Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Браво, браво. Очекував дека ќе победите ама дека овака ќе ги уништите ни на крај памет не ми беше:)
П.С. Го препородивте Роналдињо:):vozbud:
 

Milan4o

Ehehe
Член од
9 јануари 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Колку е убаво вака коа ќе ти тепа тимот и ќе си го фатиш на ливче, а и ливчето ќе го фатиш!! =) Каков екстра почеток на новата година! :vozbud::vozbud:
Е да.... :vozbud::vozbud::vozbud:
Многу слаба игра на двата тима ама од три шанси три гола , јбг али таке решаваа големите клубови како МИЛАН:salut::salut::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.859
Презадоволен од играта на милан! Честито победа, и искрено не ми текнува кога последен пат сме дале гол од корнер, а не ли па три :D ...
Форца Милан...
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Ги реши со 2 потези Роналдињо...FORZA MILAN
На ред се Шинтер.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
:toe:а што е финтава со интерашиве ги умреа овие од јуве на нивниот фан клуб.. песни запаличу пола града, слики со ајвари ово оно хахаха...ние не се силиме толку тие...само не знам што се радуваат ко за 2 недели ке се најдат во исто расположение како денешниве
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
:toe:а што е финтава со интерашиве ги умреа овие од јуве на нивниот фан клуб.. песни запаличу пола града, слики со ајвари ово оно хахаха...ние не се силиме толку тие...само не знам што се радуваат ко за 2 недели ке се најдат во исто расположение како денешниве
Остај ги бе сељачишта...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ајде честито победа, имам многу да кажам ама како и после секој натпревар едноставно ме мрзи да зборам :)


еве ги освојувачите на Торино

 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
:toe:а што е финтава со интерашиве ги умреа овие од јуве на нивниот фан клуб.. песни запаличу пола града, слики со ајвари ово оно хахаха...ние не се силиме толку тие...само не знам што се радуваат ко за 2 недели ке се најдат во исто расположение како денешниве
Честито победа - заслужено! :smir:


а за колегиве:
Тоа ти се вика комплекс на неизживеаност, не се радувале долго па у последно време се испуцаваат на туѓа несреќа, батали ги, не постоеа кога кога Интер беше во слична ситуација како Јуве.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
аууу каков натпревар...лекција по фудбал во сред Торино...после подолго време победа против јуве...ама ок подолго затоа што и 1 година беа во серија Б :pos2::pos2::pos2: во опасна форма сме мораме да го искористиме ова:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Да не то тупам многу, само да кажам дека ми го продолжија животот. ГИ САКААААМ!

Ова се Милан што ги сакаме! :tv:

Честитки, да ни се множат победите!

Одам мирно да спијам :trepka:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Магијата се уште е присутна кај Роналдињо. Честитки за победата!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.463
Добро е тепавме, не беше некоја сјајна изведба ова да се разбереме, јуве беа толку утепани што не смееше да пропушти приликава, не знам дали ќе идеше вака глатко да беа комплетни, ама што е тука е.
Најмногу ме радува тоа шо во отсуство на Пато и Сидорф вака идат работиве.
Колективот е јак и играта се базира на колектив, тоа е најбитно, за разлика од лани па и цела декада додуша, кога се потпиравме на Кака и Шева, па без нив бодови тешко доаѓаа.
Уште мислам дека бекови треба да се донесат, барем еден сигурно. Овие ми се аљкави мене, не ме убедуваат баш.

Сезонава е на пола пат тек сеа ќе гледаме брканици, многу ствари ќе бидат јасни месецов, само јако!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom