Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Каладзе не е повикан:icon_lol::pos:,за греота не е убаво вака,лево бекче со Удине го очекуваме Фавали или Јанко или во превод со Господ напред,Бориело се повредил оваа утакмица ќе ја почнеме со Пипо мио Инзаги ќе има голови многу,и Мансини и Рокица позади Пипо поназад Пирло Амбро Бекс најубаво ќе си биде така.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.564
Поени од реакции
48.129
Бориело можно било да го пропушти и Манчестер, повредата наводно не му била така наивна ... Ете ви бе, реков ја, моето пророштво се исполнува полека но сигурно, Пипо мајсторе спремај се за Манчестер, сега или никад!!!:vozbud:

се шпекулира дека Каладзе не е повикан ради тоа што ќе го продавале во Рубин или Зенит сеа скоро. не ми е јасно како али ако иде од мене има благослов.. : )
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Што имаш ти против Одо? Ако имаш нешто против него тоа значи дека имаш нешто против мене :raz:
Пишав дека негде имам нешто против Одо? баш појќе би сакал Одо да игра против Јунајтед него Абате... Одо е дефанзива многу подобар од Абате, ама не и офанзива :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
имам некој бесен предосеќај дека ако игра Хунтелар у вторник ќе дае голче, или два ...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
За со Манчестер не излгеда лош составот ако играме вака:
- Дида -
- Одо - Неста - Силва - Антонини
-Сидорф - Пирло - Амброзини
Пато---------Роналдињо
-Хунтелар-
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
За со Манчестер не излгеда лош составот ако играме вака:
- Дида -
- Одо - Неста - Силва - Антонини
-Сидорф - Пирло - Амброзини
Пато---------Роналдињо
-Хунтелар-
после играта на Сидорф на минатиот натпревар ја наместо него во составов би го ставил Бекам :toe:
можеби ќе има голема инспирација за игра против Манчестер

инаку составот е ОК и тој е тој и да сакаме немаме друг поарен :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Официјално: Абате и Антонини ја продолжија верноста кон Милан до 2014
- Екипата на Милан сака да соопшти дека играчите Игнасио Абате и Лука Антонини ги продолжија договорите со клубот до 30 јуни 2014.” – гласеше соопштението на официјалната веб страна

( хахаха сисајте Реал. Задоволен сум од двава бека ) :baeh:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
( хахаха сисајте Реал. Задоволен сум од двава бека ) :baeh:
Nemoj real ce go sisaat mnogu se zasekiraa real gi imaat najakite igraci u svet pa za nekoi si antonimi i abate ce se sekirale..

da ne sakale da gi kupat?
i da sakale mislis ako prodolzele dogovori ne mozat da se kupat?

tolku se razbirate u dogovori
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Nemoj real ce go sisaat mnogu se zasekiraa real gi imaat najakite igraci u svet pa za nekoi si antonimi i abate ce se sekirale..

da ne sakale da gi kupat?
i da sakale mislis ako prodolzele dogovori ne mozat da se kupat?

tolku se razbirate u dogovori
:pos::pos: Абе па виеее, ништо не се разбирате у договори :pos2::pos2:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Што е многу многу е, а 40 милиони за Милан се стварно премногу
- Самиот Џеко најавуваше дека ако си замине од “волците“ тоа ќе биде во Милан, тимот за кого навивал од мали нозе, па затоа и ништо не се знае.

( Не се мнуги за тебе Берлу :helou: Изиграј: Хунтелар + 20-25-милиона и да си уживкаме )
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Nemoj real ce go sisaat mnogu se zasekiraa real gi imaat najakite igraci u svet pa za nekoi si antonimi i abate ce se sekirale..

da ne sakale da gi kupat?
i da sakale mislis ako prodolzele dogovori ne mozat da se kupat?

tolku se razbirate u dogovori
Па не биди толку сигурен,Флорентино знаеме дека се пали на играчи од Милан :helou:
Прочитај малце низ нет,гоал,гугл ово оно..ќе видиш дека се спремни Касиљас да го дадат за Антонини,а за Абате рамос или Бенц + кеш се планираат :vozbud:
Како и да е веќе е касно,си ја продужија верноста кон Милан :helou:

ЛоЛ ...
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
Па не биди толку сигурен,Флорентино знаеме дека се пали на играчи од Милан :helou:
Прочитај малце низ нет,гоал,гугл ово оно..ќе видиш дека се спремни Касиљас да го дадат за Антонини,а за Абате рамос или Бенц + кеш се планираат :vozbud:
Како и да е веќе е касно,си ја продужија верноста кон Милан :helou:

ЛоЛ ...
sve se toa spekulacii
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Nemoj real ce go sisaat mnogu se zasekiraa real gi imaat najakite igraci u svet pa za nekoi si antonimi i abate ce se sekirale..

da ne sakale da gi kupat?
i da sakale mislis ako prodolzele dogovori ne mozat da se kupat?

tolku se razbirate u dogovori

Имаат Реал бе, ти не си у тек многу ама знаеш дека у Реал се Зидан, Фиго, Роналдо другиот Роналдо :pos:
 
V

Viktoranius

Гостин
Типот 10 години сигурно нема гледано фудбал. Извинете така за офтопикот ама морам.

Perez nema da go napusti Real za Spanija!

Perez gi nosi sekogas najdobrite igraci u real. Sto ce prae u spanija? ne moze da kupuva igraci. Ce se dosaduva..
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Премногу осеќате,пазете вистински да не го осетите кога ке би биде збрцан.
Не очекувам премногу но очекувам Милан со цврста игра и со стабилен среден ред да иде даље у Лига Првака:)Па пичка му матерна ваљда бољи се нашиве од Керик,Флечер,Сколс и Гигс
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom