Фан Клуб: Партизан

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
На овој Илиќ кога ке заврши кариера, всушност може и пред да заврши да му изградите статуа пред војната ливада, затоа што дечкото е класа за останатите соиграчи!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Незнам како би им се спротиставиле на Бугарите....страшно..
Ха ха нема тука шо да се коментира значи едно е реално и не треба поише да бараме ,а тоа е дека овие играчи кои шо ги има партизан едноставно ТОЛКУ ЗНААТ!!!Сите сакаме повеке али тоа е,мора да бидеме реални.Проблемот у партизан се знае кај е во гомната смрдливи шо седат у ложа!Да нема толку негативен набој кој шо го ствара шнајдерот и компанија со секој свој потег ја се кладам дека овие играчи ке можат повеке.Али јбг тоа е.Иначе Лудогорец е стварно страшна екипа нема шо да бараме реално доста се поквалитетни и невикам дека ке не декласираат али реално се многу подобри,70% се странци, пет бразилци два португалци има шпанец колумбиец холанѓанец итн.има и по некој бугарин:) мада незначи дека ако си бразилец дека по автоматизам си добар ама по прикажаните игри изгледа се квалитетни.Се на се мислам дека ке бидат тврди утакмици под услов нели ако играат позади иванов и обрадович како и џемба.Е сеа заеба работа волков али тоа е.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Заслуживме пролаз, имавме свои шанси, но тоа е тоа, квалитетен тим се Бугариве...
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Што и да кажам само ке се повторувам па и не сум нешто разочаран од оваа утакмица можда и онака за око и борбеност и најдобра шо ја одигравме е сеа не идеме даље али тоа е!Едно нешто шо ке го повторам е ЏУРИЧУ НАПОЉЕ!!
Многу работи се собрани од тоа дека не сме доволно уиграни дека за разлика од многу европски тимови кај шо се знае кој си оде а кој останува кај нас тоа е све работа на секунда тренерот не знае на кој може да смета а на кој не али тоа е реалност така да не е од вчера така јебига.Ја лично го почитувам Вук али се гледа дека пак ке речам како му сервираат мртваците од управа таке ке му биде не е крив човекот останува да видиме со кој ке се паднеме за ЛЕ.Позитивно сум изненаден од Грбич и Обрадович џемба исто така према можностите разочаран тотално како и секогаш нема пост кој сум напишал а да не го спомнам ДРВОТО Шчепович за мене е бил е и ке биде најлошиот напаѓач у историја на партизан па ако сака и 10 дербија да одлучи и да направе трансфер кај шо сака ја стојам на збор.Исто и Остојич ме разочара Господ напомош со него у одбрана поготово сеа коа ке го нема Иванов ако Вук го комбинира со Станкович позади тури му пепел ке не решетаат.
За крај нема шо да тражиме у европа на чело со ваква управа али ја мислам дека ке бидеме и те како добри у првенство на српските ливади оптимист сум за титула.
Ај доста е!
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
нема пост кој сум напишал а да не го спомнам ДРВОТО Шчепович за мене е бил е и ке биде најлошиот напаѓач у историја на партизан па ако сака и 10 дербија да одлучи и да направе трансфер кај шо сака ја стојам на збор
КИМИ БУРАЗЕР ОБЈАСНИО!!!!Тоа шо го кажав ја го потврди он браво бреее бравоооо за потегот неможе некоја плачипи*ка и незаинтересирана будала да биде капитен или заменик а да не дава 1000000% од себе на терен.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ова вчера беше катастрофа. Ти доаѓаат Нови Пазар со само 11 играчи, помошниот тренер и ти треба судијата за да победиш на крај. Срамота! Победен Партизан го немам видено, како што е последниот месец. Гледам сега целото срање го префрлаат на судиите и на крај они ќе го јадат. Годинава трето место не ни бега.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Катастрофална игра вчера нема шо неам коментар али глеам сеа циганската кучка ја напуни јавор 4 комада и одма се фатија за толе.Кој како стигне така ја пуни а кога и судат на нив непостоечки пенали и разни комични фаули у 90+ за нив каде ги добиваа текмите со 1-0 ништо кротат како пи*ки пред рибарски стап тогаш се е пуно и се е рамно значи типично онака ама БАШ ЦИГАНСКИ!!Ха ха ха ха ха леле колку се јадни веке неам коментар да не постојат би требало да ги измислиме ГАНФЕРИИИ!!!
П.С За ФК Црвена звезда, Томислав Караџић од суботе 10. августа 2013. године више није председник фудбалског савеза наше земље.

БЕШЕ НАПИШАНО ОД НИВНА СТРАНА!!
До кога звездо моја ке се курваш за џабе!!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Смрдениот го продаде Митрович за 5 милиони во Андерлехт + некој бонуси..
и него го дадоа а ако почекаа уште сезонава ќе го продадеа сигурно за 10 милиони како што игра и за репрезентација сигурно овака ништо бар ЛЕ да влезат он ќе игра против Тун двомечот па после ќе оди во Андерлехт.

негова замена еве сега дека го договориле Тејго да се врати, со тие пари треба уште неколку екстра играчи да се земат..
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Има нешто организирано за Ниш од Македонија? Дајте некој инфо ако има, или да напраеме организација за во недела
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Важна победа вчера пред се поради самодовербата.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Обрадович трансфер ипол, човеков е звер ако останеше Иванов каков тандем само ќе беа ауу..еден од подобрите трансфери после Иванов.
Многу слаба утакмица додека не го даде Партизан голот, после дури почнаа пак Партизан како да доби повеќе енергија и играа доста агресивно и имаа уште 2-3 доста добри шанси од кој требаше барем една да искористат.
Малибашич добро се покажа на десна страна со Аксентијевич делуваа во второ доста добро, исто и Нинкович од кога влезе се виде разлика мора што почесто да добива шанса а не како во прво со двајца дестуктивци и еден шпиц само.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Конечно добра утакмица мада многу али СТРАШНО МНОГУ ме нервира таа ебена неефикасност реално требеше да биде да не претерам ама 9-1 ако ги рачунам само 100% шанси кои ги имавме ја незнам тај Јојич и Малбашич шо промашија незнам катастрофа жива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom