Фан Клуб: Пелистер

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Vcera skembari napravivte nesportski poteg skopskata publika dojde da naviva za vas a vie im vrativte so pogrdni zborovi vo vtorite 45 min.Koga nasite ekipi igraat vo evropa treba da ima edinstvo a posle vo prvenstvoto rivalstvo.
ako ne zaprimeti Dojdoja tie od UKB mislam bea i provodiraja nie vikavme pelister tie na kuro.Mu zapejvme 2-3 pesni,i posle gi odjebivme a i za kratko vreme gi izbrka vojskata
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
ako ne zaprimeti Dojdoja tie od UKB mislam bea i provodiraja nie vikavme pelister tie na kuro.Mu zapejvme 2-3 pesni,i posle gi odjebivme a i za kratko vreme gi izbrka vojskata

Тоа е бе другар.Ривалство.Мада нема што да се замарате со деца од по 13 год.УКБ неможе да им парира на лозари.Не ме заебавај.

Вчера добро навивање и после долго време можам да кажам дека трибината почнува да ви личи на нешто.Неколку нови знамиња(иако некој не ми се свиѓаат заради неоригиналноста),маици,шалови.Иако не ве сакам многу-многу реално вчера бевте добри.Солидна екипа,добро навивање.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Тоа е бе другар.Ривалство.Мада нема што да се замарате со деца од по 13 год.УКБ неможе да им парира на лозари.Не ме заебавај.

Вчера добро навивање и после долго време можам да кажам дека трибината почнува да ви личи на нешто.Неколку нови знамиња(иако некој не ми се свиѓаат заради неоригиналноста),маици,шалови.Иако не ве сакам многу-многу реално вчера бевте добри.Солидна екипа,добро навивање.
Мислам дека можеа да се воздржат на оваа утакмица и ако сакаја да не надвор можеа да не каменуваат ако не друго,али како и да е.
А за навивањето солидно можи да се кажи,2ро полувреме опаднавме,очекувано сепак,пат е не е играчка,време заебано,по пат пеење и така.Друго ке беше Битола да се играше али тоа е заебан македонскиот спортот.Да имаме само појке јаки утакмици да се држиме вака да играме секоја година во Европа ке ги видиш што се и кој се Чкембари.Икако бевме домакини на Градски ова сепак беше класично густовање,за мак услови вакво гостување е премија.Поздрав
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
ako ne zaprimeti Dojdoja tie od UKB mislam bea i provodiraja nie vikavme pelister tie na kuro.
Да бевме ние од УКБ, и на вашето викање на Пелистер не враќавме со "на куро", туку со Вардар.. Вардар.. Бевмме испровоцирани што мислевте дека се наоѓате во Битола па ја викавте јужна со "станете битолчани".
Mu zapejvme 2-3 pesni,i posle gi odjebivmе
Не не одјебавте туку и самиот си кажа - одма не избркаа желките па немавте на кого да му враќате .

Тоа е бе другар.Ривалство.Мада нема што да се замарате со деца од по 13 год.УКБ неможе да им парира на лозари.Не ме заебавај
Оф море и тебе не ти е лесно. Кој ги спомна Лозари во форумов па одма правиш споредба со нив?Нормално дека неможе со нив да се споредуваме, они се група , а ние под-група. А и како под група сме далеку по организирани за разлика од нив( од реквизити па до се останато) . А и грешиш кога викаш дека сме деца од 13 години. Види ја сликава каде што повеќе од пола се над 25 години па збори дека сме 13 годишни.

 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Na gostovaneto tesko ke bide, kipranive dopro se pokazaa vcera.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Оф море и тебе не ти е лесно. Кој ги спомна Лозари во форумов па одма правиш споредба со нив?Нормално дека неможе со нив да се споредуваме, они се група , а ние под-група. А и како под група сме далеку по организирани за разлика од нив( од реквизити па до се останато) . А и грешиш кога викаш дека сме деца од 13 години. Види ја сликава каде што повеќе од пола се над 25 години па збори дека сме 13 годишни.

Ја колку што ве гледам од страна и што ве знам се се деца.Оваа слика ја немам видено до сега.На другите (да не ги барам ги знаеш добро) се сте деца и најискрено сликите се смешни.Затоа на некој начин ве споредив со лозари.Муабетот беше сосема друг ама ај да не идеме натака.Ако веќе сакаш има друга тема за ова.

Само ги гледам работите реално.Добро е да има повеќе подгрупи на секоја група во Мк.Ама искрено не ми се свиѓате.Најмногу заради составот на групата.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622




Имам уште слики ама попосле ке ги калм
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Бев на Јужна јас и мора да кажам дека освен по една 100 процентна шанса за двата тима натпреварот беше тапа. Пелистер требаше да нападне, а не вака сега на гости да се брка пласман во наредно коло. :jaj:
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Pelister bese mnogu slab ocekuvav poveke od niv.Ajde moze ne revansot ke pokazat podobra igra.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ee aj neka mi kaze nekoj .. dali ckembari ke odat u kipar..
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
А ќе има ли пренос и од реваншот на некоја наша тв? Пр. А2?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Во 17 часот е Реваншот АПОЕЛ-ПЕЛИСТЕР
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе има пренос на некоја или не? Зошто првата ја пренесуваа А2, за сега не сум сигурен дали ќе има. Има некој информација?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве еден видео клип што многу ми се допадна од чкемабри против кипарците што пееја.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom