Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
Арно шо пиша @nsan инаку ако бев јас пак ќе речат дека сум против управата а тој е муабето по арно еден салам играч да извајш од генерација за да наплатиш пари од талентот од колку неколку просек деца шо на прва прилика ќе го напуштат клубот исто немаме репрезентативец времиња за странство некој не паметам последно е Минчето и тој се проби преку Струмица муабето е дека се гледа кој има талент и дели само треба да му се дај шанса па така во лигата многу ретко излегува талент и тој шо е одма бега или нашите не го гледаат на пример имам пишано за Елмаз ко дете ни удри ножички во Охрид на некој куп нешто беше се виде одма дека дели детето и тогаш треба одма барање и земање, лажење дури е дете а ме нашите да ни ги земаат Скопје или Струмица исто се виде Атанасов ни дсде гол од преки 30 метра како дете никој не го виде кај нас за Гуџуфи беше по бетер пред некоја сезона така играше во Беласица шо ти знам лани она од Воска шо замина Словенија или Хрватска делеше во лигата и едно друго шо замина во Силекс ама се испусти годинава исто шпицот на Беса шо се врати во Шкендија се гледа од авион кој дели само треба некој друг да види и да ги собери децата од лигата да не зборам дека овај успех на школата не е успех оти пример Брера има пет души во прв тим до 21 година шо паеи вредат и играат прва лига друга работа шо голем дел од екипите во малите генерации немаат ни 12 да пријават а тие шо имаат играат со една генерација по мали за да се челичат и добијат на квалитет ме гледаат резултати туку да добијат за следните години итн...
Во секој случај е убо шо играме три финалиња после години уназад но шо ќар ќе видиме како клуб е прашањето иако тврдам дека по малите категории секогаш имаме квалитет и талент после ги сипат децата и ни се губат е тука треба да размислат кај е грешката и да од трите финалиња едно само мислам ќе добиеме а другите ќе бидат тешки иако си имаме живеачка со Пандев
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
Najverojatno so Teteks na 30ti ovaj mesec ke se igra prvata utakmica pod reflektori pa posle bi trebalo I finaleto na kupot Tikves -Voska se razbira ako prifatat Ohrigani a denojve ke se objavi I za rekonstrukcujata proketot od opstinata so ke pomogni I ffm za renovinanje na starata tribina
E timot na Pelister e super sega za sega sprema lani mnogu poarno igraat I bez brzanje vo napad sme super samo vo odbrana mora da igraat po mirno
Za prviot tim gledam na slikite se vratile Borjan I Razmo vo Bitola treniraat so ekipata so znaci super se vrakjgaat I rehabilitiraat so Besa ke bidi super da tepame vo Sabota no gledam tie so pobeda vleguvaat od ova kolo so znaci ke sakaat uste sega da se promoviraat vo prvoligasi pa ke bidi interesno

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
Член од
19 јануари 2024
Мислења
126
Поени од реакции
511
@Goran Bt
Шо планират да прат со старата трибина, како е планот?
-Ќе се редат само столчиња или комплетно ќе се модернизира со сњ подтрибински простор?
-Ќе ја средват фасадата и кровот ?
 
Член од
25 август 2019
Мислења
292
Поени од реакции
385
Najverojatno so Teteks na 30ti ovaj mesec ke se igra prvata utakmica pod reflektori pa posle bi trebalo I finaleto na kupot Tikves -Voska se razbira ako prifatat Ohrigani a denojve ke se objavi I za rekonstrukcujata proketot od opstinata so ke pomogni I ffm za renovinanje na starata tribina
E timot na Pelister e super sega za sega sprema lani mnogu poarno igraat I bez brzanje vo napad sme super samo vo odbrana mora da igraat po mirno
Za prviot tim gledam na slikite se vratile Borjan I Razmo vo Bitola treniraat so ekipata so znaci super se vrakjgaat I rehabilitiraat so Besa ke bidi super da tepame vo Sabota no gledam tie so pobeda vleguvaat od ova kolo so znaci ke sakaat uste sega da se promoviraat vo prvoligasi pa ke bidi interesno

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Vo vtornik se igra so Teteks ako ne gresam i preglupo ke e realno togas da se igra pod reflekori.
Moe mislenje treba prva liga prvata utakmica i taka leto ke e prezesko ili pak prijatelska nekoja utakmica da se organizira so nekoj si balkanski tim naprimer Crvena Zvezda neka dogovori Mitko i to e to.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
Vo vtornik se igra so Teteks ako ne gresam i preglupo ke e realno togas da se igra pod reflekori.
Moe mislenje treba prva liga prvata utakmica i taka leto ke e prezesko ili pak prijatelska nekoja utakmica da se organizira so nekoj si balkanski tim naprimer Crvena Zvezda neka dogovori Mitko i to e to.
Izbori ima samo da ti kazam otpagja tvojot predlog plus poarno Pelister da go otvori od kolku Tikves-Voska

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
@Goran Bt
Шо планират да прат со старата трибина, како е планот?
-Ќе се редат само столчиња или комплетно ќе се модернизира со сњ подтрибински простор?
-Ќе ја средват фасадата и кровот ?
Se samo krovot nema da se menuva, znaci sminkanje na se drugo slkosiluca ,stolcinja I pod tribina no poarno nesto I da lici od kolku vaka kako sega no ova e nepotvdrena informacija oti rekov prethodno proketot go nema vo pdf falj za da go vidime a drugite so sakaat mozi da odat vo opstina da go vidat ke mu dogovoram termin koj saka neka pisi PP

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
269
Поени од реакции
623
Se samo krovot nema da se menuva, znaci sminkanje na se drugo slkosiluca ,stolcinja I pod tribina no poarno nesto I da lici od kolku vaka kako sega no ova e nepotvdrena informacija oti rekov prethodno proketot go nema vo pdf falj za da go vidime a drugite so sakaat mozi da odat vo opstina da go vidat ke mu dogovoram termin koj saka neka pisi PP

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Zosto togas 2 mil EUR, ako tocno razbrav....toa nema da kosta ni edna cetrvtina od taa suma, i zosto togas i FFM i Opstinata za tolkava suma, da ne nema pari opstinata? Kolku asfaltot kaj Stevce patakot pet pati sto go zgresija...nad Vero ulicata 800 000 Eur celata so tumbi
Zosto ne e kadarna Opstinata, mislam deka tuka treba da se vkluci i drzavata da zavrsi eden kapitalen objekt vo Bitola?
I vo pravo bese proektantot od Megaron ( sto go proektirase stadionot, za koj mislam deka trajno ne osakati) sto ne dade dozvola da se postavat montazni tribini (gotova bese rabotata vo vreme na Drvoto i Natasa), kakov takov barem da se isturka negoviot proekt do kraj i da zalici stadionot na nesto..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
Zosto togas 2 mil EUR, ako tocno razbrav....toa nema da kosta ni edna cetrvtina od taa suma, i zosto togas i FFM i Opstinata za tolkava suma, da ne nema pari opstinata? Kolku asfaltot kaj Stevce patakot pet pati sto go zgresija...nad Vero ulicata 800 000 Eur celata so tumbi
Zosto ne e kadarna Opstinata, mislam deka tuka treba da se vkluci i drzavata da zavrsi eden kapitalen objekt vo Bitola?
I vo pravo bese proektantot od Megaron ( sto go proektirase stadionot, za koj mislam deka trajno ne osakati) sto ne dade dozvola da se postavat montazni tribini (gotova bese rabotata vo vreme na Drvoto i Natasa), kakov takov barem da se isturka negoviot proekt do kraj i da zalici stadionot na nesto..
За цената и финасиската конструкција абер немам колку е предвидено но тоа оди ма тендер и таму со најмалата понуда од градежна фирма се избира шо значи шпелулација е за сумата а не велам дека мема да биди толку или пак повеќе тоа че го видиме подоцна...
Друга работа колку шо знам договорот е целосно да покрие ФФМ шо значи колки сака нека биди ко друг го плаќа а општината има можи 2 да дај но ако гледаме по другата трибина која беше над 6 односно 8 мослам се на се фати шо значи се плаќаше етапно на рати дека скоро 10 години помина од почетокот шо значи и за 2 сега да бидат че биди гарант 4 години пак етапно оти нема шанси 2 да дај на еднаш општината очи ќе му извадат во советот и да сака некој да дај ќе се бунат дека треба улици, стационар шо ти знам парк да се прај за тоа вака најубо целосно да покрие ффм и колку сакаат нека си го платат мирна глата само да има рок за изградба а не да се влечка работата како со рефлекторите пример...
Трета работа мегарон маме ни еба со прокетот уште пред десет години имавме забелешки на презентацијата во општина но за жал ме беа прифатени од Предраг и Двојче тогашниот градоначалник и плус имапе дебата за атлестската патека со Димче Миновски кој како претставник на атлетскиот клуб или така нешто инсиситрсше да биде во стадионот тартан патеката со шест ленти за по исто се буневме дека треба на друго место да биди и дека 6ленти немаат никаква функција оти не можи ништо да се одржи на меѓународно такмичење но такс решија претходно и на тоа остана сега последно имаше муабети дека можи и патека да се постави но за шо че служи вистина не знам освен дека ќе се гори со бакљи нејсе тоа помина умот не му иди си тераат сите по нивно
Последна работа за монтажните не беше проблемот мегарон односно самиот проект таму не беше предвидено за монтажни нејсе работата беше шо Наташа не сакаше да ги постави и се напрај измена на прокетот односно како времени објекти да се постават па потоа тргнат некогаш работата беше шо таа беше уплашена дека ќе бидат дива градба и ќе одговара кривично па не сакаше да ги земи како поклон монтажните трибини кој исти такви се и беа поставени на стадионот Младост во Струмица шо значи можеше и требаше да се најди решение но тие заминаа курбан се надевам дека сега нема пак да се направи истата грешка и во сличај да бидат понудени од ффм треба да ги земат постават па некогаш ако се прај цел стадион да се преместат шо ти знам во Кравари, Оризари, Поешево или Логоварди но пред тоа мора да најдат решение за барем два помошни терени оти за џабе и другата трибина ако немаме ниту еден помошшен терен а овие две години 2лига требаше тоа да биди приоритет да се притиска од клубот оти нели и Митко тоа го вети и изјави арно ама не смеј и тој да писни оти од општина поставен муабето ми е дека најважна е инфраструктурата прво терени па стадионот после се друго да се среди школа и на крај прв тим ама кај нас секогаш се почнува од назад ете сега ќе влезиме прва и ќе одат Кравари да тренираат оти се копа теренот многу нелогичности плус се извади идејно решение исто за салата па и за спортски комплекс еве гледам пак денес го ветуваат а никаде нема маркица место во касарната кај че се гради па после финасии па тендери за изградба и така се вртиме во круг со години и за тоа е муабето ако се напрај и старата трибина ќе биди успех дека ќе остани за век и веков а за клубот шо да прајме муабет 35 гпдини независна Македонија а ние еден поклон куп и еден наместен имаме а струга со 5 годони постоење зедоја титула шампиони и годинава ќе ја одбранат и пак во европа каде зедоја преку 1,5 миљони а толку не поторшија оти има некој со ум свои пари шо го болат и гледа како да успеј да ги врсти а кај нас многу бабици и килаво дете кој стигна кажа и ништо ме напрај па дури е во клубот се на платен список се најубо после ко че си заминат сите со дрва и камења по клубот па се најголеми душмани така 35 години ако не и повеќе ме дека ме го сакале клубот и дека сите клале рака да опстсни оти можеше и да не постоиме туку е работата шо се мачиме секогаш падни стани без никаков успех или финаски бенефит за клубот да биди само одржлив цела среќа шо имаме влијание и општината го финасира но мислам дека и на тоа му иди крајот мора под итно да се бара приватник и напрај пларформа како во ракомето па за да можи општината да прај инфраструктура оти ме е само за Пелистер има еден куп школи и други клубој во градот за сите да бидат задоволни и од квантитет да се добие квалитет се да оди во Пелистер!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
Уште една победа 1-0(гаревски) на Е-Пелистер против Будучност шо лани беа во првите три ,четири топ играње за разлика од лани и сега сме на врвот од табелата со ЦЗ барем тука сме топ ако не сме во реалниот фудбал

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.043
Поени од реакции
688
Уште една победа 1-0(гаревски) на Е-Пелистер против Будучност шо лани беа во првите три ,четири топ играње за разлика од лани и сега сме на врвот од табелата со ЦЗ барем тука сме топ ако не сме во реалниот фудбал

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Ova sezona ima golema razlika vo igrata, kade kade podobreni, ke ima i pojacvanje od polusezona .. dnees bese poslednata od prvata polusezona .. pozdrav od vrvot .. se gleda iskustvoto od lani so igravme plus go iame najdobrio igrac vo mkd .. garevski
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
Ova sezona ima golema razlika vo igrata, kade kade podobreni, ke ima i pojacvanje od polusezona .. dnees bese poslednata od prvata polusezona .. pozdrav od vrvot .. se gleda iskustvoto od lani so igravme plus go iame najdobrio igrac vo mkd .. garevski
Да слушнав на преносот земаме некој од ЦЗ ,само не знам дали за резерва или ќе игра прва оти вака му оди топ не знам колку е паметно сега да се менува тимот шо победува но едно е сигурно топ од претходно

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
denes e edinstvena shansa da se vidi silata se drugo e prevara, ako denes pomocani izgubat togas eden po eden sami treba da si odat igracite za prva liga ne se
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.971
Реално очекував 0:0, не се шалабајзери Беса не се зафркавајте, во Добридол особено знајме како се игра.
Добар е и бодот, сега во вторник БЕЗ ПАРТОН и торпедирање на Тетекс како денес шо го примија писмото со 6 парчиња, немој да ги лажи умот да му пуштат бодови за спасвање, кој ги еба, Пелистер не е црвен крст па да се грижи за сите, само 3 бода во вторник, после оти одиме на Башкими, па дома Победа, доколку до догаш обезбедиме сигурен влез, тогаш на прилепчани нека му пуштат еден бод за опстанок заради прилепската колонија од играчи шо е во тимот :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.892
Поени од реакции
7.289
Денес само бод а можеше и три како се Беса први не ми е јасно оваа екипа со таа од есента се небо и земја разлика многу подобри ние пенал,шанси, зицери триста чуда иако и ние како да сакавме само гол да дајме за победа или нерешено се мислам требаше уште по офанзивно и по храбро се виде дека ич не можат Беса шо од шо се слаби шо од ние шо сме јаки а судијата не сакати она беше смешно но важно му ја ебавме прославата во Добри Дол односно Врапчиште ништо од тоа ова коло да слават прва лига а Детонит пак тепаа во Новаци шо сега сме на 6 бода наместо да изгубат па на некој да поможиме до крај пример на Победа ќе нема шанси оти со евентуален пораз од Башкими во Куманово можи да оди се курбан поради шо Детонит уште игра нејсе ние да го завршиме нашето а тоа е прва лига друго ништо не е важно но мора да се кажи еден куп нас ни дадоја поклони и ни пуштија е некогаш сакале неќеле ќе треба и ние некаде да вратиме и поможиме но тоа е работа на управа ,општина итн само да не се правиме луди но пак ќе речам штета за денес требаше една барем Мики да погоди и доволно ќе беше и ме бендиса шо тренерот ја призна грешката па денес игравме со најдобриот состав едино можи Јоки требаше порано да влези но и Танушев тие се горе долу и одевме на резултат но со вакво судење добро и бод шо зедовме многу по јаки бевме од лидерот на табелата кој без онај од воска и тој малиот шо замина шкендија се класа по слаби во нападот од есента и од нас за Вторник иако се вадат триста муабети јас мислам дека барем три ќе му дајме и тие треба да си ја бараат грешката и вината кај себе шо се убија од местење а не кај нас сега исто важи и за прилепчани и сите други шо не си ја завршија домашната работа а последни сме ние да му бидиме криви

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.312
Поени од реакции
5.556
Многу лоши резултати денес и многу бевме подобри и требаше да ги тепаме. Незнам шо к@р му е на Детонит секако ќе играт бараж , ама со ова шо тепаа денес ние не сме во ситуација да се заебаваме , т.е. мора наредна утакмица да победиме за математички директен влез ни требат 7 бода оти во меѓусебен се подобри од нас , така да тоа е тоа мора наредна да се тепа , оти после на гости со Башкими не знам не сум со браќата на чисто , не смее луксуз да се прај.

Мислам дека и последно коло ќе треба да го тепаме Осогово , до тогаш ќе бидиме влезени најверојатно ама ќе мора да го тепаме за индиректно за други .

Е сега по овие резултати и на четири кола до крај за бараж за опстанок ќе се тепат Осогово , Тетекс и Победа .

Новаци со победа дома со Караорман само , мислам дека ќе е сигурен, а и на Кожув не му треба наредно коло така да мислам ќе останат таму во најмала рака непоразени.

Инаку Детонит најверојатно се ќе тепа до крај имат многу лесен распоред , па тоа е тоа мора и ние да победуваме дури не обезбедиме сигурен влез .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom