Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Kaпитенот во тимот на колото. Заслужено, еден од нашите најдобри играчи сезонава е Амброзини :pipi:


Curci


Cannavaro Bonucci Riise

Alvarez Ambrosini Sissoko Palombo Cossu

Okaka Barreto


Massimo Ambrosini (Milan): Grit and determination from the veteran Italian for the full 90 minutes. He looked in good shape as he won plenty of balls in the middle, distributed to his team-mates, and even scored a goal. Some of the Rossoneri’s players looked down and out, but not Ambro.

Honourable Mentions:

David Beckham (Milan)

Можеле и Силва да го стават тука, да не беше он можевме и да изгубиме, а и често се префрлаше во нападот
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Мансини денес порано го напуштил тренингот и се очекува до 19:00 да се финализира трансфер замената со Јанкуловски. Останува уште Јанкуловски да се убеди да премине во Интер

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=17065
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.866
И кој ќар од размената???Дрво за дрво иф ју аск ми:jaj:
најголем ќар е што Јанкуловски конечно ќе си отиде, после 5 години паразитирање и вегетација во Милан, ќе се спасам од превртување очи кога е блиску до играч со топка, од сите центар шутеви што идат во пченките, сите жални пробиви што ниедно живо крило на светов не ги прави и сите исфрлања што се повеќе како пасови.

Мансини од друга страна за разлика од јанкуловски сјајел во еден дел од кариерата, некогаш играл добар фудбал и бил звер, може ќе му треба малце гланцање ама сепак мислам дека бетер од Јанкуловски да е-не може.
Далеку подобро ќе се осеќаме кога ќе влезе од клупа Мансини и кога ќе размрда игра, отколку кога ќе влезе Јанкуловски и ќе засерува по терен.

бел бумбар за трансферов, можда не е тоа што стварно ни треба во моментов и не покрива кризни позиции ама ко што реков...БАР НЕМА ДА ГО ГЛЕДАМ!

пс, интер ќе бидат помакедонска екипа од шкендија :icon_lol: ако сега не пропаднат-никад! :)

ппс. оној чирон, на кака брат му дигао. отишол на позајмица во кротоне.


:mad: останува туморон да малтрерира сеуште!!!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
настрана сериа а во која сум задоволен да задржиме 2 место само овака да излеземе против Манчестер, но претходно да испробаат една утакмица со ист состав

Абиати

Замброта---Неста---Силва---Антонини

Бекам------Амброзини
Пирло

Пато------Роналдињо
Бориело/Хунтелар

Само со овие имаме каква таква шанса.

Инаку со Мансини тимот ќе ни добие на брзина, тоа е сигурно.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Најверојатно Јанкуловски нема да биде вклучен во трансферов, Мансини ќе ни се приклучи на позајмица од 6 месеци со можност за откуп после истекот на позајмицата. За Мансини мислам дека ќе ни биде корисен, може на повеќе позиции да игра, на местото од Сидорф или како алтернатива по крлините позиции. Во секој случај добро ќе ни дојде :D
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Како бе добро ќе ни дојде, дечкото после Кваресма највеќе грее клупа (те ни клупа не грее) во Интер...бај д веј сеа гледам оценки на гол.ком хунтелар оценка 5, бориело 5,5...не беше Хунтелар нешо добар ама барем живост покажа влагаше у шанси пробуваше...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782


Дечкото беше добар ама кога играше во Рома , во Интер не го ни пуштаа толко затоа не се покажа.. .:toe:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Колку само ти не разбираш фудбал еј, дури нема ни да пробан да ти објаснам. Пошто по ова шо го напиша сум на јасно колку е плитка твојата фудбалска перцепција. Пирло е далеку најдобриот играч во Милан моментално, ете Роналдињо можи донекаде само да се спореди. Е сега ако ти не успеваш да ја видиш големината на Пирло то е веќе офталмолошка дијагноза нема шо да се прај муабет.
Ке ја зачиниш твојата теорија со некој доказ господине Капело?

Пирло после титулата со Италија на светското е тотално паднат, со спорадични добри утакмици еднаш на 2 месеци.

Ајде форумски стручњаку просветли ме.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јанкуловски ќе се врател во Чешка, нема да дојде во Интер.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.866
и сеа одеднаш ми се смачи кога ми текна на еден лош факт од ситуацијава...Мансини не може да игра Лига Шампиони за Милан :S, пријавен е од Интер и нема право на настап, за Сериа А е апслолутно непотребен оти таму нема што да бараме веќе, ако на ова се додаде останувањето на Јанкуловски, полека ситуацијава прераснува во нова бламажа, пак на 29 годишен играч иднина ќе градиме.. :S :).
Друг муабет ќе беше да можеше да игра бар ЛШ и да помогне, ама вака само очи се измачкаа...
 
P

PewDiePie

Гостин
Јанкуловски ќе се врател во Чешка, нема да дојде во Интер.
Кај сака нека иде само нека не ми седи во тим,реално Мансини неможе да е толкаво дрво како што е Јанко! Дали знате дали ќе може да игра во Л.Ш.????
Едит...Пејо пишал ах тапаа,трансфер политкава и потезите се катастрофа
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
se glademe so koj saka deka mancini nema da dojde ke vidite deka ke propadne transferot :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom