Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Може овој може оној засега е Тасоти после ќе видиме,јас лично сум за некој од триото што еден отпаѓа,а ако можеме да го земеме Хидинк/Капело ќе е супер тие ти идат со ултиматум и ќе мораат да купуваат..
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Да ви кажам право голем кејф ми се направи со си оди Лео ,ке прашаш зш,па еве зш.
1. На Милан му треба трењер што ке постави услови и ултиматуми (како специјалниот),а не кој ке се тресе од берли курвариштено.
2.Лео немаше авторитет во Милан пагаше ма притисоците на Инзаги,гатузо,јанкуловски и др. на кои неможеше да им каже дека не си во форма и ке греаш клупа.
3. Немаше јајца храбро да го внесе Албертаци во формацијата во моментите кога беа повредени Замброта,абате,неста и бонера (потег што го нарави Ван Гал со 19 годисниот Контенто) кога Албертаци е прогласен за најдобро десно крило во примаверата.
има и мн други но ова се најбитните. Ни треба човек сто ке постави ред и дисциплина во клубот и што ке удри со тупаница на масата.

--- надополнето ---

Да нема забуни Леонардо е голем човек мегутоа во погрешно време,колку да си добар кога си почетник секој ке те гази кога немаш створено авторитет, се почнува Фросиноне,Киево,Фиорентина Милан,а не одма Милан,и за на Крај според мене ЏИЏИ ДЕЛ НЕРО е вистинскиот човек за Милан.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Да ви кажам право голем кејф ми се направи со си оди Лео ,ке прашаш зш,па еве зш.
1. На Милан му треба трењер што ке постави услови и ултиматуми (како специјалниот),а не кој ке се тресе од берли курвариштено.
2.Лео немаше авторитет во Милан пагаше ма притисоците на Инзаги,гатузо,јанкуловски и др. на кои неможеше да им каже дека не си во форма и ке греаш клупа.
3. Немаше јајца храбро да го внесе Албертаци во формацијата во моментите кога беа повредени Замброта,абате,неста и бонера (потег што го нарави Ван Гал со 19 годисниот Контенто) кога Албертаци е прогласен за најдобро десно крило во примаверата.
има и мн други но ова се најбитните. Ни треба човек сто ке постави ред и дисциплина во клубот и што ке удри со тупаница на масата.

--- надополнето ---

Да нема забуни Леонардо е голем човек мегутоа во погрешно време,колку да си добар кога си почетник секој ке те гази кога немаш створено авторитет, се почнува Фросиноне,Киево,Фиорентина Милан,а не одма Милан,и за на Крај според мене ЏИЏИ ДЕЛ НЕРО е вистинскиот човек за Милан.
Албетраци е прогласен за еден од најдобрите одбрамбени играчи, а не за најдобро десно крило во примавера
 
P

PewDiePie

Гостин
Да ви кажам право голем кејф ми се направи со си оди Лео ,ке прашаш зш,па еве зш.
1. На Милан му треба трењер што ке постави услови и ултиматуми (како специјалниот),а не кој ке се тресе од берли курвариштено.
2.Лео немаше авторитет во Милан пагаше ма притисоците на Инзаги,гатузо,јанкуловски и др. на кои неможеше да им каже дека не си во форма и ке греаш клупа.
3. Немаше јајца храбро да го внесе Албертаци во формацијата во моментите кога беа повредени Замброта,абате,неста и бонера (потег што го нарави Ван Гал со 19 годисниот Контенто) кога Албертаци е прогласен за најдобро десно крило во примаверата.
има и мн други но ова се најбитните. Ни треба човек сто ке постави ред и дисциплина во клубот и што ке удри со тупаница на масата.

--- надополнето ---

Да нема забуни Леонардо е голем човек мегутоа во погрешно време,колку да си добар кога си почетник секој ке те гази кога немаш створено авторитет, се почнува Фросиноне,Киево,Фиорентина Милан,а не одма Милан,и за на Крај според мене ЏИЏИ ДЕЛ НЕРО е вистинскиот човек за Милан.
Незнам дали си природно вака паметен или се трудиш?
Жими се ова е најголемиот FAIL пост што го имам прочитано од кога сум на кајганава...........ти или не си го гледал Милан сезонава или си решил да се брукаш на големо во постов :kesa: Незнам само кој ги седна на клупа Фатузо,Инзаги и Јанкуловски,незнам кој му се спротистави на Берлу и МУ ПОСТАВИ УЛТИМАТУМ ОД 5 ТОЧКИ ако сака да остане како тренер на Милан и да Албетраци не игра десно крило.......баш напротив.

Дете (пошто само 13-14 годишно дете што го гледало 5-6 пати Милан може да истресе олку мрсули во еден пост) ти се молам биди во тек со настаните пред да решиш да не удостоиш со твоите фудбалски познавања.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Више пополека почнав да ја губам страста за фанатично пратење на фудбал, а пошто под фудбал кај мене се подразбира Милан и само Милан сигурно ја сваќате ситуацијата! Сега подобро би било да ме соберат во станица и само да не бидам дома и да седам пред телевизор и да гледам нешто што не сум можел на сон да го замислам.

Тоа што моментално се случува е необјасниво, премногу лажговци на едно место, жртвата сите ја видовме тој што сакаше да постигне нешто тој што имаше голема желба да се докаже а пред се тоа не го правеше за себе туку за Милан! Криво ми е за Лео, само убави зборови респект за човекот, знаете зашто навеќе зашто не беше пиунче како Анчелоти кој си го имаше орално со Берлускони!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ајде вечер да се надеваме на победа против и јуви за Лео да си оди со победа од Милан. Баш би сакал вечер да играат само младинците на Милан и да се проба со нив, бидејќи загарантирано ни е 3то место на табела така да ќе се игра само за честа на Милан и Лео.
еве кои се повикани за со Јуве: Abbiati, Dida, Abate, Antonini, Favalli, Jankulovski, Nesta, Oddo, Romagnoli , Thiago Silva, Onyewu, Zambrotta, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Adiyiah, Borriello, Huntelaar, Inzaghi, Mancini, Pato, Ronaldinho.
мора да се проба со Адијах.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Незнам дали си природно вака паметен или се трудиш?
Жими се ова е најголемиот FAIL пост што го имам прочитано од кога сум на кајганава...........ти или не си го гледал Милан сезонава или си решил да се брукаш на големо во постов :kesa: Незнам само кој ги седна на клупа Фатузо,Инзаги и Јанкуловски,незнам кој му се спротистави на Берлу и МУ ПОСТАВИ УЛТИМАТУМ ОД 5 ТОЧКИ ако сака да остане како тренер на Милан и да Албетраци не игра десно крило.......баш напротив.

Дете (пошто само 13-14 годишно дете што го гледало 5-6 пати Милан може да истресе олку мрсули во еден пост) ти се молам биди во тек со настаните пред да решиш да не удостоиш со твоите фудбалски познавања.
Никогаш не сум реплицирал и сум почитувал други мислењеа ама ова не извади од колосек.
Слусај бе морону јас имам 31 година и навивам за Милан уште од 1988 кога дојдоа во Милан,Ван бастен, Гилит и Рајкард (Кога ти не беше ни сперматозоид) и од тогаш цело време пратам со се сличува со Милан. Сум играл активно фудбал,знам што е формација,тактика и трењерски авторитет (а не како ти да читаштрачеви по интернет и да се шилеџиш како петел заклан). Реков јас го почитувам Лео мегутоа дојде во погресно време и според мене не требасе да прифати лани (свесни сме дека берли лани сакасе да помини поефтино со трењер и Лео беше колатерална штета али можесе да рече не). Што си се фатил за Албертаци лапсус беше сакав да написам десен бек (ги спомнав абате одо и замброта), незнам дали знајш да прајсш разлика мегу десен бек и стопер,неможе секој десен бек да игра штопер и обратно(алберттаци е тој што може),па ако немаш муда да му дајш шанса на Албертаци и да го вклопиш во формацијата а со тоа да не барас ЈЕПЕЗИ и други старци во одбраната тогаш бегај брат. И усте нешто морону зарем виде што напрај во купот на Италија каков срам претрпевме од Удинезе,ние го дадовме купот годинава без борба додека Рома и Интер месата си ги изедоа кој да го земе.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
[/B]
мора да се проба со Адијах.
сега или никогаш :icon_lol:

инаку најлошово кај ситуацијава е што Милан го тргна Леонардо без план за тоа кој ќе биде следен тренер. Се спомнуваат имиња но Галијани вели дека нема со никого ништо конкретно и колку што разбрав рокот за да земат тренер им е до 20 Јули, така да не очекувајте некоја јака трансфер кампања без тренер. Ќе се земат играчи колку за пополнување на некои места во Милан, а не по тренерска желба.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ах штета што си заминува Лео.
Си имаше свои позитивности и негативности, но сепак со тимот што го имаше на располагање оствари солиден пласман. Се наполнија нашиве со пари летото а ниеден голем трансфер не направија. Секако го направија прогласениот најлош трансфер, Хунтелар.
Посакувам Лео и да не станеше тренер на Милан. Вака се се заеба.

Сеа којзнае кој ќе ни биде тренер. Да очекувам ли уште некој кикс. Зашто одамна веќе сме немале полн погодок од Берлу и Галијани.

И ај вечер да победиме да не се изрезилиме и да ја очекувам идната нова сезона, која се надевам ќе е поинтересна, со нови играчи, нов тренер и нови успеси. Годинава иако сме на 3то место прилично просечна ми е. И за Милан и за Калчото комплетно. Да не речам досадна. Сите добри фудбалери си отидоа од Италија.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сега кога Лео си отиде вечер кој ќе ни го води тимот? Или Лео ке си оди по завршувањето на Милан - Јуве? И Лео сам си замина или го избркаа? Како и да е жал ми е што го испуштивме овој човек. Со овој состав што го имаме го извади максимумот и коа почнаја да ни се повредвет клучни играчи за кои што немаме соодветна замена нема што да се праи. Единствена мана или коментар што можам да го кажам за Лео е тоа што не проба воопшто со Младинциве :(. Вечер не се надевам на некој резултат, нема да е лесно како на претходната утакмица ко ги тепавме со 3 : 0. Ако не се лажам Милан ако победи или изигра нерешено си го задржува 3-то место без разлика што ќе направи Сампторија. Но ако Милан изгуби а Сампдорија победи тогаш Милан оди на четврто место. Така? :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Лео сам си отиде оти му бараше некој права ( дисциплина, трансвери .... ) на Берлу и он му ги забрани тие права. И затоа Лео ќе си оди. :toe:

пс: Раниери во Милан со помош на спонзорите?
- Како можен наследник на Леонардо на клупата на Милан се споменува актуелниот тренер на Рома.

( Нема шанси 100% има 2-3 год договор со Рома ) :jaj:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Вечер мора да тепаме заради Леонардо. :)
Не би имал ништо против и малце ајвар да се направи на трибините :) :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Лео сам си отиде оти му бараше некој права ( дисциплина, трансвери .... ) на Берлу и он му ги забрани тие права. И затоа Лео ќе си оди. :toe:

пс: Раниери во Милан со помош на спонзорите?
- Како можен наследник на Леонардо на клупата на Милан се споменува актуелниот тренер на Рома.

( Нема шанси 100% има 2-3 год договор со Рома ) :jaj:
Каков Раниери нека не се будалат... Какви екипи има водено не е тој трењер за титула.... Иначе нема договор овие го молеа да продолжи ама он спие на тоа уво дека по завршувањето на светско он ќе ја води Италија!

Ах линкот да ти бил од спорт задутре.... не вредеше цитирањето

Иначе иако ептен сакав да биде празен Сан Сиро вечер ама според мене Лео не заслужува таков крај....
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Сега кога Лео си отиде вечер кој ќе ни го води тимот? Или Лео ке си оди по завршувањето на Милан - Јуве? И Лео сам си замина или го избркаа? Како и да е жал ми е што го испуштивме овој човек. Со овој состав што го имаме го извади максимумот и коа почнаја да ни се повредвет клучни играчи за кои што немаме соодветна замена нема што да се праи. Единствена мана или коментар што можам да го кажам за Лео е тоа што не проба воопшто со Младинциве :(. Вечер не се надевам на некој резултат, нема да е лесно како на претходната утакмица ко ги тепавме со 3 : 0. Ако не се лажам Милан ако победи или изигра нерешено си го задржува 3-то место без разлика што ќе направи Сампторија. Но ако Милан изгуби а Сампдорија победи тогаш Милан оди на четврто место. Така? :)
-Лео си оди после утакмицата со Јуве
-не е избркан туку си оди сам пошо за сите лоши резултати тој го вадеа крив
-со овој состав Лео извади најмногу што можеше да се извади
-а за третото место...загарантирано ни е пошо имаме подобра гол разлика од Сампдорија, а подобри сме и во меѓусебниот двобој (3:0 за нас и 2:1 за Сампдорија) така да не се плашете за третото-сигурно ни е :icon_razz:icon_razz:icon_razz
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ај кој има време нека отвори тема за дербиво :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom