Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
По што заклучивте дека Ибра е крив ?!? Може му влегол со две нозе а после тоа му пцуел се живо и диво на Ибра па се изнервирал овој ????
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Што носи на плеќи бе Ибра? Што има дадено 5-6 гола? Што единствен ривал за позицијата му е Пипо на 37 години? Што ја гуши целата игра и троши топки цело време?
Роналдињо мислите така преку ден заборави да игра? Пато исто?

Моментално тоа што го прикажува е минимален напредок во однос на тоа што го играше Бориело, само што Бориело ќутеше и си работеше тоа што незнаеше не е негов проблем а овој ми глуми примадона.

Според мене он е главен виновник за поразот со Јуве и нерешеното со Реал, во тие 2 меча имаше најмалку 8 стопроцентни шанси очи во очи со голман или лоб на празен гол...

Фрките со Наполи, глупиот потег кога ги помина 3-4 од Киево и наместо пас се врати назад за намерно да повреди играчи на Киево или па за да го испровоцира....тежок идиотизам...Неговиот карактер не е во склоп со филозофијата на Милан.

Меси ја носи Барса на плеќи цел свој живот, па што треба да прави шамари да дели и да се курчи кај стигне.

Ок, да речеме Ониеву му влегол јако и се рчнале, а тоа со Штрасер што беше?

Класичен пробушен big game flop куртон!
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Неможам да се доначудам дека Ибра се критикува,па луге не извади во минимун 5-6 утакмици,сите чекаа од него кога бевме најочајни.
кко што кажа Пејо си кажа свое мислење за Динјо и Пато и до некаде е во право(Дињо жонглира,а пато себичен во неколку наврати иако морам да признам тоа го очекував од Ибра но го направи Пато),а за стартот со Огучи не треба Ибра д скокне туку цел тим засто учте тој фали да ни се повреди сега.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Во право е пејо бе. Цел товар го носи Ибра. Само од него се чека на секоја утакмица.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Kј си ти бе јеботе ! Се загрижив за тебе :)

На денешниот тренинг Ибрахимовиќ со Оњеву се закарале поради грубиот старт што го напраел Огучи врз Ибра
Алегри ги избркал двајцата .. тренингот по некое време бил прекинат
катастрофа
Aj малце лекција по Англиски !

It’s not yet known what exactly caused the row but it’s been reported that the 28-year-old American defender grabbed Ibrahimovic by the throat after he was tackled by the Sweden international.
Ибра е тој што стартувал остро врз Ониеву, и овој станал и го грабнал за врат !
Со ОМниеву нема заебанциии ! :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
^
Точно таке грешка моја, од Миланњус лош буквален превод ми извади на гугл транслејт, Огучи е крив oдпосле видов на друга страна
btw Англискиот ми е 100 од 100 :smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.333
^
Точно таке грешка моја, од Миланњус лош буквален превод ми извади на гугл транслејт, Огучи е крив oдпосле видов на друга страна
btw Англискиот ми е 100 од 100 :smir:
Како го заклучи ова ? :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Што носи на плеќи бе Ибра? Што има дадено 5-6 гола? Што единствен ривал за позицијата му е Пипо на 37 години? Што ја гуши целата игра и троши топки цело време?
Роналдињо мислите така преку ден заборави да игра? Пато исто?

Моментално тоа што го прикажува е минимален напредок во однос на тоа што го играше Бориело, само што Бориело ќутеше и си работеше тоа што незнаеше не е негов проблем а овој ми глуми примадона.

Според мене он е главен виновник за поразот со Јуве и нерешеното со Реал, во тие 2 меча имаше најмалку 8 стопроцентни шанси очи во очи со голман или лоб на празен гол...

Фрките со Наполи, глупиот потег кога ги помина 3-4 од Киево и наместо пас се врати назад за намерно да повреди играчи на Киево или па за да го испровоцира....тежок идиотизам...Неговиот карактер не е во склоп со филозофијата на Милан.

Меси ја носи Барса на плеќи цел свој живот, па што треба да прави шамари да дели и да се курчи кај стигне.

Ок, да речеме Ониеву му влегол јако и се рчнале, а тоа со Штрасер што беше?

Класичен пробушен big game flop куртон!
Ај вака, прегледај ги сите голови што ги даде, во кои моменти на утакмиците се, и од какви ситуации се дадени, види ги асистенциите(без кои Пато и Пипо уште немаше да имаат гол сезонава патем кажано), увиди ја цела енергија што ја внесе во тимот и со колку глад игра, за разлика од оние жога бонито позери шо мислат дека се на копакана. Не тарај инат, знам дека тешко ти е, ама бар за ова немој.

[UOTE]Kј си ти бе јеботе ! Се загрижив за тебе :)
си имаме форум нов....ја Пеце и Феномен и Лозари Исток :icon_lol:
[/QUOTE]

Како го заклучи ова ? :pos:
дете си Одим6е, не сфаќаш : )
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Што носи на плеќи бе Ибра? Што има дадено 5-6 гола? Што единствен ривал за позицијата му е Пипо на 37 години? Што ја гуши целата игра и троши топки цело време?
Роналдињо мислите така преку ден заборави да игра? Пато исто?

Моментално тоа што го прикажува е минимален напредок во однос на тоа што го играше Бориело, само што Бориело ќутеше и си работеше тоа што незнаеше не е негов проблем а овој ми глуми примадона.

Според мене он е главен виновник за поразот со Јуве и нерешеното со Реал, во тие 2 меча имаше најмалку 8 стопроцентни шанси очи во очи со голман или лоб на празен гол...

Фрките со Наполи, глупиот потег кога ги помина 3-4 од Киево и наместо пас се врати назад за намерно да повреди играчи на Киево или па за да го испровоцира....тежок идиотизам...Неговиот карактер не е во склоп со филозофијата на Милан.

Меси ја носи Барса на плеќи цел свој живот, па што треба да прави шамари да дели и да се курчи кај стигне.

Ок, да речеме Ониеву му влегол јако и се рчнале, а тоа со Штрасер што беше?

Класичен пробушен big game flop куртон!
Ти или врска немаш од фудбал или за инает се обратно кажваш за да се напрајш интересен. Ибрахимович моментално доминира на позицијата, едно шо е висок, друго шо е снажен, трето шо има техника и можи да влечи во напад. Гледај ти како игра, а за реализација не постоел никогаш напаѓач шо реализирал од секоја можна шанса. Најмалку 80% од голојте постигнати годинава се производ на Ибрахимович и после Пирло тој е единствениот играч шо никогаш нема да биди заменет од тренерот, освен ако одмара или недај боже повреда. Е сега тренерот е таму платен стручњак шо го познава фудбалот и зато така постапува, а не тера инает на тебе или на некој други квази стручњаци шо фудбал играле на плејстејшн, а гледале на лајвскор.
 
P

PewDiePie

Гостин
Не кажувајте смешни работи бе,Ибра ако не беше кај ќе ни беше крајот сезонава. Баталете вие Пипо што влага од време на време и што ќе блесне еднаш два пати,еве сега ако игра со Бари јас се кладам со кој сака дека ќе се посере квалитетно,или па Пато можда што е 60% од сезоната повреден и што континуирано ги усерува последниве утакмици? Не се заебавајте,Оњеву треба да пази што прави и со кого прави дебилчина одвратна безкорисна кај цела сезона земаше пари повреден уште ќе го фаќа едниствениот голгетер во тимот за врат. :tapp:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
^
Незнам зошто ама убеден сум дека Ониеву не е повреде.Беше кај нас цела сезона повреден дојде светско го одигра во топ форма сеа почнува лига пак го направија повреден нешто ми е сумљиво тука.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom