Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Катастрофа ова со Лео...
Штом Лео го презеде Милан, го изгубивмо најдобриот скаут кој ги донесе Кака, Силва и Пато во Милан, ама добро се покажа и како тренер, од прва сезона добро се покажа со тимот кој го имаше на располагање, даде брзина во играта, играше и доста напаѓачки, да имаше подобри играчи на располагање сигурно ќе покажеше појќе, ама ете несогласување со Берлускони и тоа е...
Тасоти мене ич не ми е по мерак, неможев да го глеам туе ка помошник не па сеа ка тренер =\
Осеќам ќе практикуе играта од Анчелоти, онаа досадна... дај боже да грешим. Појќе сакам Бастен да дојде, највише ради Хунтелар, ако дојде он повеќе ќе го форсира Хунтелар од Бориело тоа е сигурно, вака ништо чудно и да иде Хунтелар...
Ако не земемо добри играчи осеќам уште една лоша сезона за Милан..
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Катастрофа ова со Лео...
Штом Лео го презеде Милан, го изгубивмо најдобриот скаут кој ги донесе Кака, Силва и Пато во Милан, ама добро се покажа и како тренер, од прва сезона добро се покажа со тимот кој го имаше на располагање, даде брзина во играта, играше и доста напаѓачки, да имаше подобри играчи на располагање сигурно ќе покажеше појќе, ама ете несогласување со Берлускони и тоа е...
Тасоти мене ич не ми е по мерак, неможев да го глеам туе ка помошник не па сеа ка тренер =\
Осеќам ќе практикуе играта од Анчелоти, онаа досадна... дај боже да грешим. Појќе сакам Бастен да дојде, највише ради Хунтелар, ако дојде он повеќе ќе го форсира Хунтелар од Бориело тоа е сигурно, вака ништо чудно и да иде Хунтелар...
Ако не земемо добри играчи осеќам уште една лоша сезона за Милан..
Ова да се надевам дека ќе препорача некој од страна :S,а Тасоти леле мајко ништо со него не праеме а мислев дека нашиве сфатија ќе ни треба јак тренер и играчи ама слабо не им влага в ум такви работи..
 
P

PewDiePie

Гостин
Кој сакаат тренер нека го стават со овие играчи тоа е. Лео извади 3-то место а се кладам дека ако не се земат барем Аого,Педро Леон/Красиќ ќе се бориме за Лига Европа следната сезона.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Кој сакаат тренер нека го стават со овие играчи тоа е. Лео извади 3-то место а се кладам дека ако не се земат барем Аого,Педро Леон/Красиќ ќе се бориме за Лига Европа следната сезона.
Лео извади 3то место, а ќе видимо сеа следниот тренер коа ќе извади...
- За трансфери не се надевам многу, еден до два... и тоа некој затуцани играчи
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Лео извади 3то место, а ќе видимо сеа следниот тренер коа ќе извади...
- За трансфери не се надевам многу, еден до два... и тоа некој затуцани играчи

Оди отвори тема за дербиво Миланезу :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
милан треба да биде задоволен од лео оваа сезона бидејќи изваде максимум од играчите кој се при крај на кариерата.
само да ве потсетам дека минатото лето пред да почни сезонава сите мислеа дека милан ќе се бори за место во ЛЕ.
лео покажа дека е голем мотиватор итоа го покажа на многу важни натпревари како на пр. против реал и јуве
:salut:
 

Fak

Член од
30 октомври 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
Леонардо беше добар ама ништо посебно.Кога му се повреди Пато он продужи да игра 4-3-3 само ради Роналдињо да му угоди а можеше комотно да го игра у средина.И Каладзе нигде го немаше со Фавали играше цела сезона.И Леонардо е мн добар со сите неможе таков тренер да бидеш, Фергусон ке ги отера у пичу матер Ман У на полувреме и овие искачаат и теаат а Леонардо им вика браво момци ама можете и боље :pos2:. За нов тренер боље Тасоти него Липи да ги купува Легротаље и пола Јуве.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
По се изгледа пак берлу нема да го одврзи кесето за трењер и ке го стави носоњата Тасоти,место да оди на проверен трењер а се слагам и јас доколку дојде мегу Тасоти и Липи поарно да еТтасоти пошто Липи Мастурбира на Старците од Јуве и сигурно прв травсвер ке биде Канаваро и Лерготаље а Замброта ке ни е капитен :pos2:

--- надополнето ---

Леонардо беше добар ама ништо посебно.Кога му се повреди Пато он продужи да игра 4-3-3 само ради Роналдињо да му угоди а можеше комотно да го игра у средина.И Каладзе нигде го немаше со Фавали играше цела сезона.И Леонардо е мн добар со сите неможе таков тренер да бидеш, Фергусон ке ги отера у пичу матер Ман У на полувреме и овие искачаат и теаат а Леонардо им вика браво момци ама можете и боље :pos2:. За нов тренер боље Тасоти него Липи да ги купува Легротаље и пола Јуве.
Друже,Фавали за разлика од мудриот и ОООО изигра добри утакмици и во неколку наврати спаси утакмица,не му е и нему лесно на 40 години да играш и по три утакмуци за 8 дена,а Каладзе кај го најде жити се.
Што ке отварате форум за дербито кога знаете дека се игра за пола кило Љеблебииии
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
поздрав од позитивецот :)

Милан - Јувентус

прво полувреме = тага
второ полувреме = надеж
крај = смрт

црно им се пишува на Милан :tv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ах криво ми е за Милан, за Лео не, него подобро ќе му биде без Милан, и без тоа педерите двајца.

Иначе ме тепа некој бед филинг дека ќе го приберемо Липи. Ех да се паметни нашиве Пелегрини да го соберат
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
еееее момци.наместо вечер да си решевме меѓу себе кој да го крене пехарот,утре она смрдлето мурињо ќе се радуе све му ебам.
Во секој случај очекувам голови да има барем.:smir:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Кој сака нека дојде само тоа Тасоти нека не иде у пм, леле како се нервирам...
Барем вечер да ги наполниме Јувентус за Лео.:nerv:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.567
Поени од реакции
48.149
поздрав од позитивецот :)

Милан - Јувентус

прво полувреме = тага
второ полувреме = надеж
крај = смрт

црно им се пишува на Милан :tv:
не се дружи бе со тој секташ па и ти :)

баш си мислев на кое дереџе сме еии. Пред пет години оваа утакмица, последно коло да се играше вака ко денес, ќе беше најгледано нешто на телевизија. Вака...само спомени остана од тоа дерби.

Денес останува покрај Леонардо да се простиме од Фавали и Дида, за Дида сум многу дирнат што си оди, никој не може да ме разубеди дека не е најдобар голман на сите времиња :pipi: и многу ќе ми фали.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom