Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.108
Мене за утре ми е се' во крајности работава, или ќе поминеме или ќе јадеме потоп тотален со дебела разлика.
Верувам во знаци и виши сили (од немајкаде) оној гол на Сидорф не падна џабе, размислете, воопшто никаква логика немаше тој гол да падне, се беше готово, немаше ни игра ни амбиции за напад ни ништо, падна за да даде надеж за утре, мора да се изгине.
Посакуван состав немам, секоја комбинација е ранлива има маани има и предности, дали бил Бекам, Сидорф, Гатузо или Фламини воопшто не ми мења ништо.
Само фајтерски без страв и со многу концентрација.... и тополата е висока па страчките ја серат.. :)
Ако се гине нека се гине со стил, сеа пичка му матерна!!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Мора да се гине утре,верувам во нашите остана уште малце оптимизам во мене затоа што знам како игра милан во ЛШ.
За нападот Рони-Хунт-Пато(ако е опоравен) би сакал да почнеме
Средината Амбро-Пирло- ХхХхХхХ тука ке е најголемата дилема на Лео.
Дали Фламини,Гатузо или Бекам..Гатузо не е во форма,Бекам ке биде под екстра голем притисок(ако има навивачи на ОТ) најдобро би било Фламини да почне има желба за игра дечкото.
За одбраната Бонера-Неста-Силва-Антонини.
Само гол во почетните 15-20 мин ке не спаси..мора да притиснеме МОРА!!
Ко што кажа Пејо мора да се изгине утре,знам сите фанови на Манчестер ни се смеат за оптимизмот,но знам дека можеме да успееме очекувам утре сите да изгинат и да покажат како се игра фудбал.
Поздрав од мене до сите тука на форумов,ке ви мафнам од студио кај Филе:)
Поздрав и Форза Милан:):vozbud::vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
------Abbiati-----

Bonera-13-33-Antonini


-----Beckham-Pirlo
------Seedorf

Pato----------R80
--------22-------

Атак! Сидорф сакам да го видам у први 11,знае да држи топка и ќе имаме повеќе контрола у средина,што ни треба највише !
Штом идеме на се или ништо,тогаш да играме со играчи кои се способни да дадат гол во повеќе ситуации,без дефанзивци,или ќе се потат муда или ќе се пакуваат куферите.. Мора,Помило би ми било да тепаме утре,а да не освоиме ЛШ !Само да се затнат овие...али ќе видиме,здравје :wink:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Пато не почнува од прва минута, исто и Абате, верујте Ч)
И дај ви се молам не пишувајте состави без Амброзини у почетен состав.

90% Лео ќе испадне со следниве:

Aбиати
Бонера
Неста
Силва
Антонини
Сидорф
Пирло
Амброзини
Роналдињо
Бориело
Хунтелар
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
Само еден ран гол у мрежата на Ван Дер Сар сакам до 15-20-та минута рецимо, е после крв ќе падне ако треба.
Само мушки да изиграмо не ка педерчиња и или ќе ги исплескамо или ко Рома ќе пројдемо, треќе нема,
Али ја мислим првово ќе биде, само Рони да добие помош малце од дебиливе двајца напред шо ќе почна и све ќе бити добро.
И Бонера десен бек, Абате никако !
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
По се изгледа дека Пато нема да настапи..лошо момци лошоо:nesvest:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Милан најверојатно на Олд Трафорд ќе отиде со овој тим

Milan (4-3-3): Abbiati; Bonera, Nesta, Thiago Silva, Antonini; Flamini, Pirlo, Ambrosini; Huntelaar, Ronaldinho, Borriello.
Резерви: Dida, Abate, Zambrotta, Beckham, Gattuso, Seedorf, Inzaghi

како и да е, очекувам момциве вечер со крената глава да го напуштат стадионот :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
Би сакал Бекам да игра доколку играат Хунтелар и Бориело.
Он и Роналдињо има да ги хранат со топки, а и Пирло е туе, така ќе биде многу поопасно, ама добро и со Фламини не е лошо, знае да изненади и он со шут...

А ако у прво не падне еден гол, тогаш мора у второ одма да се менуе нешто, Абате, Бекам и Сидорф (доколку се на клупа) зависи кој како ќе изигра, ако дреме Хунтелар цело време или Бориело тогаш Пипо мора да добие шанса, никогаш не разочарал :)
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ајде момци може да ги тепате 0-2 ништо повеке...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Као што читам изјави низ странициве,сите кои го познаваат Милан веруваат дека може да го елиминираме Манчестер.
И во Фан клубов глеам сите многу се надеваме на пролаз,и ми се свиѓа што има толку позитивна енергија.:)
И Фергусон го виде Милан на Сан Сиро,знае кој се може да го поздрави вечерва и бидете сигурни дека нему најмногу му жежи под газето и појма нема што може да очекува вечерва.
Нема дома - гости никаква разлика во ЛШ,поготово коа се работи за тимови од ваков калибар.Коа можеа тие нас 3 да ни даат дома,можеме и ние.

Па и нема да ни биде првпат да вртиме утакмица во наша корист така? :) На Реал му дадовме 2 гола за 1 полувреме,за некоку минути.
Најбитно според мене е одбраната да изигра на високо ниво и да не примиме гол.Нападот ќе си зарши работа.Као што вика Пејо за знаци и виши сили-Бориело и Хунтелаар толку се изнапромашија против Рома,за да полудат денеска и да даат барем по еден гол.:)

Можеме да ги тепаме!!! Мене химната ми е на рипит уште од сега! А што ќе биде тек вечер ако поминеме!!
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
:wink:ж
Можеме да ги тепаме!!! Мене химната ми е на рипит уште од сега! А што ќе биде тек вечер ако поминеме!!
Ќе ги тепаме бе, шо се нервираш.:wink:

 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Дик марааа го нема пато на сликиве :(
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Осеќам дека Лука и Рони ќе ебат по лева страна!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Без Пато,курац....адиос амигос,ништо не праиме...
А ако игра ќе има какви такви шанси.
дик мара дим4е ,овој лево да не е Пателино?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom