Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Пуштете Сител спремајте се за ЛШ,вака ако играме ништо не праиме назад одбраната е катастрофа незнам што ќе се прави за никаде...сите слабо денеска мизерија.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ти види прво како играат арсенал а после зборувај за Л.Ш .. ;) ... 3 играчи одат на 1 топка мислам дека нашта одбрана не е до толко....:toe:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
А оти не го продадоја Хунтелар?! Денеска врска немаше:tapp: т.е. како секогаш.
Баш според мене ОК изигра денеска момакот, јесда утна шанси ама изгледаше каде каде поживо од Бориело
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Изигра за минимум 10 пати подобро од Бориело :toe: а судијава no coment
Имаше ситуација кога комотно можеше на Ривас да му даде втор жолт али бидна што бидна ваљда ќе научат лекција за следниот бош тим ко овие лешпериве
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Со само еден Т.Силва во одбрана и инзаги во напад,ништо неможат да напраат.Се знаат очекувањата за оваа сезона па следната може да чекаме нешто повеќе евентуално ако дојде Џеко ако не нека го шитне клубот тој ќоравиот,сака да победува а да не потроши ни денар...неможе така тоа.
Кои балон нафрлувања ги дава тој Абате,тој за нигде е дефинитивно е за во некој тим од Сериа Ц,а не прв тим во 7кратен европски првак.еден пораз од Интер и одма психолошки пад,Без Пато по десната сме тиња...тоа е што е :toe: идемо даље
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Пато е створен за овакви бункерашки тињари, али јебига тоа е, да се концентрираат на ЛШ и не ја поврзувајте оваа победа над Арсенал.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Мрзам вакви тиња екипи бе..а за лето нели рекоа газдиве ке купувале..а и мораат да купат али сега ни требаа засилувања ептен..
ај на лето да очекуваме 2 бека 2 мид и 1 напад...(да се надеваме)
али гарантирам дека ке има минимум 5 засилувања..курот го стаам на кладба
ПС. Купот во африка заврши...се враќа ганецот ај да видиме што ке покаже
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.866
Галијани го прашале за трансфери и рекол нешто у стил “ништо ве ветувам, ништо не исклучувам, ќе видиме утре до 19 саат’’.
Да планираа да не купат ништо сигурно ќе кажеше, вака се остава простор до утре. Има шпекулација за размена со Интер, Мансини-Јанкуловски( и едниот и другиот се непотребни), како и да е, Марадона да дојде не не вади до крај, денес си ги ебавме сите шанси.
Сезонава е иста како ланската кога ќе види човек, на ист начин и лани после криминален пораз од Интер клапнавме и еве сеа пак.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Залудно е да трубиме тука и да ставаме вина на името на некој играч...

Добро бе па со Ливорно ли бе со 2ца деструктивци со Ливорно ли со 1 напаѓач.. Незнам што да кажам!

ПС Уствари знам требаше да изгубиме!
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
овие од фиорентина кога зборуват мене ама ми се гади ииииииииииии
оди гледај си ти свој тим другар не се замарај со нас до сега сериа ц играа ми се праат паметни :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
:helou::helou:
И ако слушнем уште некој да ми рече Хунтелар треба да добие уште шанси наебал.

Фавали женичето твое а
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom