Фан Клуб: Пелистер

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
Ај види каков пост цитирав и после збори!
epa aj procitaj go postot na goran16 i vidi ti na kakov post repliciras,procitaj go ubo cel....a za ova ela Tetovo da te vidam,aj ela ti Bitola Ponedelnik ! Uf ke zaboraef go znam tvoeto opravduvanja zosto nema da dojdis ponedelnik,si bil mnogu mal,ebate mocko eden
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Овие од Тетово се најголеми дрмосерци! Само знаат да кажват приказни по форумиве а некни играа еврокуп со Елфсборг и едвај 70 мина отидоа па после ке ми се прат некој навивачи тука. Пораснете еднаш Тетовчани и не го срамете името Војводи не ви доликува вас.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Ај види каков пост цитирав и после збори!
Боки - што не ти е јасно? убо си пиши ако нема присуство на некоја утакмица на Чкембари во гости тешко дека ќе освиеме бодови со тие сегашни голмани .Тоа не значи дека нема да се оди на гостувања туку дека сигурно од оправдани причини мислам на тоа што ретко наоѓаме превоз односно никој не сака да не носи на гостувања и се разбира дел од финасиска природа нас нени ги плаќа автобусите и баклите брацо туку сами и затоа секое гостувење е по слатко и по бурно ама ај нема врска ќе научиш
Друго за тетово ете ќе ти откријам мала тајна за пролетниот дел само на неколку часа пред утакмица ни откажа превозот и не се оствари нашето изненадување но во секој случај ќе дојдеме кај вас и ќе посакате повеќе никогаш да не дојдиме ,
оти ова што го добивате од лоч*ите е ситница од нашето присуство во тетово има да не памтите цел живот не за друго оти кај нас нема шанси од кучината да направиме нешто така да до следното видување
:helou:

ps.немој во понеделник пак да ги вадите (обесени)транспоарентите од внатре туку убаво ставетеги да се гледаат не се плашете :salut:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
epa aj procitaj go postot na goran16 i vidi ti na kakov post repliciras,procitaj go ubo cel....a za ova ela Tetovo da te vidam,aj ela ti Bitola Ponedelnik ! Uf ke zaboraef go znam tvoeto opravduvanja zosto nema da dojdis ponedelnik,si bil mnogu mal,ebate mocko eden
:pos2: Тој мочко ви дојде у Битола прошла сезона ;) goran16 пиша дека ќе ви бидело многу тешко на гости затоа што нема да бида Чкембари присутни и ја го прашав заш нема да гостуваа Чкембари, ама вие одма ка сељаци се нафрлавте накај мене:tapp:
за болдираново не се секирај ти за нас, вас ве чекамо, вас ви е редот.

--- надополнето ---

Боки - што не ти е јасно? убо си пиши ако нема присуство на некоја утакмица на Чкембари во гости тешко дека ќе освиеме бодови со тие сегашни голмани .Тоа не значи дека нема да се оди на гостувања туку дека сигурно од оправдани причини мислам на тоа што ретко наоѓаме превоз односно никој не сака да не носи на гостувања и се разбира дел од финасиска природа нас нени ги плаќа автобусите и баклите брацо туку сами и затоа секое гостувење е по слатко и по бурно ама ај нема врска ќе научиш
Друго за тетово ете ќе ти откријам мала тајна за пролетниот дел само на неколку часа пред утакмица ни откажа превозот и не се оствари нашето изненадување но во секој случај ќе дојдеме кај вас и ќе посакате повеќе никогаш да не дојдиме ,
оти ова што го добивате од лоч*ите е ситница од нашето присуство во тетово има да не памтите цел живот не за друго оти кај нас нема шанси од кучината да направиме нешто така да до следното видување
:helou:

ps.немој во понеделник пак да ги вадите (обесени)транспоарентите од внатре туку убаво ставетеги да се гледаат не се плашете :salut:
Сеа со Елфсборг сами го плативмо превозот и карта за влез!! Брацо само понекогаш превозот ни го плаќа ама затоа тој добива 90 минутна подршка на терен. Што не пробате вие тоа сами да го напраете, а не само да коментирате.
Ова што викаш со лочкете, мие имамо муда барем, а вие?? Знаем лесно е да си Македонец надвор од Тетово!!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
4.894
:pos2: Тој мочко ви дојде у Битола прошла сезона ;) goran16 пиша дека ќе ви бидело многу тешко на гости затоа што нема да бида Чкембари присутни и ја го прашав заш нема да гостуваа Чкембари, ама вие одма ка сељаци се нафрлавте накај мене:tapp:
за болдираново не се секирај ти за нас, вас ве чекамо, вас ви е редот.
Znam deka ke dojdite,boldot e za tebe licno namenet...i pak ke povtoram procitaj go postot na goran16,ete i toj ti ima objasneto ubo,
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
abe odi ebi si majkata kopile edno glupo,retardiran eden,na sipcite mu kutite pa ovde sakate da provocirate picko edna smrdena
Абе ти си се зел целиот на рогои...кој на кого чутел...ако за тебе чутење е абре македонче 5 пати испеано на една утакмица,ако за тебе чутење е парола ш...... п.... и тоа пред 8 000 публика...е не дечко тоа е имање муда...нешто што вие го немате у последно време.:toe:
и ја забраев паролата СМРТ ЗА Ш.....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
:pos2: Тој мочко ви дојде у Битола прошла сезона ;) goran16 пиша дека ќе ви бидело многу тешко на гости затоа што нема да бида Чкембари присутни и ја го прашав заш нема да гостуваа Чкембари, ама вие одма ка сељаци се нафрлавте накај мене:tapp:
за болдираново не се секирај ти за нас, вас ве чекамо, вас ви е редот.

--- надополнето ---



Сеа со Елфсборг сами го плативмо превозот и карта за влез!! Брацо само понекогаш превозот ни го плаќа ама затоа тој добива 90 минутна подршка на терен. Што не пробате вие тоа сами да го напраете, а не само да коментирате.
Ова што викаш со лочкете, мие имамо муда барем, а вие?? Знаем лесно е да си Македонец надвор од Тетово!!

Boki ставрно или си матуф или се прајш со сила убо тие напишано ако нема присуство на навивачи тешко бодови во гости ! ништо страшно и ете погоре ти објаснив на што мислаев ти пак ги вретиш зборовите ама ако терај си ти ...
Редно беше да си палтите сами карта и превоз оти ете ви се гледа крајот кај да е брацо ќе ве остави на цедило па ќе мора стално да си плаќате и тогаш ќе се покашите во право светло како со елфсборг 50-70 души и слабо навивање на жешкото скопско сонце до душа и резултатот од првиот меч ве еба ама тоа на макта се познаваат јунаците и навивачите но тоа за вас после декалот со шкендија добро е што воопшто се појавивте на утакмица оти искрено мислев дека ќе дојди до некој поделби кај вас и ќе се растурите но ете се прелагав но за тоа следниот лапсуз ќе ве кошта нешто
Брацо оти ви плаќал затоа добивал 90 минути подршка ! Браво бе сега се кажа значи ако ве плаќаат че навивате 90 минути ако не кој ги еба навивачите и клубот како со елфсборг па со пелистер кога не дојдивме ние вие само до полувреме бефте на утакмица потоа голем дел си заминаја од стадион и ред други работи ама ја сега не ќе те учам јас тебе
Што да направме ние ?ти кажав дека сами ние си ги организираме гостовањата и навивањето на домашен терен не знам што не тие јасно
Ова последното за муда и бубрези кажвај му на некое дете ОК не овде на форумот да јадиш буреци и лајна оти умрела ѓупката што ве фалела па сега сами треба да се фалите се виде колку имате мадина (инаку на Македонски)на утакмицата со шкендија
Никој не тие крив што зивееш во тетово ете ела пресли се ако тие толку тешко што само се жалите како некој пички и кукате толку е тешко онолку во тетово па Битола бил 100000 а тетово 20000 македонци .Што да правам јас ли ти сум крив амк не можеш дете продај си ја куќата како и голем дел од твотите сограѓани што направија во 2001 и преселисе кај нас или прилеп (сите чупина се мажија за стари беќари )Ние пак ќе ви помогниме и ќе ве браниме ако фати војна и ќе загинат голем дел на битолчани како 2001 само тогаш кај ќе ви бидат ск браќа
Ај претервам и јас сега ама си го бараш бе дете што да ти прам



--- надополнето ---

Абе ти си се зел целиот на рогои...кој на кого чутел...ако за тебе чутење е абре македонче 5 пати испеано на една утакмица,ако за тебе чутење е парола ш...... п.... и тоа пред 8 000 публика...е не дечко тоа е имање муда...нешто што вие го немате у последно време.:toe:
Абе деца деца до кога со вас ?
Ние кога пеевме абре македонче вие не постоевте !!!
За мадина знаеш како е или имаш или нема нема во последно време па во сегашно време па во идно време
Ние ако немаме вие имате ете бравос сега задовлен си
Кој е кој ќе се види како што имама кажано не сме само за една сезона барем не ние не знам за вас па затоа ќе се гледаме се надевам
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Boki ставрно или си матуф или се прајш со сила убо тие напишано ако нема присуство на навивачи тешко бодови во гости ! ништо страшно и ете погоре ти објаснив на што мислаев ти пак ги вретиш зборовите ама ако терај си ти ...
Редно беше да си палтите сами карта и превоз оти ете ви се гледа крајот кај да е брацо ќе ве остави на цедило па ќе мора стално да си плаќате и тогаш ќе се покашите во право светло како со елфсборг 50-70 души и слабо навивање на жешкото скопско сонце до душа и резултатот од првиот меч ве еба ама тоа на макта се познаваат јунаците и навивачите но тоа за вас после декалот со шкендија добро е што воопшто се појавивте на утакмица оти искрено мислев дека ќе дојди до некој поделби кај вас и ќе се растурите но ете се прелагав но за тоа следниот лапсуз ќе ве кошта нешто
Брацо оти ви плаќал затоа добивал 90 минути подршка ! Браво бе сега се кажа значи ако ве плаќаат че навивате 90 минути ако не кој ги еба навивачите и клубот како со елфсборг па со пелистер кога не дојдивме ние вие само до полувреме бефте на утакмица потоа голем дел си заминаја од стадион и ред други работи ама ја сега не ќе те учам јас тебе
Што да направме ние ?ти кажав дека сами ние си ги организираме гостовањата и навивањето на домашен терен не знам што не тие јасно
Ова последното за муда и бубрези кажвај му на некое дете ОК не овде на форумот да јадиш буреци и лајна оти умрела ѓупката што ве фалела па сега сами треба да се фалите се виде колку имате мадина (инаку на Македонски)на утакмицата со шкендија
Никој не тие крив што зивееш во тетово ете ела пресли се ако тие толку тешко што само се жалите како некој пички и кукате толку е тешко онолку во тетово па Битола бил 100000 а тетово 20000 македонци .Што да правам јас ли ти сум крив амк не можеш дете продај си ја куќата како и голем дел од твотите сограѓани што направија во 2001 и преселисе кај нас или прилеп (сите чупина се мажија за стари беќари )Ние пак ќе ви помогниме и ќе ве браниме ако фати војна и ќе загинат голем дел на битолчани како 2001 само тогаш кај ќе ви бидат ск браќа
Ај претервам и јас сега ама си го бараш бе дете што да ти прам
Војводи до сеа има многу пута разговарано со управата на Тетекс и од управата ни е речено дека ни ги дава автобусите затоа што сме го заслужиле тоа со нашата подршка за тимот, и ако ми дал автобус ја идем да се шетам со автобусот?? Не веруем некој да иде на шетање по 5-6 саата, внатре во автобусите знаеш како е загушливо и 2 саата надвор да излезе, а со тоа и да се закачи со полицијата (пример Турново).
Мие идеме од што го сакаме клубот, а не заради тоа брацо што ни ги плаќа автобусите. Иначе и со Вентспилс плаќавмо карте, само превозот ни беше бесплатен, не ни е проблем ако не е платен автобусот сами да се снајдеме. Во втора лига со наши паре се одеше у Штип и Скопје. А вие ка што гледам само чекате од управата да ви плата автобус, па снајдите се еднаш сами...
Мене ми е супер во Тетово уживај си ти за тоа, само мие криво кај вие надвор од западна Македонија коментирате таке и само не критикуете како "сме го јаделе" од овие овде.
И за првата утакмица со Пелистер овде, средени се работите во Војводи од тогаш, ако знаеш имавме некој проблеми ланската сезона кои покасно се средија.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Goran16taa vidi sekoj se borel 2001 i Bitolcani i Prilepcani i Skopjani i Tetovci i koj uste ne!!!! a zasto?? za MAKEDONIJA !!!! i so ako ga dobieja 2001 sve take ce idese od Tetovo nadole,brat makedonecot se borel za sebe za Makedonija a ne samo za Tetovo.... a za navianjeto u vtornikot nie si znaemo kako se spravuemo so tolkava publika i ti kaza 100% Makedonec kako se navijalo i za transparentite...pozdrav!!!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Добро бе ВОЈВОДИ,не знам дали вие разбирате Македонски?,се добро ви е објаснето..
Навистина во тежок филм живеете.....:kesa:
Сте напраиле неколку гостувања до Скопје кое ви е на 15 минути возење и сега нас ни солите памет за гостување....:pos2:
Демек вие ептен по гостовањата сте...:kesa:...
Се собравте еднаш за финалето на купот со Работнички,од таа бројка 70% беа семкари...и толку беше,не можите ни 2 автобуси да наполните за Европска Утакмица,на стадион кој ви е на 30 км до вас...
Е вака се оди на Евро-меч,и тоа на 200 км одалеченост во пеколно време,средина на јули беше...значи нема опрадвдување-одмори беа,жешко беше:blabla:
:helou:

Ви се обајсни добро каде беа гостувањата на Чкембари последниве сезони,за порано не дискутирам,се знае :helou:....
Без гајле кога тогаш ќе се има можност да се гостува во Тетово,вас сега ви лесно,ќе се соберите 40 ина,ќе ви пуштат еден бус,ќе си напраите една екскурзија до Битола.никој нема да ви праи проблеми-полиција еден куп....и после ќе се фалите ехее најјаки сме....ќе вадите пароли Чкембари пички,,,,итн:tapp:
Туку то си е ваша работа....:nesum:
Ај шо е тешко за нас за превоз да се најди,+ мора да го најавиш своето присуство во Полиција,не е исто Македонска група да гостува во Тетово,или Битола....
Да се побара гостување на Чкембари во Тетово,утакмицата ќе биди прогласена за меч со највисок ризик...
Има разлика.....:helou:
+кога ќе се слушни за Чкембари и одма почнуваат кочниците.....+лично се иам убедено колку е тешко да добиеме превоз,колку агенции не имаат одбиено за превоз,не е само тргни со колата,комбето 20 души и оп да те застанат пред стадион и сиктер назад,+никој нема да ни дозвли да влезиме во Тетово без полиција....кога ќе гарантира Пелистер како клуб,ќе дојдиме Тетово,бидете сигурни.......
И не си прајте филм дека ние чекаме само од Управата да ни ПЛАТИ превоз,доволно е тие да гарантираат наше присуство,а има барем 100 луѓе од Битола кои се спремни во секое време да си платат,така се организиравме на повеќе гостувања-Кичево,Кавадарци,Струга,Ресен,Прилеп.....така да не ви држат маубетите дека чекаме некој да ни плати за да одиме некаде......
А за во другите места како Штип,Кичево.....ќе има речиси сигурно гостување,има некои договори со Управата на клубот,да добиеме гаранција за превоз.....за патот сами ќе се снајдиме....
Не знам зошто нон-стоп провоцирате,гледајте си ја вашата група,во секој муабет се уфрлате.....
Ај баш ќе видиме понеделник дали ШИРОК СОКАК ЌЕ БИДИ ПРЕТЕСЕН за вас:kesa::pos2::pos2::pos2::salut:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
A be Bojan sto obozavas da teras tolku inaet jas neznam??? Imaj pocit kako prvo povekevo so ti vrakaat na postovite se pogolemi od tebe .Alooooo razmisli malce pred se MAKEDONCI sme site a ti poveke se karas i vodis inaet so Ckembari otkolku so ''brakava''. Ako si vo pravo ne im pisuvaj pa razubedi gi vo Ponedelnik a ne se karas , vodis inaet ''brakava'' ni se sitat
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
A be Bojan sto obozavas da teras tolku inaet jas neznam??? Imaj pocit kako prvo povekevo so ti vrakaat na postovite se pogolemi od tebe .Alooooo razmisli malce pred se MAKEDONCI sme site a ti poveke se karas i vodis inaet so Ckembari otkolku so ''brakava''. Ako si vo pravo ne im pisuvaj pa razubedi gi vo Ponedelnik a ne se karas , vodis inaet ''brakava'' ni se sitat
se sita i toa mnogu jbg :( treba site prst na celo da staemo...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
A be Bojan sto obozavas da teras tolku inaet jas neznam??? Imaj pocit kako prvo povekevo so ti vrakaat na postovite se pogolemi od tebe .Alooooo razmisli malce pred se MAKEDONCI sme site a ti poveke se karas i vodis inaet so Ckembari otkolku so ''brakava''. Ako si vo pravo ne im pisuvaj pa razubedi gi vo Ponedelnik a ne se karas , vodis inaet ''brakava'' ni se sitat
Добро бе да му ебем мајката виде ли дека само ги прашав ја нешто и сакав поштено да ми одговара, ка што глеаш тие водат инает, одговори и готово крај на темата, а не пичка ти матер или нешто друго...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom