Фан Клуб: Пелистер

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
nemozi be drugar pelister so vtor sostav da igra ko nema ni prv sostav
Хахахахаха ме изнасмеа сеа :ROFLMAO:
Мене така ми пренесоа дека е планот за денес, претежно со младинците и резервистите да играат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Добро е, денес не изгубивме како со Генч Калемлер (ваљда ги погодив).
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
прашање е дали е подобро да се оди да се сечат стативите и да се изора теренот ............... со овие административни игри општина - блашко - цермат ќе нема крај , клубот е во тешка агонија , најтешко е што се нема никаква основа дали од пари , технички кадри , дали од млади фудбалери , сигурно се калапат и трошоци во овој контрапродуктивен период што ќе значи сигурно нов стечај и отворање нов клуб "ФК Пелистер 2019"
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.262
Резил бе па пашето да го водеше клубот поќе резултати ќе имавме и поќе играчи управата цела да се смени за ова нема збор шо може да ја опише ситуацијата денес како и претходно во гости не искина судијата ама то е ко немаш управа играчи тие се тренерот експериментира секој натпревар нови играчи нова формација дома се како почудни уплашени реков јас тренерот до седмо коло му давам фора ама после денес може слободно да си замини нема шо да понуди повеќе и да дај за блашко пелистерка нема шо да се кажи ама овие шо се молат не знам и само лажат па толку аматерски и на жими мајка немам видено кој стигна ги заеба за то шо не зедоа играчи цела вина е на клубот управата ако може така да се наречи прво сакаа со деца после ко видоа дека згрешија никој не му дојде и сега чаљо еба батина гитла рекоја некој здравко со една сендвичара подобро го водеше клубот повеќе резултати имаше од сегашните партиски управувачи на клубот толку да се немало чоек бе во ффм во власт било каде никогаш не било вака како црна овца сме за грев едино добро се дресојте ама за терен за тренинг за стадион и други работи ќе чекаме од цермат еј цермат ќе не вади од калта бог да чува само тој можи да ни помогни никој друг и се знај на референдум сите на бојкот па кој ги еба!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.262
Сосема заслужено томче си даде оставка и како шо предвидов дека до седмо коло со Гостивар ако издржи ќе биди супер и ќе остани минимум две години арно ама се преценија и згрешија прво не зедоа играчи после тие шо ги бараа не му идеа и за на крај шефот на секој натпревар со нов состав и нова формација за резултата да биди катастрофа
Втора работа мораше нешто да се смени и се знај прв одговара тренерот арно ама не знам колку ќе смени и мурињо да го донесат три месеци се молеа т. н. управа да донесат играчи а тие сакаа експерименти да прават играчи е сега ќе прат вгодина со оризари во трета лига ако не земат некој на полусезона и за крај ај шо нема спонзор нема стадион абе и од кравари од помошниот терен ги избркаа сега нема кај да тренираат резил на векот е ова не постои таков збор шо може да се опише и кај се спонзорите новите газди знај некој?!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.262
П

Пљампач

Гостин
https://sportmedia.mk/fudbal/trajanovski-si-zamina-od-pelister-od-utre-klubot-so-novi-sponzori
Се се ама циле?! Не знам оти не ми е верно а го нема гледам цермат а корзо и синпекс беа претходно спомнувани но исто го нема и масалко со бензинските ај да видиме од утре шо ќе биди...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
So tie sredstsva so planirat da gi vlozat odnosno odvojat za Pelister, poarno klubot i da nema sopstvenici.
Ova e samo mackanje oci po istiot princip na vmro predizborno, za da se pali rajata.
So tie sredstva so se zbora deka ke raspolaga klubot, uste dve.s3zoni nema da mozume da vlezime prva liga.
Neoficijalno klubot za 2019 treba da raspolaga so budzet od 200 iljadi evra od koi 100 opstinata a ostanatite 100 'spoznorite'.
Taka da, neka se gonat u tri lepe so se tie famozni sponzori.
Poarno region odkolku klubot da bidi peralnica na kriminalcite.
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
102
Поени од реакции
72
Ni trener vidovme ni sponzori...kizni I dali ke najdat dobar trener..dzate si vrsi kravari naume crno buki si pecali dolari nie od shate ke cekame taktika da napraj
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
So tie sredstsva so planirat da gi vlozat odnosno odvojat za Pelister, poarno klubot i da nema sopstvenici.
Ova e samo mackanje oci po istiot princip na vmro predizborno, za da se pali rajata.
So tie sredstva so se zbora deka ke raspolaga klubot, uste dve.s3zoni nema da mozume da vlezime prva liga.
Neoficijalno klubot za 2019 treba da raspolaga so budzet od 200 iljadi evra od koi 100 opstinata a ostanatite 100 'spoznorite'.
Taka da, neka se gonat u tri lepe so se tie famozni sponzori.
Poarno region odkolku klubot da bidi peralnica na kriminalcite.
друже види кај се наоѓа Пелистер , ако се работи паметно со тие пари многу се постигнува кај нас,барем втора лига.......прво консолидација ,потоа ќе видиме......има многу млади на кои им треба МИНУТАЖА и не многу пари за старт на кариерата,тие се правите работници кои ќе успеат во светот на фудбалот,нормално треба за тоа прави менаџери кои имаат концепт и визија......со самозамислени и преплатени ѕвезди ништо
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.262
Тренер тој прилепчанецот од утре крстески или како беше шо на почетокот беше планиран исто ќе се користат три џокери ќе се земаат играчи изгледа од победа а мендо можи ќе остани за се друго од понеделник со новиот газда итн... Следната би требало да победиме со лабуништа па да дојди живот и за нас хахах
Инаку денес гледам од сликите супер бројка на трибина и кај што има слога има и бога ќе не биди за брзо

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.262
Има "нов" газда или поради пропаднатиот референдум се откажа?
Ама шо има врска денес два во еден и гол дадовме штета шо ја нема по кладилници инаку убав коефициент ќе беше

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Има "нов" газда или поради пропаднатиот референдум се откажа?
Ама шо има врска денес два во еден и гол дадовме штета шо ја нема по кладилници инаку убав коефициент ќе беше

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ја имаше сегде
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Има "нов" газда или поради пропаднатиот референдум се откажа?
Ама шо има врска денес два во еден и гол дадовме штета шо ја нема по кладилници инаку убав коефициент ќе беше

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Има како нема, ви реков уште пред некој месец кој е газдата, барај низ прошлите постој.
Барем најадени ќе бидат играчите ако ништо друго:X3:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom