Фан Клуб: Победа - Прилеп

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Бабуна нека падни уште таму и готово е се...
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Kорзо-ПОБЕДА ЈУНИОР---1:3 очекуван триумф на ПОБЕДА сега сме први со 41 бод зад нас се бабуна и младос со по 36 бода.Полека но сигурно кон втора лига.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
mislev da odam ama ko mi kazaja deka e redena mi se izgubi zelbata za fudbal glupaci uste ne im dojde umot :S
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Се зборува дека по влеговањето на Победа во втора лига, во клубот че влезел нов спонзор, ако има некој по упатен нека напиши нешто поконкретно, јас лично сметам дедка ацуле нема да дозволи никој да му се меша во работата и пак че си ја тера старата песна.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Се зборува дека по влеговањето на Победа во втора лига, во клубот че влезел нов спонзор, ако има некој по упатен нека напиши нешто поконкретно, јас лично сметам дедка ацуле нема да дозволи никој да му се меша во работата и пак че си ја тера старата песна.
acule e pretsedatel a ne sponzor te toj ne e ali negov coek mn jasno deka vo 2ra liga ke trebat pari pa zato vo klubo ke vlezi nekoj pogolem oficijalen sponzor ce vidime no edno znam tesko deka ce bidi od pp posto prilepskive biznismeni nemaat sluh za pobeda vlozuvat vo 11 posle koj mu e kriv ko ce banknotira hahahah POBEDA NAD SE !!!!!!!!
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
acule e pretsedatel a ne sponzor te toj ne e ali negov coek mn jasno deka vo 2ra liga ke trebat pari pa zato vo klubo ke vlezi nekoj pogolem oficijalen sponzor ce vidime no edno znam tesko deka ce bidi od pp posto prilepskive biznismeni nemaat sluh za pobeda vlozuvat vo 11 posle koj mu e kriv ko ce banknotira hahahah POBEDA NAD SE !!!!!!!!
па да ти кажам поарно да вложуваат во 11 одколку во победа дури е ацуле посекако пак се че испусти :tapp:
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Јас мислам нај добро решение е Џорџ Атанасоски ако тој ја превземи ПОБЕДА че биди нешто, другиве сето лопови, гледајте само шо напрај со женскиов ракомет вложува му ја реновира салата и има други бизниси нема приоритет да му биди перењето и крадење пари од ПОБЕДА.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
acule e pretsedatel a ne sponzor te toj ne e ali negov coek mn jasno deka vo 2ra liga ke trebat pari pa zato vo klubo ke vlezi nekoj pogolem oficijalen sponzor ce vidime no edno znam tesko deka ce bidi od pp posto prilepskive biznismeni nemaat sluh za pobeda vlozuvat vo 11 posle koj mu e kriv ko ce banknotira hahahah POBEDA NAD SE !!!!!!!!
па нормално дека ќе вложуваат во 11, ко то лајното ацуле сеуште е во победа и се прави газда!!! ти би давал пари за ацуле да ги прокоцка или да ги проебе,а??? не даваат и НЕМА да даваат дури мајмуно е во клубот!!!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
А не му дадоја на Ацуле некоја забрана бе ко беа тие казните ??
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
А не му дадоја на Ацуле некоја забрана бе ко беа тие казните ??
Абе му дадоја него доживотна забрана за работа во фудбало ама итар е тој педеро си намести негов чоек за прецедател кој само формално е прецедател сите одлуки ги донесува Ацуле фактички тој е прецедател само не е формално на хартија.
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Среќна Нова 2011год. на сите фанови на ПОБЕДА, многу здравје, пари, и да ни дај госпо еден добар спонзор во клубов и овај ацуле арамијава нека скини конци, секако само за штета е роден.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Среќна Нова Година и што побрзо да се врати Победа на старите патеки.:oeoeoe:
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Прилепчани коj има било какава информација за ПОБЕДА го замолувам да ја напиши, во последно време мнoгу е тешко да се дојди до било каква информација за единствената љубов на вистинските прилепчани ПОБЕДА, нашиот клуб доживува еден види медиумски линч од локалите медиуми кои го форсираат 11ти, нормално педерите си плаќа, знам само дека првиот натпревар за пролетната полусезона е против млекар. Eдна порака од мене до соседиве од нашиот град кои велат дека се спремни за прва лига, пријатели вие сте спремни само за на .I.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom