Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
milan go plaka ona sto ne se vlozuva veke podolgo vreme vo igraci
mora letovo da se zemav minimum 4 igraci i toa jaki cetiri igraci
site svetska klasa
nemoze milan so abate, antonini, favali, kaladze, jankulovski, zambrota i odo da osvojuva tituli
niti pak so huntelar i borielo
pa i pirlo veke ne e stariot isto i gatuzo
dali berluskoni ke ceka cela generacija da izumre na terenot ili ke mu tekne deka treba da kupuva igraci letoto i da mavne edno 60 milioni evra :jaj::jaj: :(
:toe:

ne sum naviknat milan uste vo prvata faza od eliminaciite da go gledam kako ispaga i posle da go nema milan toa e :( naviknat sum da go gledam minimum vo polufinale tapa mi e sga :nesum:

jankulovski kolku sto vidov e tapa i toa mnogu taka daj neka si se penzionira greota e za milan :nesum:

ne e mancester jak kolku sto e milan slab i ocaen :nerv::nerv::nerv::nerv:

i jas veruvav deka mozeme da iznenadime vo anglija ama izgleda vo pogresni momci veruvav
ne gi biva :nesvest:

:pos2::pos2::pos2::pos2: 4-0 e ova veke e smesno
daj site igraci zaedno so trenerot neka se srusat so avionot i site invalidi da ostanat i odnovo da se gradi milan
forza milan!

vakvo ponizuvanje milan nikogas nemal ama ete i toa dojde
sea ke pobedime 5-6 utakmici vo serija a i gotovo pak sme najaki i ne ni trebaat igraci letoto :nenene::nenene:
+1 тотално се согласувам ..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.854
Поени од реакции
23.158
Ни ебаја мамата, да смо здрави и живи :pos:

Се надевам само дека Берлускони го глеаше натпреварот :tv:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
Краааааааааааааај:vozbud::vozbud::vozbud:не ми се верува еј се вкупно 7-2:pos: :pos: :pos: сиротите тие :cry:толку се надеваа а сепак им се скршија соништата:cry:

Очекувам фотки од Шенклис барот...којзнае какво било,ке има добри потписи од Миланезиве:icon_lol:
navijacke aj fakaj patot :toe:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Знаеш кај ти е местот ај магла од тука..

Ни ебаја мамата, да смо здрави и живи :pos:

Се надевам само дека Берлускони го глеаше натпреварот :tv:
Како не го виде на трибини беше со Видич дрес!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Мораше на се или ништо да се оди во второто и нормално е ова шо се деси со оглед на то шо Милан играше само со еден центархафл и 7 во средина. Плус секој шут можен влезе, исто ко првио натпревар.

И аман не плачете одма ко пички тука кој како бил крив, шансите не се искористија ни на првиот меч ниту па на стартот на овај. Мене само ми е мака шо катастрофален е резултатот и во никој случај не ја отсликува играта шо ја прикажа Милан.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Абе ајде играат курот, треба ли ја да излезем надвор? :kesa:
Добро не примивмо 5, кој ќе носеше аватар од Манчестер цела година...

Не очекував ваков пораз ама тоа е, многу се отвори Лео... со еден централен премногу е! Не ја гледав цела утакмица да им ебем се на Канал5, па затоа и не коментирам многу...

Ја и онака не се надевав дека ќе пројдемо чим изгубивмо дома, ама ипак имаше малце надеж, сеа остана само на Сериа А да се надевамо...




Него мене појќе жал ми е за Кака и Реал, колку паре само дадоа за играчи, и да неможат да пројдат... жално е тоа жими се =\
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
јебига заслужено ....

инзаги што промаши на крај :kesa:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Факт дојде едно педерче и уништи историја стара по 100 години но ние нема да му се љутиме така момци..:aplauz::icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.382
Поени од реакции
46.786
Мене за утре ми е се' во крајности работава, или ќе поминеме или ќе јадеме потоп тотален со дебела разлика.
говна да јадам, само вакви ствари можам да погодам.. :icon_lol:
да сме живи и здрави sea, тоа е тоа.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
кур ве боли бе :tv:


Милан доби тоа што си вложи, ама Реал бе... :pos:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ни ебаја мамата, да смо здрави и живи :pos:

Се надевам само дека Берлускони го глеаше натпреварот :tv:
Марли сори бро солзи сами капат прости ми имаше една песна таква поздрав до Берлу :smir:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ајде таа е. :kesa: Наредна година поубави инвистиции :smir: Мора да се трошат пари за поголем тим. На ред е Белрускони >>>> :tapp:

Forza Milan !!!! :vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
говна да јадам, само вакви ствари можам да погодам.. :icon_lol:
да сме живи и здрави sea, тоа е тоа.
:pos2:
Немам намера да провоцирам али цар си !
Епа од сега немој да кажуваш онаа негативна мисла што ја имаш само позитивните кажувај ги ... и и ... лошо ... секој тим има таков ден понекогаш не е ништо посебно... следна сезона доаѓа ...:toe:
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Тоа е тоа. Поочајна игра и поголем пораз на милан во Лига на Шампион немам видено од кога изгуби од Ла Коруња исто така со 4-0. Ништо поштено си испаднавме толку ни беа можностите со овие т.н. изговори за играчи или како што нашите газди си милуваат да си ги викаат "шампиони". Ипак ај и тие изиграа колку што им се можностите ама ова вечерва Лео што го направи па го нема ни кај нас во Македонија. Со кој памет ставаш 2 DM кога треба да бркаш резултат. Па уште измените кои ги направи :tapp:. Човекот едноставно уште не дораснат тактички да се спротистави на тренери како Фергусон или Мурињо. Единствена утеха ми е што до крајот на сезоната Милан ќе игра натпревар еднаш неделно па барем овие наши пренежни играчи ќе имаат доволно време да останат свежи.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Од кога сум фан на милан поминале повеќе напаѓачи низ милан Инзаги Шевченко (томасон креспо овие пократко беа во милан) Ама колку што пцуење Хунтелар и Бориело за овие 6-7 месеци немаат Инзаги и Шевченко заедно толку пцовки примено !

Од викендов во напад Инзаги со Пато а овие 2ца нека ги пуштат за редари на Сан сиро!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom