Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

izrael

Победник
Член од
12 октомври 2009
Мислења
154
Поени од реакции
2
:toe:а што е финтава со интерашиве ги умреа овие од јуве на нивниот фан клуб.. песни запаличу пола града, слики со ајвари ово оно хахаха...ние не се силиме толку тие...само не знам што се радуваат ко за 2 недели ке се најдат во исто расположение како денешниве
Ова го велевте и за второто коло пред поразот од 0-4 ако не се лажам:raz:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.459
Поени од реакции
7.995
Гледате ли дека Милан без Сидорф е подобар. Пред некоја недела ме напрајвте будала кога реков дека г'злестиот под итно треба да се фрли. Последниве 2 утакмици го докажаа тоа што го реков тогаш.
Не го сфаќајте ова како провокација или нешто слично...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Гледате ли дека Милан без Сидорф е подобар. Пред некоја недела ме напрајвте будала кога реков дека г'злестиот под итно треба да се фрли. Последниве 2 утакмици го докажаа тоа што го реков тогаш.
Не го сфаќајте ова како провокација или нешто слично...
Види сега не може да се види дали е подобар или не од проста причина што ако гледаме вака и без пато сме појаки :helou:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.459
Поени од реакции
7.995
Види сега не може да се види дали е подобар или не од проста причина што ако гледаме вака и без пато сме појаки :helou:
Никој не го спомна Пато.. цело време беше ко демек Сидорф давал добри топки,стварал шанси, добри шутеви упатувал - тоа ми беше филмот. Нема везе, оставам да уживаме во слатката победа. Forza Milan. поздрав!
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Честито 3 бода утре поопширно ќе пишам уште сум под импресии,изигравме страшно добро ! Ги откажавме од фудбалот почнаа стадионот да си го горат за греота.

поздрав
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.564
Поени од реакции
6.254
Честито победа :smir: Страв ме обзема кога помислувам дела влевате во форма :vozbud:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Браво браво!

Јаки многу!:)

Не ми се пишува од што сум среќен хаха

Milan tu sei tuta la mia vitta!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Бев многу возбуден пред дербиво ама кога видов дека не играме со некој силен тим сфатив дека ќе победиме како со некои екипи од долниот дел на табелата,незнам зошто беше поголем коефициентот за Милан кога играше со ...Сиена беше или Јуве?Некои со црно-бели дресови беа :tv:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Честитки за победата .. немавте некоја игра но заслужено победивте :kesa:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Сеа и владава наша треба да испадне коректна и да им прати зимска опрема,апарати за гасење пожар и сирење ауу каков ајвар направија хаха
Задоволен сум од утакмицата...покажавме вистински шампионски стил
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Мооооогууууууууууу сме јааааааааки!

Мора да признаеме дека прво полувреме не бевме на нивото на кое што треба, ама затоа пак второто блескавме, не им дадовме ни полу-шанса да створат. Сите дадоа максимум и она што е најбитно одлично се надополнуваат, ако еден не игра баш како што треба друг ја превзема одговорноста.

Уште да имавме малку подобри бекови се ќе беше совршено, но и вака греота е да се жалиме. Како што тргнале работиве Абате ќе ја изигра цела сезона на десен бек, да се прилагоди и од наредната сезона да растура. Ни фали уште еден технички подобро спремен играч од средина, не дека не ги бива капитенот, Гатусо, Пирло, Сидорф, туку дека сите се преку 30, па би било добро да земат некој талентиран млад играч кој ќе има многу од кој да научи.

Единствена лоша работа од победава е тоа што шансите Ферара да биде сменет се зголемија.:pos2:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Ајде којзнае по кој пат честитам во друг фан клуб победа против мојот тим сезонава... Со среќа понатаму со Интер!:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom