Фан Клуб: Победа - Прилеп

П

Паспарту

Гостин
fantomX напиша:
Скопје кога Победа играше со Хамбург се навиваше против Победа, а па не сега. А Скопје немаше да го види ни Буфон, ни Канаваро, ни Турам ако Победа не играше со Парма токму во Скопје:toe:
епа зашто не играте во струмица или во бугарија, грција...? ако толку ви смета скопје никој не ви брани да играте и надвор од македонија, а не само надвор од скопје! но верувај на ацуле исти к*р му е каде ќе игра. друга работа е што ако се игра во скопје вие ни еден автобус нема да дојдете, а со таква поддршка ни тим од андора нема да поминете, а не па левадиа
 
F

fantomX

Гостин
DoolroX напиша:
дај бе малце размисли што збориш :) а знаеш дека можно е ако победа ја помине левадиа, делиите на натпреварот против победа да имаат помош и од гробарите!? :pos2: поголеми се шансите солун да се врати на македонија отколку комитите да навиваат за победа. со ова навиваат за победа мислам на тоа да се најдат на трибина како комити и да даваат поддршка на победа, со пеење и други слични работи, а за навивање нормално е секој македонец да сака да победи македонскиот тим иако филмовите што си ги прават некои луѓе е едно, а реалноста сосема друго
Барем не мора да се навива против Победа како на натпреварот со Хамбург.:nenene: Не сум видел на европски куп гробари да навиваат за, но и против Ѕвезда и обратно. И пак ќе повторам, Скопје треба да е среќно што Победа некогаш во еврокуп игра во Скопје. Може некогаш пак Буфон ќе заигра во Македонија:tapp:
 
F

fantomX

Гостин
DoolroX напиша:
епа зашто не играте во струмица или во бугарија, грција...? ако толку ви смета скопје никој не ви брани да играте и надвор од македонија, а не само надвор од скопје! но верувај на ацуле исти к*р му е каде ќе игра. друга работа е што ако се игра во скопје вие ни еден автобус нема да дојдете, а со таква поддршка ни тим од андора нема да поминете, а не па левадиа
Е па затоа нема фудбал кај нас, во цела земја стадион со и најмали стандарди од УЕФА само да има во Скопје. Може некој во Прилеп сака да оди во Скопје за европски куп,само кога нема каде мора Скопје. А секој паметен навивач нема да навива против клуб од својата земја, па макар да е и најголем ривал не неговиот клуб, во натпревар од меѓународен карактер. И никој да нема од Прилеп, и празен да е стадионот, не би требало скопјани да навиват против Победа ако веќе не сакаат да навиваат за нејзе во меѓународен натпревар
 
П

Паспарту

Гостин
fantomX напиша:
Барем не мора да се навива против Победа како на натпреварот со Хамбург.:nenene: Не сум видел на европски куп гробари да навиваат за, но и против Ѕвезда и обратно. И пак ќе повторам, Скопје треба да е среќно што Победа некогаш во еврокуп игра во Скопје. Може некогаш пак Буфон ќе заигра во Македонија:tapp:
со тоа за гробари што кажав дека ќе навиваат за звезда сакав да му објаснам на попај малце за тоа како е комити да навиваат за победа, а нормално е дека никогаш нема да навиваат исто како и гробари за звезда. извини ти одиш на стадион за да го гледаш буфон, турам и др. фаци кои доаѓаат? искрено кажано скопје го боли ама баш го боли за победа со кого игра! и како што реков може слободно победа да игра кај сака, ацуле се маваше во гради дека гоце делчев ги исполнува условите, сега ќе видиме колку е тоа точно. ако исполнувате услови гледам си запнал многу по тоа да гледаш фудбалски фаци ќе ги видиш и во прилеп, а ако не исполнувате, епа брат ќе мора да се качиш во автобус и да дојдеш во скопје за да ја гледаш победа и фудбалските ‘‘фаци‘‘
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
DoolroX напиша:
дај бе малце размисли што збориш :) а знаеш дека можно е ако победа ја помине левадиа, делиите на натпреварот против победа да имаат помош и од гробарите!? :pos2: поголеми се шансите солун да се врати на македонија отколку комитите да навиваат за победа. со ова навиваат за победа мислам на тоа да се најдат на трибина како комити и да даваат поддршка на победа, со пеење и други слични работи, а за навивање нормално е секој македонец да сака да победи македонскиот тим иако филмовите што си ги прават некои луѓе е едно, а реалноста сосема друго
Делије ќе дојдат во поголем број од мајмуните ако евентуално победа ја елиминира левадија,па зошто еднаш да не бидеме обединети да покажеме на србите дека и ние можеме нешто,а иначе отвори ја темата нешто апокалипса имаше во политика и вести и има линк до навивачите делија,па види што пишува за нас
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
DoolroX напиша:
епа зашто не играте во струмица или во бугарија, грција...? ако толку ви смета скопје никој не ви брани да играте и надвор од македонија, а не само надвор од скопје! но верувај на ацуле исти к*р му е каде ќе игра. друга работа е што ако се игра во скопје вие ни еден автобус нема да дојдете, а со таква поддршка ни тим од андора нема да поминете, а не па левадиа
Нека дојдат во Струмица се надевам дека ќе имат поддршка од Ајдуци
 
П

Паспарту

Гостин
fantomX напиша:
Е па затоа нема фудбал кај нас, во цела земја стадион со и најмали стандарди од УЕФА само да има во Скопје. Може некој во Прилеп сака да оди во Скопје за европски куп,само кога нема каде мора Скопје. А секој паметен навивач нема да навива против клуб од својата земја, па макар да е и најголем ривал не неговиот клуб, во натпревар од меѓународен карактер. И никој да нема од Прилеп, и празен да е стадионот, не би требало скопјани да навиват против Победа ако веќе не сакаат да навиваат за нејзе во меѓународен натпревар
фудбал нема кај нас зашто од времето на ѕинго па до ден денес кога хари е на власт се уништува, а не затоа што скопјани не навиваат за победа, мајмуните за пелистер итн. ја искрено сакам победа не само прво коло да го помине, туку ако може нека влезе и во лига на шампиони, но да пеам песни за победа и да отидам на стадион да ја гледам тоа никогаш нема да се случи. важно ми е само да слушнам дека поминала во друго коло, но со ацуле и хари на чело многу тешко
 
П

Паспарту

Гостин
Попај напиша:
Делије ќе дојдат во поголем број од мајмуните ако евентуално победа ја елиминира левадија,па зошто еднаш да не бидеме обединети да покажеме на србите дека и ние можеме нешто,а иначе отвори ја темата нешто апокалипса имаше во политика и вести и има линк до навивачите делија,па види што пишува за нас
види ја сум против нив и за разлика од други не се палам на српски тимови. лично ја пред 6-7 години им имам украдено транспарент на ‘‘гробари куманово‘‘ на пријателскиот натпревар помеѓу цементарница и партизан и после п*чките плачеа и молеа да им го вратам. за мене македонците кои навиваат за звезда и партизан се ништо друго освен предавници и кукавици. btw фала што ми кажа каде може да го прочитам тоа зашто до сега го барав :)
 
F

fantomX

Гостин
DoolroX напиша:
фудбал нема кај нас зашто од времето на ѕинго па до ден денес кога хари е на власт се уништува, а не затоа што скопјани не навиваат за победа, мајмуните за пелистер итн. ја искрено сакам победа не само прво коло да го помине, туку ако може нека влезе и во лига на шампиони, но да пеам песни за победа и да отидам на стадион да ја гледам тоа никогаш нема да се случи. важно ми е само да слушнам дека поминала во друго коло, но со ацуле и хари на чело многу тешко
Не ми беше целта комити да пеат за Победа, туку зошто во меѓународен куп навиваат против нејзе, не мора воопшто да се мачат,:smir: а за фаците како буфон и др. не се палам јас многу, туку, сега на пример, навивачи на јувентус и многу други кои го сметаат за најдобар голман на светот, а ако треба да се игра и во скопје ќе дојдам само кога би видел македонци да навиваат против победа, не би била убава сликата и за тоа како не гледа европа и светот
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
i komiti i majmuni i vampiri i romanticari i lavovi i ajduci i ovcari site smo makedonci
da ne treba da gi pisam i sverceri i balisti:icon_lol:
 
П

Паспарту

Гостин
fantomX напиша:
Не ми беше целта комити да пеат за Победа, туку зошто во меѓународен куп навиваат против нејзе, не мора воопшто да се мачат,:smir: а за фаците како буфон и др. не се палам јас многу, туку, сега на пример, навивачи на јувентус и многу други кои го сметаат за најдобар голман на светот, а ако треба да се игра и во скопје ќе дојдам само кога би видел македонци да навиваат против победа, не би била убава сликата и за тоа како не гледа европа и светот
ок знам што сакаш да кажеш, но и ја сум против тоа да се свири и да се навива против победа или било кој македонски клуб кога игра во европски купови но тоа ти е македонска работа. комити официјално никогаш немаат навивано против победа (тоа да биде искажано со транспаренти на натпреварот), а ако победа дај боже го помине првото коло и игра со звезда во второ коло, ако се игра натпреварот во скопје ќе биде многу лошо, не заради тоа што ќе им свират на играчите на победа, зашто еве пример од навивачката група на комити 99% од луѓето ги мразат србите и не ми се верува дека некој од нив би си дозволил да навива за звезда, а друга работа е што цело куманово ќе дојде на градски за да ја бодри звезда, еве памти го ова што ти го кажав и ќе видиш дека така ќе биде. ја кажав во некој претходен пост, за таквите ‘‘македонци‘‘ само СТАП И БЕСИЛКА!
 
П

Паспарту

Гостин
fantomX напиша:
Za nekoi e djabe i stapot i besilkata
епа тоа е, и затоа кажав претходно дека треба од прилеп да дојдете во многу поголем број од еден автобус ако здравје игра победа со звезда во скопје. 2-3 000 од белград според мене ќе има сигурно, а од куманово што ќе си дојдат т.н. ‘‘македонци‘‘ тоа е друга работа
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
DoolroX напиша:
епа тоа е, и затоа кажав претходно дека треба од прилеп да дојдете во многу поголем број од еден автобус ако здравје игра победа со звезда во скопје. 2-3 000 од белград според мене ќе има сигурно, а од куманово што ќе си дојдат т.н. ‘‘македонци‘‘ тоа е друга работа

Првиот меч се игра во Белград што значи Победа ќе примат бајаги голови,а со тоа Делије нема да има потреба да доагат да го бодрат својот тим на таа разлика.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.007
Поени од реакции
572
DoolroX напиша:
епа тоа е, и затоа кажав претходно дека треба од прилеп да дојдете во многу поголем број од еден автобус ако здравје игра победа со звезда во скопје. 2-3 000 од белград според мене ќе има сигурно, а од куманово што ќе си дојдат т.н. ‘‘македонци‘‘ тоа е друга работа
Ги заборајвте gete 8 циганите од хелас да му ебам семката и тие сто посто ке дојдат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom