Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
ne tie sto svatija deka nekoj ja unistuva pobeda zaminaja samo tie sto imaat nekakva korist od acule ostanaja da gledame realno na rabotite dejvi i do den deneska e na stadion ako sakas da znaes ali ne se mesa i uste navivate javi se acule sto e sramota mislam :S
a koj kur go mesas dejvi vo muabetov na sekoe ? ne go nosi muabetov vo drug pravec ...
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
a koj kur go mesas dejvi vo muabetov na sekoe ? ne go nosi muabetov vo drug pravec ...
Го мешаат сегаде Дејви зато шо тој е еден и единствен и само тој можи да го врати навивањето во Прилеп никој друг.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Најважното е шо ПОБЕДА не е заборавена и во трета лига има појче гледачи од 3/4 од клубовите кои се натпреваруваат во 1 лига...

за мајмунчината :) само напред ... па и неможите да очекувате дека во трета лига че има навивачи со Факели и незнам какви транспаренти и кореографии кога и во прва лига само 3-4 групи имаат активни навивачки групи...

КАКО И ДА Е ... ПОБЕДА Е ЖИВА!!!

Pobeda e ziva, arno ama i Acule e ziv vo Pobeda!
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
ne od takvi kako tebe site se otkazaa ako saksa da znajs ne od takvi kako mene jas znam sto vredi zatoa i ne idam i nema ni da idam ti ako ja sakas pobeda nema da navivas ti sledi ama sto 4e navivas tuku da go podrzuvas 4ika aca zaboraviv sorry
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Престанете со расправии кои никаде не водат,сите добро ја знаеме ситуацијата во пп,и на терен, и на трибина,сите знаеме кој ја еба ПОБЕДА,ајде да зборниме малце за утакмицата која следи, нашата голема ПОБЕДА гостува кај бабуна можеби нај битната утакмица за нас во оваа сезона,јас се надевам на висока победа,ме интересираат ваши мислења, и ако знај некој нека пиши дали че има организирано гостување.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
ps hools oti so baram da navivam be brat za nekoj so ja pusti pobeda so gleda samo za negova korist mislis acule go boli srce4to za pobeda ili mene???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom