Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Честито победа,Рони му го закачи на Дунга и докажа дека треба да игра на светско и тој и Пато.Forzza Milan:smir:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Заврши и оваа сезона и ние пак си останавне со прстот во уста благодарение на ќељавите.
За утакмицава ќе кажам само едно големо БРАВО за сите што играа.Секоја чест за Лео постави одлична тактика со која го прегази Јувентус.Дињо докажа дека е еден од најдобрите играчи кој заслужува да игра на светското !
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Најпрво честито за сосема заслужената победа. Ова беше една од најемотивните утакмици во мојот живот. На голот на Антонини здивев, човекот ја заокружи неверојатната сезона со својот прв гол во дресот на Милан. За Роналдињо што да кажам? Класика! Уште еднаш докажа дека е ѕвер. Со Пато во тимот сме многу побрзи, поактивни, подоминантни.
Толку беше во оваа сезона од која можам да кажам дека сум задоволен. Со овој тим и Мурињо да дојде нема да може ништо. Имавме блескави моменти а и имавме и лоши моменти.
На крајот ќе кажам само: Фала Лео, Фала Дида, Фала Фавали...ќе ми фалат многу посебно првиве двајца но тоа е што е да сме живи и здрави.
Наредната сезона е нова страница во нашата историја. Но како и да е сум бил, сум и останувам со овој тим засекогаш. Форца Милан!!!!!!!!!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Што значеше трансапрентот ако не се лажам овоа го пишуваше...

SOCIETA' PER L'ANNO CHE VERRA', MENO CHIACCHIERE E PIU' LIQUIDITA'
 

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
БРАВО ЗА ПУБЛИКАТА НА САН СИРО ! СЕ ГЛЕДА КОЛКУ МНОГУ ГО САКААТ МИЛАН ! СЕКОЈА ЧЕСТ ! ! !

а најверојатно и дида си заминува штом го извади на 10 минути пред крајот и тој се поздрави со сите.

многу ми е жал за Лео, а ќе ми биди уште повеќе ако си замини и Дида.
Тоа ти е фудбал брат али многу добро игравме вецефмееее :)
Честито на сите победа ! :))
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Честито победа од навивач на Интер!!

Нема да постои никогаш тим што го мрзам повеќе од Јувентус! (одвратни се) иако Милан се едни од најголемите ривали на Интер но, не ги мрзам!!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
аривидерчи Лео, аривидерчи Дида, аривидерчи Фавали :helou:

со нови сили следна сезона нека ни биде подобра













ах да заборавив.... дунга цркни морону издегенериран!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Дефинитивно Инзаги и Дида заминуват, иначе немаше логика вакви замени да се прат. Се надевам дека Роналдињо случајно беше заменат, зошто после Шевченко и Кака срамота е да не ја науче Милан лекцијата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.567
Поени од реакции
48.149
Toa ти е кога навиваш за клуб преполн со орли вакви срцепарателни моменти ти идат со аранжманот. Почна ова уште со Костакурта, преку Кафу и Сержињо, Малдини Кака и денес Дида и Лео. За сите ми подрднакво жал, вклучувајќи го и Фавалињо, каков беше смешен и збунет кога искачаше, сакав да го штипнам :). Дида стандард-рапав и без емоции, ни на мртво плаче-ни на живо се смее, али знам дека и он се насолзил.

Роналдињо исто излезе со солзи ако приметивте, сеа нејќам да помислам на најлошото ама после утакмицата на прашање дали ќе остане во Милан рекол дека не знае. Нејќу да си иде никад, ваква легенда треба да се клонира.

како и да е, Леонардо, фала за се, дај боже да го доживееш тоа што го заслужуваш.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Браво браво , не ја гледав утакмицата но осеќам добро изиграл Рони ! честитки за победата се надеваме подобра игра наредната сезона ФорЗа МилаН!

--- надополнето ---

- головите
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Како прво дечки честито победа како не им закачивте уште 3 мамето мамино да им го е.ам , како второ честито во ЛШ наредната година и како трето се надевам дека вој келавиоф ке го одврзе кесето не само да собира пари и ке земете некој поактуелен играч, и за крај Ми напрајвте кеиф до утре да уживам , а утре да се радувам на нашиот успех. СРЕЌНО :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Што значеше трансапрентот ако не се лажам овоа го пишуваше...

Организацијо, за годината што следи, помалку зборување повеќе ликвидност (акција ) колку шо ми иде мене италијанскиот
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Честикти за Милан...Гранде Рони :vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Тужна вечер жал ми е многу за Лео и Дида, па и за Фавалињо. Ќе се расплачев за малу, али не се расплакав, ќе чекам до наредна година когај мајсторот ќе се пензионира




Filippo Inzaghi - AC. Milan & Italy [HQ]

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom