Фан Клуб: Пелистер

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Според мене вас главниот проблем ви е тренерот, составот не ви е толку проблем. Норамлно може неколку засилувања, но и без нив би рекол го имате најдобриот состав во лигата, само глупост беше што го бапнавте овој Штерјовски непотребно.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Според мене вас главниот проблем ви е тренерот, составот не ви е толку проблем. Норамлно може неколку засилувања, но и без нив би рекол го имате најдобриот состав во лигата, само глупост беше што го бапнавте овој Штерјовски непотребно.
Дефинитивно! Јас то го трубев цело време. Крстески каков и да е, беше Клоп за Штерјовски. Апла глупа одлука, до негде на рамниште со бркањето на Алушовски во ракометот.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.964
Абе Мадагаскар да не живејте, па се чудите зошто вака, зошто така....
Политиката е навлезена сегде, незнам шо не ви е јасно. Се е политизирано и тоа шо треба и тоа шо не треба, не пак спортот, овај народ како коњите е, со оглавник е и само напред гледа.

П.С. Можи и Штерјо веел знамиња како Аљуш на митинзи :pos:
А прилепчанецот е од престолнина кај што преовладува лавот, така да јасно е :ROFLMAO:

Шала на страна, уште пред неколку месеци пишав дека Даре е идеален за оваа екипа и не смееше никако да биди сменат, чоекот одлично си ја бркаше работата, ама то е то, овде се контра системот се работи...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Прво и основно во Македонија нема тренери за лек!
Второ едино ѓоре јовановски и влатко костов беа ок од последната генерација а може да се спомени и илчо ѓорѓиевски и неговиот помошник милевски сите други да ги собериш еден салам нема да направиме
Трета работа кај нас ако не знаете клубот е на приватен сопственик до душа колку тој вложува а колку општината односно дали само општината никој не знае шо значи за тренерот си одговара газдата шо значин нас ни треба прва лига нема врска кој че биди тренер ако сакаат и артим шаќири нека го клат важно да има резултати
Четвртата работа колку шо знам јас зоче е англиска кралица во клубот играчи му носи сп дир кој е во коалиција со лазе кој патем е во паралелката на ффм главен па од таму ги префрлаат играчите во Пелистер а претходно играле за други школи исто така за помошник на зоче му го кладоја капинот кој исто така е во паралелката на ффм шо значи лазе гаштаров раководи со клубот а не зоче а дрвото бог знај шо прај освен шо си кара мајката шо на сила му го дадоа и прелажаа да го земи дека ќе му ги платат борчовите од претходните газди камчев и панеделвски кои изнесуваа околу 400 000 евра каде дел одннив украде лично и благоја кочевски блашко 40 000 евра од младинската школа каде се плаќаше чланарина од децата сакам да речам дека се е "законски" направен демек и никој нема да одговара едино цермат го предаде клубот со нула борч а можи и нула вложено небитно сакав да пишам дека зоче е клаен ради реда патем и тој чинам беше од в*ро а не од сдс*
Пето споредбата на зоче и крстески е безвеза оти не знаете дека летото му се нудеја играчи на прилепчанецот а тој не сакаше ништо повеќе демек вака ќе сме влезеле прва лига а по смената беше направен тест за физичката спремност и никој не ја помина освен бошевски кој сега го пуштија и замина во осогово сакам да речам дека мајмунот лани беше кај нас оти не не внеси во прва лига и сега можеби треба да му се дај на зоче шанса ама како шо реков ако се знај дека други раководат овај можи пак како порано во времето на шеровски и цермат прва прилика да избега друга работа зоче колку толку има водено екипи неколку години овај другиот сега полагаше за про лиценца односно освен во победа малку никаде не бил тренер и тука си правеше забава сакам да кажам ај ако не знаат тактика и филозофија на фудбал да вежбаат напад одбрана или некој акции и да погодат измени за да свртат натпревар сите тренери е горе долу се исти и е ок ама да не знаеш и да не можеш да ги спремниш физички за втора мк лига е срамота и резил па така нашиот лански кондиционен тренер вељановски(кој можи единствено вредеше од школата) замина во косово сега дали имаат друг не знам и не верувам дека имаат кондиционен тренер оти беа тапа летото сега му беа правени тестови пред да почнат припремите сите беа подобри од претходно секој индивидуално имаше програма да се спрема
Шесто небитно кој е тренер ако сме кондиционо спремни ќе ги изгазиме сите и 100% влегуваме прва лига проблемот е во школата не само во првиот тим оти сите бивши играчи си отворија школи и наместо сите да ги земат најдобрите играчи во клубот тие децата се разбегаа по школите сакав да речам секоја чест некој од тренерите ги поштовам како луѓе пример драганчо ама сакам да речам од сите наши тренери во школата и сите приватни школи еден нема салам тренер едино малку онај илиевски и дуци со школата тро разбира фудбал инаку сите се во принцип ископлексирани не до исполнети и преценети личности не само тие туку и скоро сите досегашни први тренери на Фк Пелистер оти ги пратам и одам на тренизи од пред 99" сакам да речам нека кажат кој играч го имаат направено во овие дваесет и кусур години ако порано од 11 во А репрезентацијата 10 беа наши сега имаме само еден, двајца а за у21 и помалите немаме со години ниту еден наш играч со години за жал
За крај освен влез во прва лига и да биди готова трибината да се оспособи уште еден терен за тренинг веб страната со преноси и можеби најважно до на есен мора да се плати борчот оти тужат наџи шо знам баже и уште еден два играчи како и хотели за припреми ,ресторани итн... Најважно потоа ќе биди да се направи длабок рез во школата и да се доведи кординатор од страна пожелно странец само некој докажан тренер а не како порано некој менаџер да си носи играчи од страна шо ниту во зградата и улицата кај нив не ги знаеја дека се фудбалери значи кординатор од страна доста е со овие истите добија шанса преку дваесет и кусур години шо ти знам џате, мате, љамче мамче курле мадле никој никаков успех не напрај и сите да се избркаат од клубот ако сакаме да бидиме нешто едино пашето економот да остани па доста е мајкому стара остаревме ќе умриме освен купот за митичот и онај на местачите ништо не видовме падни стани работа само нерви и проблеми де прваа лига последни де втора лига први редно конечно да почни се прави клуб а не само тим на умрено за после следната сезона пак по старо

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Контролен натпревар
ФК Пелистер - Фк Тиквеш
Вторник 28/1/2020 13:00
Битола

So znaci ubo e utre da odi nekoj da gi vidi kako se...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
бошевски кој сега го пуштија и замина во осогово
Ајдеее немав појма дека тој заминал за Осогово, солиден ми изгледаше од тоа малку што го имав гледано (бар за возраста).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Ајдеее немав појма дека тој заминал за Осогово, солиден ми изгледаше од тоа малку што го имав гледано (бар за возраста).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Moja greska mislev na nedanovski a sum go pisal boskovski koj ne igra oti e povreden

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Inaku mala ispravka od pogorniot post sp dir bil isto vo paralalkata na ffm so znaci laze nemal vrska alfa i omega vo klubot e korunot
Ja gledav snimkata za prv natprevar bea ok steta za greskata na golmanot denes igrame so tikves ocekuvam da gi tepame ama rekov i ke povtoram so bregalnica ke vidime kolku nie silata i posledniot test so kit go
Mnogu novi igraci pa koj kako se ke vidime od drugite utakmici ama od avion se gleda deka podobro deluva timot i e zasilen i pospremen od esenoska

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Moja greska mislev na nedanovski a sum go pisal boskovski koj ne igra oti e povreden

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Аа океј, јес да по некоја случајност на пријателскиот натпревар Бошковски баш го немаше во состав па мислев стварно си заминал и имаш некоја ексклузивна информација што не била објавена хаха

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Samo za novinarot bale denes dva gola prvo kolo ocekuvam nozicki da go pozdravi @Шоути


P.S.Stefanovski e od nasata skola igra cb bese prvo cinam vo talent pa kaj nas pa vo paralekata na pozajmica vo novaci i sega pak nazad sin e na snimatelot na nasite natprevari

Inaku na privot mec so macva voci mi padnaa 23 i 24 ne znam koi se bea ok kako site generalno a za denes neka komentira nekoj kako izigraa so gi gledase ili posle videoto ko ke bidi postaveno na youtube

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.677
Samo za novinarot bale denes dva gola prvo kolo ocekuvam nozicki da go pozdravi @Шоути


P.S.Stefanovski e od nasata skola igra cb bese prvo cinam vo talent pa kaj nas pa vo paralekata na pozajmica vo novaci i sega pak nazad sin e na snimatelot na nasite natprevari

Inaku na privot mec so macva voci mi padnaa 23 i 24 ne znam koi se bea ok kako site generalno a za denes neka komentira nekoj kako izigraa so gi gledase ili posle videoto ko ke bidi postaveno na youtube

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
24ката детето машинче, прво полувреме ги растури.
Генерално прво полувреме бевме дупло подобри од Туквеш.
Второ полувреме имаше измени влегоја од постарите неколку души и малце спласна играта.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Има некој инфо до која фаза е изградбата на северната трибина ?
Се знај некој краен рок или ?
Пошо глеам малце убрза изградбата ама далеку е од тоа шо треба да биди од аспектна механизација и луѓе на градилиштето.
Со ова темпо, не вервам дека во наредните две години ќе биди комплетирана со се службени простории и под трибински простоор.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Има некој инфо до која фаза е изградбата на северната трибина ?
Се знај некој краен рок или ?
Пошо глеам малце убрза изградбата ама далеку е од тоа шо треба да биди од аспектна механизација и луѓе на градилиштето.
Со ова темпо, не вервам дека во наредните две години ќе биди комплетирана со се службени простории и под трибински простоор.
31 vi Oktomvri e kraen rok za severnata tribina da bidi funkcionalna stolcinajata se od ffm kako i reflektorite koi meguvreme treba da se postavat a opstinata da obezbedi visokonaponski kabel ili el trafostanica a potoa sleduvaat tribinite pozadi golovi

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.092
31 vi Oktomvri e kraen rok za severnata tribina da bidi funkcionalna stolcinajata se od ffm kako i reflektorite koi meguvreme treba da se postavat a opstinata da obezbedi visokonaponski kabel ili el trafostanica a potoa sleduvaat tribinite pozadi golovi

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
ko bevme kaj natasa za rakometo pred nekoj mesec ni rece deka montaznite tribini nema da se postavat i deka gi povlekle nazad vo ffm ili ams nezz tocno ova so vikas zad golo nesto novo e ili za istite zborame ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
ko bevme kaj natasa za rakometo pred nekoj mesec ni rece deka montaznite tribini nema da se postavat i deka gi povlekle nazad vo ffm ili ams nezz tocno ova so vikas zad golo nesto novo e ili za istite zborame ?
Zad golot treba brat da ima zidani tribini a za montaznite ne mozi oti ke bidat diva gradba i vleguvaa vo olimpiski a bas po faca ke bese tie da gi namesteja oti vaka kako so e predvideno vo proektot da bidat zidani bog znaj koga ke se napravat

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom