијално стои чика аца!!! знам дека пари ќе се обезбедат, знам дека победа јуниот ќе игра во 2 лига, ама какво фајде од то... цело време да биди клубот во беспарица, па на секои 6 месеци да идат и да си одат по едно 15 играчи... таква победа сакате? за таква победа вие мајмуните ќе навивате? во времето само на тренинг за победа имаше повеќе публика отколку сега на 10 утакмици шо има!!!
шо мислиш од шо е то така? ја че ти кажам... то е заради фактот шо победа ја водат мафијаши и хоштаплери кои веќе никој не ги сака и никој не им верува!!!
да замини ацуле, клубот ќе тргни, ама додека тој е тука, ништо не прајме!!!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
абе крсте... пмлад си и немаш идено на тренинзи во времето јас ко одев.. во последните 5-6 години, се слушаат само ветувања дека ќе биди се ко шо треба во тимот, а се сведуваше само на лаги!!! и само лаги ќе бидат додека на чело на победа, макар и неофицијално стои чика аца!!! знам дека пари ќе се обезбедат, знам дека победа јуниот ќе игра во 2 лига, ама какво фајде од то... цело време да биди клубот во беспарица, па на секои 6 месеци да идат и да си одат по едно 15 играчи... таква победа сакате? за таква победа вие мајмуните ќе навивате? во времето само на тренинг за победа имаше повеќе публика отколку сега на 10 утакмици шо има!!!
шо мислиш од шо е то така? ја че ти кажам... то е заради фактот шо победа ја водат мафијаши и хоштаплери кои веќе никој не ги сака и никој не им верува!!!
да замини ацуле, клубот ќе тргни, ама додека тој е тука, ништо не прајме!!!
Kако бе помлад човекот е грамада ти му викаш помлад :D !!! Шала на страна се гледа дека си стар навивач и ги разбираш работиве за разлика од напаленковциве што им мачкаат очи... Додека клубот не се расчисти од вакви сподоби како Ацуле ништо не бива. Треба да се почне од корен да се менуваат работите да биде клубот порано кај што бил, вака ...
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
абе крсте... пмлад си и немаш идено на тренинзи во времето јас ко одев.. во последните 5-6 години, се слушаат само ветувања дека ќе биди се ко шо треба во тимот, а се сведуваше само на лаги!!! и само лаги ќе бидат додека на чело на победа, макар и неофицијално стои чика аца!!! знам дека пари ќе се обезбедат, знам дека победа јуниот ќе игра во 2 лига, ама какво фајде од то... цело време да биди клубот во беспарица, па на секои 6 месеци да идат и да си одат по едно 15 играчи... таква победа сакате? за таква победа вие мајмуните ќе навивате? во времето само на тренинг за победа имаше повеќе публика отколку сега на 10 утакмици шо има!!!
шо мислиш од шо е то така? ја че ти кажам... то е заради фактот шо победа ја водат мафијаши и хоштаплери кои веќе никој не ги сака и никој не им верува!!!
да замини ацуле, клубот ќе тргни, ама додека тој е тука, ништо не прајме!!!
abe acule ko bese najtesko ostana sam site so gluma ludilo od igraci do "navivaci" izparija da gi ebam kako i da e nie sme so pobeda do kraj a krajot ne e blizku ... :) ps da ne bese acule nemase da bida ni parma perudza hamburg mitjiland vo prilep i mkd pozz
--- надополнето: Jul 11, 2011 1:25 PM ---
abe acule ko bese najtesko ostana sam site so gluma ludilo od igraci do "navivaci" izparija da gi ebam kako i da e nie sme so pobeda do kraj a krajot ne e blizku ... :) ps da ne bese acule nemase da bida ni parma perudza hamburg mitjiland vo prilep i mkd pozz
ps nie ne navivame za acule navivame za pobeda ako dojdi drug sponzor i nego ce go podrzime M/97
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
abe acule ko bese najtesko ostana sam site so gluma ludilo od igraci do "navivaci" izparija da gi ebam kako i da e nie sme so pobeda do kraj a krajot ne e blizku ... :) ps da ne bese acule nemase da bida ni parma perudza hamburg mitjiland vo prilep i mkd pozz
--- надополнето: Jul 11, 2011 1:25 PM ---

ps nie ne navivame za acule navivame za pobeda ako dojdi drug sponzor i nego ce go podrzime M/97
крсте, во право си за дел од ова и за тие работи во целост се сложувам со тебе!!!
ама... ацуле остана сам оти почна да ги лажи, не само играчите туку и навивачите, почна да не плаќа, да мести утакмици, да менува пола екипа на секои 6 месеци... пак ќе ти пишам, многу си помал од мене и не знаеш како беше кога јас одев И НА ТРЕНИНЗИ!!! тогаш имаше и преку 1000 луѓе!!! зошто тие луќе ги нема сега? оти ма има местенки, пак има лаги... така??? еве ти ја најновата... сите знаат дека победа ќе игра во 2 лига, а таа нема платено ни котизација!!! како тогаш некој да верува во то шо велиш дека победа ќе биде ОНАА СТАРАТА??? ЌЕ БИДЕ КО ЧЕ ЗАМИНИ АЦУЛЕ!!! тогаш ќе ти верувам!!!

е сега за 2 болд... точно е тоа, но!!! ДА НЕ БЕШЕ АЦУЛЕ НЕМАШЕ НИ ДА ГО КРКАМЕ ОНОЈ СРАМ ЗА МЕСТЕНИ УТАКМИЦИ!!! само ова ги уништува сите оние добри моменти и уживања кои ни ги донесе клубот!!!
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
kazi mi ima ekipa na denesnicava so ne mesti ? a samo pobeda kazneta javno nekoj faci kazaa kako go redele celo prvenstvo a nas bez dokaz ni lupnaja 8 god i svati NIKOGAS KAKO NEKOGAS VERNI KAKO SEKOGAS M/97 POZZ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom