Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
На Тиаго не му го признаа голот го имам на фантази ќе земев поени и Пирло одличен гол и него го имам свака част.а Дида немам коментар што ќе сторат со него ? да го депортираат у бразил да се опорави:pos2:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ај ве молам, ве молам преводд од хинмата на милан ??? плссссс :back:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Prvo cestitki za pobedata.
Odlicen natprevar, mislam deka ovie dva natprevara Milan pokaza deka se vraka vo forma poleka. Ronaldino kako da se budi, Pato vi vredi zlato, i ocigledno dobro izigra denes i dedo Zeedorf :)
Mislam deka sega site drugi ke go sfatat Milan daleku poseriozno.

Pozdrav od fan na Barca
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
да се подсетиме уште еднаш на феноменалниот натпревар

 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Вака сеа да почнам убаво,на почеток честито нова тема,ЧЕСТИТО голема победа против кралскиот клуб браво многу сум задоволен што ги шлакнавме среде Мадрид.Браво за Пато малиот е мајстор.И дали го видовте боксот на Роналдињо кон Раул? хахахаха
Срамота е ова. Ништо повеке. Радувај се само на ова што го пиша :smir:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Честито нека ви е победата над најјј големите загубари реал.На нос ќе и излезат 250-те милиони :helou:

П.С Честитки и за ново отворената тема :smir:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ги згазивме еј,ги згазивме во сред Мадрид...Свака част росоњери!!!
Најубавиот и најинтересниот меч во оваа сезона во лигата на шампионите...
ПС.Ми се чини дека Милан полека полека излегува од кризата...:helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Абе не можам да му се изначудам на голот на Пирло :)
До таа 60та минута играше ептен лошо, баш напишав ќе пукне глава на некој навивач на трибина од што лошо шутираше. Али голов е прекрасен. Немам зборови. :cuc:

Пато изигра одлично, тој уште од првото полувреме играше солидно.

Дида направи таква грешка што иако потоа одбрани неколку добри удари посебно од Бензема, сепак тие се забораваат по оној прв гол. Глупак на годината, како можеше од рака да му падне топката не ми е јасно.
Срамота за Роналдињо и неговиот удар кон Раул. Не доликува на фудбалер од негов калибар тоа да го направи, ама вајда му го има собирано уште од времето во Барса кога беше па сега искористи во мешаницата :icon_lol:
И уште голема штета за поништениот гол. ЧИСТ ГОЛ. Баш ми е криво, али уште покриво ќе ми беше за останеше нерешено. Вака ај се живее. Иако судијата не досуди и чист пенал за Реал, ама повеќе боли поништен регуларен гол.
Милан во последниве натпревари игра добро во второ полувреме. Што има прави Леонардо на полувреме не знам, ама алал да му е :trepka:
И за крај фала Милан што ми го кренавте расположението и ми го вративте оптимизмот којшто го изгубив пред некој месец. Оваа победа верувам вака влијае и кај другите фанови, зашто навистина ни требаше ова. Пуста надеж никогаш не умира :pipi:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Кај се сега тие што викаа подвижните милиончиња ќе имале тренинг со "пензионерите", кај се тие што викаа после Цирих од група ке смо отпаднеле, кај се тие што викаа дека ке сме се бореле за опстанок, кај се тие "навивачи" на Милан што збореа дека со еден бод од двата меча со Реал ке биле задоволни , где сте бре мишеви.

Ви кажаа пензионерите како се игра фудбал, ви ја покажаа пензионерите својата големина , ви кажаа пензионерите кој е МИЛАН У СРЕД МАДРИД

Сада га можете лагано сиснути, и да вас више не видим.

Честито нека ни е темата бтв
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Кај се сега тие што викаа подвижните милиончиња ќе имале тренинг со "пензионерите", кај се тие што викаа после Цирих од група ке смо отпаднеле, кај се тие што викаа дека ке сме се бореле за опстанок, кај се тие "навивачи" на Милан што збореа дека со еден бод од двата меча со Реал ке биле задоволни , где сте бре мишеви.

Ви кажаа пензионерите како се игра фудбал, ви ја покажаа пензионерите својата големина , ви кажаа пензионерите кој е МИЛАН У СРЕД МАДРИД

Сада га можете лагано сиснути, и да вас више не видим.

Честито нека ни е темата бтв
ова највише ми се свиѓа :pipi: го сисаа во сред мадрид :vozbud:
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Кај се сега тие што викаа подвижните милиончиња ќе имале тренинг со "пензионерите", кај се тие што викаа после Цирих од група ке смо отпаднеле, кај се тие што викаа дека ке сме се бореле за опстанок, кај се тие "навивачи" на Милан што збореа дека со еден бод од двата меча со Реал ке биле задоволни , где сте бре мишеви.

Ви кажаа пензионерите како се игра фудбал, ви ја покажаа пензионерите својата големина , ви кажаа пензионерите кој е МИЛАН У СРЕД МАДРИД

Сада га можете лагано сиснути, и да вас више не видим.

Честито нека ни е темата бтв
жален си..тетово !! ..

инаку честито победа..сосема заслужено... ..
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Овака не сум се израдувал уште од 1903 кога Малдини играше во Крушево рамо до рамо со Питу Гули и останати. Цела вечер ги реметам сите што се спремаа да ме реметат мене хеххеехех :)
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Честито победа :smir: џабе толку потрошени пари на Реал коа си се најголеми дупки ... иии да ги тепате и на Сан Сиро :) :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom