Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Ах Лазаре Лазаре.................. златникот на Брегалница!
Така е брат за ич пари си најдовме салам играч и тоа шпиц што најмногу ни требаше по заминувањето на дрангачо димтровски и клечкаровски со мацата се добар тандем во нападот само многу овај нашиот го форсираат и галат и на секоја утакмица во Битола измена е илиев на место мацата а што беше чешитот најголем за илеив не го сакја во тетекс и тој му даде гол во тетово и како што кажав да не се повторвам редно е да стави гол на домашен терен и тоа најдобро би било недела со победа :smir:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Така е брат за ич пари си најдовме салам играч и тоа шпиц што најмногу ни требаше по заминувањето на дрангачо димтровски и клечкаровски со мацата се добар тандем во нападот само многу овај нашиот го форсираат и галат и на секоја утакмица во Битола измена е илиев на место мацата а што беше чешитот најголем за илеив не го сакја во тетекс и тој му даде гол во тетово и како што кажав да не се повторвам редно е да стави гол на домашен терен и тоа најдобро би било недела со победа :smir:


Ке му држам срека!:smir:


Инаку заслужува да игра во Прва Лига, впрочем заслужува многу повеке од тоа арно ама онаа повреда на реброто го врати назад за едно 2 години!:toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Ке му држам срека!:smir:


Инаку заслужува да игра вога
Прва Лига
, впрочем заслужува многу повеке од тоа арно ама онаа повреда на реброто го врати назад за едно 2 години!:toe:
Ќе речиш во освојувачот на купот :vozbud:малку е зборот прва лига нас не заеба андонов од турново што не се договори со управата инаку какво пеколно тиро ќе имавме з анашата лига и пошироко ќе беше лудница тогаш но и вака сме задоволни :smir:
Друго да те прашам има илиев играно во некоја од младинските селекции на државата зошто сега има 22 години
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ќе речиш во освојувачот на купот :vozbud:малку е зборот прва лига нас не заеба андонов од турново што не се договори со управата инаку какво пеколно тиро ќе имавме з анашата лига и пошироко ќе беше лудница тогаш но и вака сме задоволни :smir:
Друго да те прашам има илиев играно во некоја од младинските селекции на државата зошто сега има 22 години
Хах.......замисли НЕ!
 
Z

ziko bt

Гостин
од шо имам разбрано по кладилници блокирана била утакмицата (ако знај некој кај можи да се уплати нека пиши) шо значи највероватно редена е за 2че 7,00 на 3,50 паднат е
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
од шо имам разбрано по кладилници блокирана била утакмицата (ако знај некој кај можи да се уплати нека пиши) шо значи највероватно редена е за 2че 7,00 на 3,50 паднат е
На интернет сајтови за обложување ја има. www.betadria.com
5.00 е двојката. 2.52 е Х2
Мислиш има нешто сомнително или само заради падот на коефициентот за 2-ка се сомневаш?
 
Z

ziko bt

Гостин
На интернет сајтови за обложување ја има. www.betadria.com
5.00 е двојката. 2.52 е Х2
Мислиш има нешто сомнително или само заради падот на коефициентот за 2-ка се сомневаш?
не не е само до падот на коефициенто за утакмицата се збора уште пред неколку недели дека е наводно даена 3 за 3(претходната сигурно беше местена за Пелистер да тепа) значи сеа треба Победа да победи или во најмала рака нерешено да биди
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Хммм, ме замисли сега :)
Ако ја врзам со Турново и Вардар ќе стане 20 коефициент :)
 
Z

ziko bt

Гостин
Хммм, ме замисли сега :)
Ако ја врзам со Турново и Вардар ќе стане 20 коефициент :)
брат наголемо се збора дека е редена за 2ка ама ако не излези така не преземам одговорност :) јас ако ја најдам негде би ја играл за мали пари
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
И јас за мали пари брат, не сум голем играч. За едно евро ќе ја типувам цела лига :)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
И јас за мали пари брат, не сум голем играч. За едно евро ќе ја типувам цела лига :)

Кј може да се типуе цела лига,знам само дека у sportlife само една утакмица може да се изигра од Македонско...?
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Кј може да се типуе цела лига,знам само дека у sportlife само една утакмица може да се изигра од Македонско...?
www.betadria.com

Не е цела лига. Милано не го даваат за типување со кој и да игра. Минатото коло ни Победа - Тетекс не ја даваа. За утре ги има сите 4, без Милано.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
322
Iako sum od Prilep,jas ovde gledam samo pobeda na Pelister..Kako sto i minatata bese pustena,taka i ovaa ke mu ja pustat,zosto bodovite popotrebni mu se na Pelister,nego na Pobeda..Pobeda ne ispaga sigurno,Turnovo ke igra baraz..Daj boze da tepa utre Pobeda,pa barem da ne izraduva tie so ke dodjeme vo Bt da ja gledame,ama iskreno ne mi se veruva!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Полека се крои тактиката за пелагониското дерби со Победа


16 Април 2010


На два дена пред пелагониското дерби фудбалерите на Пелистер и стручниот штаб полека ја кројат тактиката за недела. Стручниот штаб е задоволен од начинот на кој се работи и за односот на фудбалерите кон зададените задачи. Без разлика дали се работи за младите или оние поискусните сите без збор тренираат и се подготвуваат не само за овој туку и за останатите натпревари.

Еден од најмладите, кои се појавија како изненадување за битолската публика, е Владица Брдаревски кој игра на местото десен бек, а и често го гледаме и во офанзивни задачи.
-Тренирам и играм според задачите кои ги добивам од стручниот штаб и тренерот на натпревар. Мислам дека досега ги оправдав очекувањата на тренерите и публиката, но морам да работам уште многу за да стигнам онаму каде сум тргнал. Јас и неколкумина од младата екипа ја имавме шансата да се приклучиме во првиот тим и да заиграме во зелено-белиот дрес, а тоа беше и наша најголема желба. Желбата, конкретно мене, ми се остраври но морам и да се докажувам секојдневно. Тоа го правам, а така и ќе продолжам.
Пред три дена игравте во Кичево на ревијалниот натпревар на двете младински селекции, како сте задоволни од настапот?
-Самата покана да се учествува на ваков натпревар е голема работа и е признание не само за мене туку и за сите кои мене ме подготвувале во Пелистер и ме тренирале. Довербата која ми е дадена од страна на селекторот ќе ја оправдам секогаш кога ќе бидам повикан, вели Владица.
За неделниот натпревар, десниот бек на Пелистер кратко вели:
-Немаме примено гол во Битола оваа пролет, а не мислиме да примиме и в недела. Сега останува на напаѓачите да погодат во проптивничката мрежа, а бодовите да останат во Битола.

Детето е боза убедливо најслабиот во првито состав и сите грешки и кисови ги прави само тој и како игра прва постава само љамче знај другиот бек што го имаме тој од буковски што е што играше порано во силекс е звер а овај малиот дали дека е мал па со сила го форсираат јас стварно не знам зошто игра прва постава се плаши да влези во дуел а ако оди во напад на отворен простор не шутира тука подава и има страв а во одбрана е уште по слаб :tapp:е сег адали тренерот што рече дека ќе форсираат млади играчи е некоја тактика или пак се некој пријатели стварно не знам зошто игра овај :kesa:
“Пелистерци” конкретни, Победа ја почитуваме, но и бодовите


17 Април 2010

Фудбалерите на Пелистер денес ја затвораат релаксирачката седмица и веќе од утре со натпреварот против Победа го започнуваат новиот циклус, кој ќе го завршат со полуфиналниот натпревар од Купот.

-Работевме добро, иако со малку намалено темпо, и полека влегуваме во форма која ја посакуваме да ја постигнеме кон крајот на месецот и почеток на мај кога не очекуваат важни натпревари. Оваа седмица помина во подготовка на натпреварот против Победа, а по подолго време имавме повеќе време да работиме на тактички план, вели Љамчевски за тоа како ја поминаа оваа седмица, а за она што го очекува во недела вели:

-Натпреватите помеѓу Пелистер и Победа од секогаш биле интересни за битолчани, а некои кои се играле пред 20-30 години се прераскажуваати денес. Победа е добра екипа и ако во последниот натпревар кој се одигра во Битола, дојдоа некомплетни, сега сигурно нема да биде така. Победа е добра екипа, против која мораме да играме комплентно сите максимално и да не дозволиме тие да се наметна. Не смееме да грашиме, бидејќи во нивните редови има квалитетни фудбалери кои ќе ја казнуваат секоја грешка. Јас ќе повикам на претпазливост, а ако фудбалерите испочитуваат се што ќе се договориме можеме да се надеваме на поволен резултат.
Тони Велјановски оваа пролет игра стандардно во одбраната, а за разлика од тренерот вели кратко:
-Победа ја почитуваме во секој поглед, како фудбалски ривали, како соседи, како пријатели, но мислам дека бодовите ќе останат во Битола. Имаме добра серија од победи оваа пролет во Битола, која мора да продолжи.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Че ги ебиме прилепчаниве ?Нормално дека Да
 

Kajgana Shop

На врв Bottom