Фан Клуб: Пелистер

Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Кој тоа си го бараше шо сакаш да кажиш шо мене ми реплицираш? Дека јас сум бил за 400 не ми си јасен дечко олабајте оди на панахида и во штабот таму ќе ви кажат шо да прајте мене не ме мешај и се да му ебам и на двојче ваш и на 400 шо мајката му ја ебаа на клубот и градот

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Epa ako e da mu ebesh majkata da zemes kup posle 20 god i da bides 3 ili 4 mesto vo prva liga...togash shto e da igrash u 3 liga ...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Уште му вервате на политичарите бе ?
Ко ќе испадиме за некој месец 3та лига пак ќе почните со карање.....
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Знае некој што позиции играат новиве Анѓелески, Калевски и Исмаили? Исто и Јовановски што е на клупа во последно време?

Исто зашто го нема Тодоровски, повреден е?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Знае некој што позиции играат новиве Анѓелески, Калевски и Исмаили? Исто и Јовановски што е на клупа во последно време?

Исто зашто го нема Тодоровски, повреден е?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Даре Ангелески на позајмица е од Победа, игра мислам средина
 
П

Пљампач

Гостин
Сите до еден во еден автобус и пуштање низ брдо без кочници!

За овие психопати само то е лекот... Иначе вака ќе се дупат со народот до бескрај.
Колку се провидни, дури и смешни се. Само жално е шо уште има луѓе шо му верват, то е најтрагично во цела ситуација.
Глеам по коментарите на фб, уште има некој шо верва и се лажи на вакви местенки пред секои избори (во овој случај референдумот), па се убедват со останатите, као демек чекајте сеа, тогаш не го оставаја да вложи па сеа ќе вложел... :facepalm:

Ах бе, шо народ ќе бевме. Убо лицето Б.Ц. велеше на времето - "Прост народ, силна држава".;)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ако иде денес некој да го гледа натпреварот со Беласица ќе може да ми пише извештај за составите (или барем конкретно за составот на Пелистер)? Наводно Пелистер со втор состав ќе настапел денес, што на некој значи дека уште од старт се предаваат :/
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
610
Поени од реакции
1.086
Ако иде денес некој да го гледа натпреварот со Беласица ќе може да ми пише извештај за составите (или барем конкретно за составот на Пелистер)? Наводно Пелистер со втор состав ќе настапел денес, што на некој значи дека уште од старт се предаваат :/
nemozi be drugar pelister so vtor sostav da igra ko nema ni prv sostav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom