Фан Клуб: Победа - Прилеп

F

fantomX

Гостин
Конечно победа! Не бев на стадион и не знам што било, ама победа си е победа, 2-1.
 
F

fantomX

Гостин
Талевски се врати во Победа

* "Очекувам оваа година да ја освоиме двојната круна, во првенството и во Купот", вели Талевски.

Ново име во Победа. Играчот за врска Игор Талевски повторно се врати меѓу прилепчани. Ланската сезона во зимскиот преоден рок го облече дресот на Победа, но по само неколку месеци си замина. Сега се договори со ракодоводството на шампионот и останува една година.
Талевски бараше ангажман надвор од нашата земја, но не успеа и пак ќе игра во македонскиот шампионат.

"Бев едно време во Победа, но тогаш од мои причини веднаш заминав. Сега повторно се враќам кај прилепчани. Очекувам овој тим да ја повтори минатата сезона, но овој пат да се закитиме и со Купот на Македонија. Одлично сум примен во новата средина, а бидејќи веќе бев тука и ќе немам проблеми со адаптацијата", изјави Талевски.

Талевски е третото засилување на прилепчани во новата сезона. Претходнот шампионот се засили со Србинот Ѓоровиќ и Бразилецот Алмеида.

З. И.
ЕДЕН ДОАЃА, ДРУГ СИ ОДИ

Георгиев ги "откачи" прилепчани

Талевски дојде во Победа, но Горанчо Георгиев си замина од таборот на прилепчани. Искусниот фудбалер поради финансиите си оди од Прилеп.

"Заминав од Победа. Не можев повеќе да ги издржам сите лаги кои ми беа 'сервирани' од страна на раководството. Не ми исплатија с$ како што треба. С$ е лага. Ми рекоа ќе ми дадат, потоа ми велеа дека сум бил повреден и не можат да ме исплатат целосно. Ми останаа должни и не можев повеќе да ги 'трпам' сите овие неправди. Секогаш сум бил 'фер' во која екипа и да играм", вели Георгиев, кој ќе се соочува со проблем за документите.

"Сега не знам како ќе биде со документите. Јас ќе поднесам барање за раскин до ФФМ па ќе видиме. Имам уште договор со Победа, меѓутоа не сакам повеќе да останам во Прилеп" револтирано изјави Георгиев.

Г. Б.

www.sport.com.mk

И Борче Маневски се враќа во Победа
Во Победа се очекува да дојде уште еден поранешен играч на Пелистер, напаѓачот Борче Маневски. Тој, по разделбата со полски Горник Лечна, имаше понуди од странство, но сега пореални се изгледите да се врати во прилепскиот прволигаш, каде што настапуваше пред година и пол.

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=5F19B209DFCD88468003469E37345F68
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
vo nedela ne barajte bodovi vo kisela voda. pozdrav
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Цементарница-Победа 0:2
Стрелци Нацев и Капинковски
Каков гол беше на Капинковски уф...уште одсега конкурира за гол на сезоната. Ако некој го кепчира од мтв нека го стави веднаш на јутјуб
 
F

fantomX

Гостин
Цементарница-Победа 0:2
Стрелци Нацев и Капинковски
Каков гол беше на Капинковски уф...уште одсега конкурира за гол на сезоната. Ако некој го кепчира од мтв нека го стави веднаш на јутјуб


Vasite bodovi se poslatki.
И тешко остварливи:)
Фцу, сега сфати?:)
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Треба да биди сигурна победа до оглед дека се братија Мегленски и Манески, а Вардар не е во некоја форма. 3 бода за приближување до водечките
 
F

fantomX

Гостин
Победа - Вардар 0-0
Иако бев да гледам не мислам да конемтирам многу.
Ебати фудбалот ебати, па уште некој од овие и во репрезентација да играле. Ни од Победа ни од Вардар, ама БАШ НИКОЈ не заслужува настап во репрезентација. Судиите слично како играта, мизерни.
Победа 3 а Вардар 2 шанси за 90 минути. Аххххххххх...:wtf: :wtf: :wtf: :nerv: :nerv: :nerv: :lud: :lud: :lud: :pishtoldz :zid: :zid: :zid:
 
F

fantomX

Гостин
Абе, мамата да му ја е*бам...:zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid:

Илинден - Победа 0-0 (на пенали 5-4 за Илинден):nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom