Фан Клуб: Пелистер

Z

ziko bt

Гостин
abe nas ne boli godinava sigurno se spasvame od ispaganje pa vgodina zdravje boze ako se ima pari i evropa
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
42
Поени од реакции
3
"Мирослав Станковиќ, српскиот интернационалец реши својата кариера да ја продолжи во Битолскиот состав. Станува збор за дваесет и две годишен фудбалер од одбраната кој досега настапуваше во српскиот ПРВОЛИГАШ Банат!"

Соуса пред 4 години настапувал за младинскиот состав на Милан :)

Извадено од Македонски Спорт
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
"Мирослав Станковиќ, српскиот интернационалец реши својата кариера да ја продолжи во Битолскиот состав. Станува збор за дваесет и две годишен фудбалер од одбраната кој досега настапуваше во српскиот ПРВОЛИГАШ Банат!"

Соуса пред 4 години настапувал за младинскиот состав на Милан :)

Извадено од Македонски Спорт
a pisuvase kolku nastapi imal vo banat? imal 0 zasto od banat bil pozajmen u spartak banat, i realno u spartak banat bil ubedlivo najdobar igrac, no sepak ne dovolno dobar za da igra vo 1 liga za banat.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Мујо што се расправаш за џабе со нив, кога ќе видат каква цепенка, ќе ги снема од форумов
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Мујо што се расправаш за џабе со нив, кога ќе видат каква цепенка, ќе ги снема од форумов
abe ne razbiraat deka ja na site mak klubovi u drzavava im mislim dobro i sakam site da bidat jaki (osven na 2 makedonski i na site albanski) zos taka bi se zgolelim kvalitetot na mak ligata. pelister, vardar, rabotnicki, sileks, teteks i mn klubovi od istocna mak zasluzuvaat da se borat za titula, a ne milano i renova koi se vestacki klubovi, zatoa probuvam da im objasnim deka stankovic nema igrano u 1 srpska liga, tuku u 3. za volja na vistinata u sparkat banat bil ubedlivo najdobar igrac, i daj boze u pelister da se pokaze kako sto bea brazilcite od liteks.
 
Z

ziko bt

Гостин
aj ke vidime so igraci se ovie so gi donesoja a bi trebalo ovaj srbino da e soliden stom go zele posto pelister se mn slabi odbrana godinava

i majk cvetkovski rekoja na tera potpisal za pelister
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
42
Поени од реакции
3
Станковиќ, Соуса, Талевски и Цветковски денес биле на тренингот. Деновиве се очекува да пристигни и Јанкович, а од клубот најавија дека ова не е крај на засилувањата.
 
Z

ziko bt

Гостин
удбал - Пелистер стартуваше со подготовките
Основна цел бегство од опасната зона

Фудбалерите на Пелистер вчера на стадионот под "Тумбе кафе" ги почнаа подготовките за пролетната полусезона во која битолчани посакуваат уште на самиот старт да ја избегнат опасната зона и да обезбедат сигурен прволигашки опстанок. На тој пат екипата ќе ја води новоангажираниот шеф на стручниот штаб Алексо Мацков со помошниците Златко Цветановски и Бранко Дуковски кои на располагање ќе имаат мошне широк фонд на играчи.
На првиот тренинг присуствуаа дури 33 фудбалери меѓу кои и новаците Мирослав Станковиќ од српскиот прволигаш Банат, потоа Марко Јанковиќ, поранешен играч на Чукаричи од Белград, Бразилецот Соуса и повратникот Игор Талевски. Во Пелистер очекуваат да се засилат уште со 2-3 нови фудбалери, а засега никој нема најавено заминување од клубот, иако таквата можност не се исклучува.
До 2-ри февруари пелистерци ќе тренираат во Битола, а потоа заминуваат на 15-дневни подготовки во Негорски бањи.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Адриано Миранда го напушти составот на Пелистер бидејќи управата на Битолчани не успеа да стигне до споразум со бугарскиот Литекс. Миранда оваа пролет ќе настапува за Спартак Варна.

Штета...Пелистер ќе беше далеку подобар со Миранда во првата постава:uvo:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Слушам дека зеле уште еден бразилец кој играл во некој турски клуб...има нешто вистина во ова? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom