Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
mozi da ispasni na nekjenje da vlezime haha ama kako sho slusham Skopje sakale da vlegvat taka da ta varijanta otpagja. I da vlezime dzabe e se nema nisto smeshka e se
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Nedanovski ne trebase da go pustat barem duri ne zemat salam pojacuvanje na negovo mesto a vaka malku e bezveza i kako so spomenaa bas me interesira so fudbaleri ke donesat oti do sega nema nisto posebno...
problemot e sto tie sto dvojat vo vtora liga samo odat ako im platis povise od prvoligas, a pelister sigurno ne plaka povise od prvoligasite. ete bregalnica kako vtoroligas go zema darko dodev od sileks, ama mu ja pokacija platata. fintata e sto voobicno nekoj pre ke igra za 400€ vo prva liga odkolku za 600 vo vtora, pa na klubovi kako pelister koi ne nudat golemi plati im preostanuvaat samo rezervisitite od prvoligasi, tie i za isti pari ke igraat vo vtora liga za da ja vratat formata ili da napreduvaat kako mladi igraci (ete kolumbiecot od rabotnicki sto go potpisavte e takov slucaj, nego so godini ne go fermaa kaj rabotnicki, im bese cetvrt stoper i vtor lev bek, pa sega zamina za da ima minutaza).
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
mozi da ispasni na nekjenje da vlezime haha ama kako sho slusham Skopje sakale da vlegvat taka da ta varijanta otpagja. I da vlezime dzabe e se nema nisto smeshka e se
Kaj slusna deka skopje sakat da vlezat prva liga ziti mladost kazi? Koga nemaat nitu eden zemeno na pozajmica a ne da kupat edino sega labunista ni e konkurent ej faking labunsita so e rezil sam po sebe da se sporeduvame so selata am aj ko go pocnavme muabetot tie edino zedoja salam igrac dalcevski od struga site drugi se otepani na zapad
Inaku @nsan si vo pravo samo bi dodal ne samo pari plus i abmicijata za vlez vo orva Liga e vazno kako i toa garancijata deka ke igra bilo koj i vo vtora liga plus ako se dodade deka na zima mnogu malku se slobodni igraci e krajno tesko i sreka da se najdat i dovedat zasiluvanja a vrv e sto ne smee da igraat stranci pa da zemis nekoj da napravi razlika vaka mora da se igra so mladi so samoto po sebe e hendikep i da imas pari i da sakas ne mozis nekoj da donesis vo vtora liga

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Димитар Иванов го памтам од тимот кај Јохан кај шо играше, таму беше еден од најдобрите, после замина во Тетекс мислам исто и таму беше добар, од тоа шо играше тогаш, тука да игра 60% ќе биди топ и супер засилување, има талент дечкото ама цело време се шлепа низ второлигаши, само лани мислам беше во Силекс. Според мене ќе биди добро засилување, исто и тој прилепчанецот треба да е добар, тој колумбиецот е чиста глупост според мене, Реџепи не го познавам.
Фали уште некој играч средина мислам, нападот е ок, одбраната полека се консолидира.
Тоа е тоа, во втора лига се носат играчи од ваков тип, неможиме преку леб да бараме погача. Со ваква управа и овие играчи шо ги носат е сосема ок. :)
Штета е само шо го избркаја Симјановски според мене :icon_mrgr:, каков дивурија од играч, играч за ваква селска лига, овај гини за секоја топка и 3 секудни да е на терен и за тоа време жолт ќе јади :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Mirko Simjanovski sme go donesle od kaj vas. Nekoj podetalno da napise so igrac e, dali go biduva?
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
Гледам почнаја со припреми и уште е истиот тренер. Не требаше да заминва негде помошник да биди?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952

1:1 конечен резултат против прволигашот од Србија.Стрелец: Фазлију
1пол. Трајчевски,Исмаили,Стефановски,Ганчев,Борха,Поповски,Љамчевски,Шоповски,Фазлију,Иванов,Главевски
2пол.
Пашовски,Милевски,Илиевски,Петкоски,Каковски,Ангелески,Реџепи,Момировски,Торневски,Бујчевски,Маневски“

Сте го вратиле Горан Пашовски или само тренира со екипата?

Исто овој Стефановски некој од младинскиот тим е или нов играч имате?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ваљда го имат вратено Пашовски, не вервам дека тренира со екипата па да се подготвува за „нова авантура“, со оглед на годините шо ги има :) Овај Стефановски прв пат слушам.

Иначе, ко ќе го прочитам овај Главевски ми игра нешто во желудникот, ваква фудбалска цепејнца ретко се гледа на фудбалските терени.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Ај не заебавај Главевски е крауч за оваа втора лига плус не може да му се заборави баражот за втора лига пред некоја година со шкендија патем нападот ние супер за втора лига не знам оти инает тераат и не земат упте еден барем во средината amf ili cmf и назад cb а за голман кумитот треба да добие шанса есента ни донесе неколку бодови а најдобар беше на последниот натпревар против гостивар па пашето немаше потреба да го враќаат освен како тренер на голманите оти лани оломнани го споменуваа чинам за спортски или технички директор во клубот тој замина во струмица несеризоност и непочитување на клубот до бескрај
Што се однесува за пријателските ќе видиме со брегалница ко ќе играме колку ние силата оти другите се слаби малку ме плашат лабуништа и скопје ама ај ќе видиме шо ќе биди само лошо е шо тренерот има картбланш за странство па на првиот лош резултат и урлање од публиката ќе си замини исто како порано дај боже да грешам и да остани до крај да ја заврши работата па после која сака кај сака нека оди

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom