Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Манчестер нуди за Бориело 16 мил фунти. Ако е ова стварно ја би одма да се продаде Марко, само под услов да се донесе некој друг за тие пари.
Само незнам колку ми е за вереуње ова, зошто 16 мил фунти се преку 20 мил евра, мислим дека Марко не вреди толку на пазарот.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Колку само нејќем вака разделби... :(
минатата година Малдини и Кака, сеа Лео и Дида...
За Дида највише ми е жал од сите, најомилен играч у Милан ми беше, може и главна причина што ги засакав Милан (заедно со Шева) колку и да правел киксови за мене ќе си остане најдобар голман, еден и единствен што го почитував.... може седеше на клупа последниве сезони ама барем знаев во Милан е...

Жал ми е и за Лео, пошто со таков тим успеа до 3то место да стигне иако можеше појќе да не беа толку чести повредите, направи големи победи особено онаа со Реал на гости, нека му е со среќа кај и да иде... се надевам ќе се врати некогаш пак во Милан.

За Фавали ќе викам УРА, доста му беше, инаку има човекот едно големо БРАВО од мене... секогаш ни се наоѓал!



...очекувам уште играчи да си заминат, Рома и Каладзе пред се...
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Манчестер нуди за Бориело 16 мил фунти. Ако е ова стварно ја би одма да се продаде Марко, само под услов да се донесе некој друг за тие пари.
Само незнам колку ми е за вереуње ова, зошто 16 мил фунти се преку 20 мил евра, мислим дека Марко не вреди толку на пазарот.
Брат да ти кажам право ,ко што го знам Милан и газдиве, Боље Бориело ние да си го задржиме него да купат некој без договор ,дупка некоја па после повеќе да се нервираме. Рака на срце Бориело оваа сезона покажа нешто за разлика од Хунтелар,мислам дека Бориело е боље да остане. Недај Боже да се деси она што мислам.. Бербатов... НЕ НЕ ! да не докажувам боље..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
и ќе забраев добра завршница на сезоната, 3-0 со ЈУВЕ... браво ЛЕО ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Манчестер нуди за Бориело 16 мил фунти. Ако е ова стварно ја би одма да се продаде Марко, само под услов да се донесе некој друг за тие пари.
Само незнам колку ми е за вереуње ова, зошто 16 мил фунти се преку 20 мил евра, мислим дека Марко не вреди толку на пазарот.
Ако го продадеме Бориело за 20 мил. евра можеме да го земиме Фабиано бидејќи тој сигурно бега од Севиља летово. Ама за такво нешто треба и паметни газди а не како овие нашиве
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ако го продадеме Бориело за 20 мил. евра можеме да го земиме Фабиано бидејќи тој сигурно бега од Севиља летово. Ама за такво нешто треба и паметни газди а не како овие нашиве
Ако го продадат 20 м Бориело нека додадат уште толку у Џеко нека го земат барем знаеме класа шпиц..
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Roma засега е на тронот :smir: Уште 45мин остануваат до завршувањето на сезонава во Сериа А и прегласување на новиот шампион.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ако го продадеме Бориело за 20 мил. евра можеме да го земиме Фабиано бидејќи тој сигурно бега од Севиља летово. Ама за такво нешто треба и паметни газди а не како овие нашиве
За овој не би го дал Бориело у никој случај, Бориело има 26 године Фабиано 30-31, може да се додае некој динар и Џеко да се земе, или Хунти да игра прв тим а за тие пари да се земе некој у средина како Пасторе или Красиќ.
БТВ Фабиано лани растураше годинава е дупе, незнам ни 10 гола дали има дадено
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
За овој не би го дал Бориело у никој случај, Бориело има 26 године Фабиано 30-31, може да се додае некој динар и Џеко да се земе, или Хунти да игра прв тим а за тие пари да се земе некој у средина како Пасторе или Красиќ.
БТВ Фабиано лани растураше годинава е дупе, незнам ни 10 гола дали има дадено
Има дадено 15 ама нема врска стар е више иаме такви играчи ни треба класа шпиц што ќе дава голови..
 
P

PewDiePie

Гостин
Бога ми,тажна и тешка вечер беше синоќешната зачинета со победа.Лео фала ти за се што направи за овој тим се надевам дека еден ден ќе се вратиш во Милан на каква и да било функција.Thats it for me кога станува збор за засакување тренер......еден и единствен ќе остане Лео во срцево,на исто рамниште ми се со Шева и знам дека еден ден кога ќе се врати во Милан ќе го имам истото чувство како кога Шева се врати.
:wink:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
За овој не би го дал Бориело у никој случај, Бориело има 26 године Фабиано 30-31, може да се додае некој динар и Џеко да се земе, или Хунти да игра прв тим а за тие пари да се земе некој у средина како Пасторе или Красиќ.
БТВ Фабиано лани растураше годинава е дупе, незнам ни 10 гола дали има дадено
Абе луге ви се чудам на паметот,Бориело во никој случај не треба да се продава зашто ве уверувам дека се што би зеле нема да биде ни 5% подобар избор.
Бориело е 26 годишен и треба да очекуваме во наредните 3 години да достигне кулминација и заедно со Пато,Рони и да се надеваме Красик ке жарат и палат,Марко има дриблинг,,игра и шутира со двете нозе макази и одлично игра и со глава,башка цврст е и одлично се гради...стариот шкот не е будала посто за 2 години ке вреди 40 м....него да ги продадат,јанко,каладзе , одо и замброта и да земат два квалитетни одбранбени кои ке помагаат на Неста и Силва в година.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
мене повеќе ме загрижува Рони, вчера го прашале дали 100% остануваш во Милано овој се насмевнал и одговорил "Не знам", така да најбитно е да го задржиме едно лево бекче и уште некој напред и голем оптимист сум за следнава сезона
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
За 20 милиони евра одма нека заминува Бориело и за тие пари да се земи некој добар играч било да е во напад или средина сеедно, а за менаџерската позиција убаво ќе биде да дојде Капело.:tv:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Бориело ако добие шанса за Италија со Ди Натале да заигра, чуда ќе се дешават на теренот. Се надевам дека ќе игра пре она пичката Џилардино, иако Џилардино многу повеќе го заслужва местото со постигнатите голој во квалификаците. Најдобро да се повреди Џилардино според мене.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
мене повеќе ме загрижува Рони, вчера го прашале дали 100% остануваш во Милано овој се насмевнал и одговорил "Не знам", така да најбитно е да го задржиме едно лево бекче и уште некој напред и голем оптимист сум за следнава сезона
Ќе калкулира има уште 1 сезона од договорот сакаат од наредната да зима помала плата и кој здрав човек би посакал да му се смали платата ќе ја тера и наредната година под овој договор и за тоа не е сигурно дали ќе остане зашто догодина може да се случи да после договорот да рече готово доста е и Милан нема да има ќар од него (ах... тој ќар )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom