Фан Клуб: Партизан

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Конечно добра утакмица мада многу али СТРАШНО МНОГУ ме нервира таа ебена неефикасност реално требеше да биде да не претерам ама 9-1 ако ги рачунам само 100% шанси кои ги имавме ја незнам тај Јојич и Малбашич шо промашија незнам катастрофа жива.
Малибашич добро игра последниве две бар што ги гледам доста е продорен и треба да добие шанса со Тун од почеток, Форфана е добар но како што кажа Рашович дека ќе си оди и Шчепович покрај Митрович ќе мора еден шпиц да земат. Демек ги договориле од ОФК десниот бек и тој од Рад напаѓачот доста бил талентиран но треба класа играчи за тие пари што ги земаа срамота е да се задоволат со играчи од по 200.000 евра и помалце..Иванов 2м, Митрович 5м, Миљкович сигурно околу милион исто и Шчепович Стефан за него земаа солидно а за овој повеќе ќе е сигурно пошто имаше интерес а предност е што игра и за репрезентација + од трансферот на Јоветич им припадна околу 700.000 евра.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Малибашич добро игра последниве две бар што ги гледам доста е продорен и треба да добие шанса со Тун од почеток, Форфана е добар но како што кажа Рашович дека ќе си оди и Шчепович покрај Митрович ќе мора еден шпиц да земат. Демек ги договориле од ОФК десниот бек и тој од Рад напаѓачот доста бил талентиран но треба класа играчи за тие пари што ги земаа срамота е да се задоволат со играчи од по 200.000 евра и помалце..Иванов 2м, Митрович 5м, Миљкович сигурно околу милион исто и Шчепович Стефан за него земаа солидно а за овој повеќе ќе е сигурно пошто имаше интерес а предност е што игра и за репрезентација + од трансферот на Јоветич им припадна околу 700.000 евра.

Ха ха ха ме зезаш нели?Па тоа е тој проблем уствари тоа е тоа шо го прави џура фризура така краде,така пере пари,земеме добра пара од продажба на играчи а ништо не се купува.Еве ја логиката која е толку проста и едноставна а вели вака:Прост пример ке кажам:Скоро секоја година зборувам и за пролетна и за есенска полусезона партизан заработува од продажба на играчи во просек од 5-8 милиона евра.Од тие пари за ЕФТИНИ Т.Н ЗАСИЛУВАЊА троши околу 1 милион (значи доведува 5-6 играчи кои коштаат по 200.000 евра).Е сеа се поставува логичко прашање ако сме заработиле пример 7 милиона од продажба 1 милион за купување каде се другите 6милиона.Нити се вложени во реконструкција на стадион или во земунело на пример или било каде значи ништо не се случува а парите ги нема,секоја нова сезона се прави муабет дека буџетот е мал и дека се нема пари!Одговорот сите го знаеме и знаеме дека тие пари џуро ги лапа за себе.
И што е уште по заебано е тоа дека се погласно се зборува дека партизан е дужен околу 20 милиони евра.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Ебати дрвата не вреди чоек да си троши интернетот за ваква игра.Не сум превише изненаден ако се знае дека на српските екипи им е побитна домашна лига него европа ептен нешто ако искоче на среќа добродошло,ако се има во предвид дека цз одамна испадна мада на нив никој и не рачунаше дека ке идат нешто даље у европа еве и војводина испадна коа ке видеш на партизан не му останува ништо друго него да не се бламира џабе у европа туку да се обрне према првенството.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
Тоа од вчера не може и не смее да се нарече фудбал.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Данко Лазовиќ пак во Партизан :D Џура го одврза ќесето.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
НА Ј.Н.А КОНЕЧНО ЦРНО БЕЛИ СТОЛИЦИ ФАЛА ТИ БОЖЕ
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.558
Поени од реакции
4.381
Ко помал бев за Партизан, не дека многу пратев ама ете покрај татко ми и јас го сакав. Ама таа врска ја прекина одвратното ривалство со Ѓубрентус, не можев повеќе да ги гледам, мислев Ѓубре го гледам (се разбира поради дресовите, не за друго;)).
Знам дека не ве боли ***** за ова шо го кажав ама ете, морав. :D
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ко помал бев за Партизан, не дека многу пратев ама ете покрај татко ми и јас го сакав. Ама таа врска ја прекина одвратното ривалство со Ѓубрентус, не можев повеќе да ги гледам, мислев Ѓубре го гледам (се разбира поради дресовите, не за друго;)).
Знам дека не ве боли ***** за ова шо го кажав ама ете, морав. :D

Ваква глупост може само навивач на интер да каже, никој друг!

ОН: Ајде сите зачленување на http://p.tesla.tc/ (тие што веќе не се). Погледнете тука детално за што се работи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Среќно мајсторе!


преодниов рок без овој трансфер ќе беше дури и превише од добар па затоа мораше на крајот да искасираат 2,5 милиони од трансферов сигурно ќе има и некој бонуси..
Лазович и овие од Војводина што дојдоа се одлични засилувања, титулата во домашно е сигурна со нешто повисока разлика ќе биде.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Партизан Шахтaр 0:0 полувреме.. последни припреми, од другио викенд почнува ЈСЛ..
Многу нови добри фудбалери доведовме, Djuric си замина, Црно Бели столици...
Прва играме со Нови Пазар во гости, втора Јна на 1 март со раднички треба да биди полн..
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
ОДЛИЧНО ПОЧНАВМЕ БРАВО СЕКОЈА ЧЕСТ МИЛИНА
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Па што очекуваше ти реално???
Се знае до крај никој нема да тепа во Санџак,мора у сабота да се победи и тоа е тоа,звезда ќе почне да кикса нема ни тим и тешки утакмици имаат,плус дербито го играме дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom