Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Очекувам вечер да идеме на победа. Атмосферата е на ниско ниво заради заминувањето на Лео па би сакал играчите чисто заради него да го добијат овој последен натпревар од сезонава. :smir:

--- надополнето ---

не се дружи бе со тој секташ па и ти :)

баш си мислев на кое дереџе сме еии. Пред пет години оваа утакмица, последно коло да се играше вака ко денес, ќе беше најгледано нешто на телевизија. Вака...само спомени остана од тоа дерби.

Денес останува покрај Леонардо да се простиме од Фавали и Дида, за Дида сум многу дирнат што си оди, никој не може да ме разубеди дека не е најдобар голман на сите времиња :pipi: и многу ќе ми фали.
Од каде ова дека е последен натпревар за Фавали и Дида? Ај за Фавали ок ама Дида?
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Момци, кој може да ми каже каде да гледам Милан против Јуве денеска на интернет, освен оти таму ного сецка, кој знае од дека може да гледам одма нека пишува овде или на мојот профил фала многу!
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Nema nekoe posebno znacenje vecerasniov duel za dvete ekipi osven za prestiz!Edno e jasno na milan vo letniot period mu e potreben totalen remont vo igrackiot kadar,vistinsko cudo e kako obezbedi treto mesto!Borielo,Abate,Inzagi,antonini,Favali,Gatuzo,Dida se toa treba da se prodade!Nemozam da gi svatam izjavite na pretsedatelot Berlusconi deka so vakva ekipa trebalo Scudetoto da se osvoi,poludel covekot na stari godini :D Dokolku ja stavese rakata podlaboko vo dzebot mozebi ke imase nekakva sansa vaka dzabe go kritikuvase leonardo koj zavrsi odlicna rabota i go izvadi maksimumot od ekipata!Da se nadevame noviot sponzor ke pusti nekoja para za zasiluvanja vo letniov preoden rok ako ne nisto i naredna godina :SPozdrav do site navivaci na milan :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Момци, кој може да ми каже каде да гледам Милан против Јуве денеска на интернет, освен оти таму ного сецка, кој знае од дека може да гледам одма нека пишува овде или на мојот профил фала многу!
Ќе си гледаш на телма :):helou:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Со среќа вечер момци...докажете дека еден е Милан!!!!!!!!!!!
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
во врска со леонардо немам искоментирано па и јас да си кажам.леонардо каа тренер по ваа сезона у милан го ставам у ист кош со липи капело мурињо фергусон пеп итн итн.
со ваков скапан тим каа шо има милан ваа година воа е максимумот шо може да се изваде дури и повише од тоа.а сеа берлускони шо јаде гомна тоа е негова работа.бев ептен скептик за него на почетокот на сезоната ама сега сум презадоволен од него и фала до него за се шо направи за милан до сега.каа шо викат сите тука на форумот барем да останеше скаут ама тоа е тоа.поздрав
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Среќно!!! Кој е официалниот состав?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Среќно!!! Кој е официалниот состав?
MILAN: Dida; Zambrotta, Thiago Silva, Favalli, Antonini; Gattuso, Pirlo, Seedorf; Pato, Borriello, Ronaldinho.
JUVENTUS: Buffon; Zebina, Cannavaro, Chiellini, Grosso; Salihamidzic, Poulsen, Marchisio; Candreva; Iaquinta, Del Piero.

Еве ги стартните состави ! ! !

! ! ! ОДИМЕ НА ПОБЕДА САМО ЗА ЛЕО ! ! !
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Ајмо многу срека!!

--- надополнето ---

АНТОНИНИИИИИИИИ ГОООООЛ ТООООООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Нек си јеба матер свите, ќе заплачев за малце :pipi:
 
P

PewDiePie

Гостин
цц како се радува Лео со играчите,и они го сакаат пу да ти ебам и берлу и се у пичку матер нека иде

--- надополнето ---

Нек си јеба матер свите, ќе заплачев за малце :pipi:
брат сакав и јас да пишам ама си викам да не звучам ко пизда........очи ми се насолзија
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Овие на Јуве навивачите ќе го преќинат мечот се наоружале како талибанци.Требаше како со Интер само со годишни карти.

А за Леонардо мене многу ми се допаѓа тој тренер негуваше напаѓачки фудбал беше во борба за титула но со повредите и никаквата соработка од управата за засилувања толку можеше човекот.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Дињоооооооооооооооо


2:0
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom