Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
хахахахаха...интересна изјава сеа слушнав на канал 5... КОЈА Е НАЈГОЛЕМАТА ГРЕШКА НА РЕАЛ ВО ПРЕОДНИОТ ПЕРИОТ? - КУПИЈА ПОГРЕШЕН БРАЗИЛЕЦ :pos2::pos2:... секоја чест за КАКА и се што направил за милан, али далеку е од формата кога го носеше црвено-црниот дрес... а Пато со ваква игра мислам дека за многу кратко може да стане бр.1 во светот... осет, брзина, дриблинг, шут.. браво и само така да продолжи!!!
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Ова е поздрав за сите оние што се исмеваа со Милан,поздрав до "фаците" од Мадрид:baeh: одлично второ полувреме. денес се дерев исто како што се дерев кога Милан последно освои лига на шампиони!Свака част момци! FORZA MILAN!
 
В

Вори

Гостин
Мене ме дочека бе..
Ама да честитам само.
Честито победа..:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.801
Поени од реакции
44.307
Тој бокс на Рони беше тотално непотребен и глуп потег у ситуација кога судиската е последна, нерезонски од негова страна зашто ризикува и суспензија за нареден меч со оглед дека Раул е '' милениче '' во европскиот фудбал .
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
Тој бокс на Рони беше тотално непотребен и глуп потег у ситуација кога судиската е последна, нерезонски од негова страна зашто ризикува и суспензија за нареден меч со оглед дека Раул е '' милениче '' во европскиот фудбал .
има среќа што не беа гатусо и фламини на терен инаку... :pos2:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.723
Поени од реакции
6.362
vo ls trgnavte podobro od nas vie 6 boda nie 3 se glea deka vi odgovara ls ke vidime koj ke stigne podaleku sakam milan da ide toa e boli za italija za nas ne se sekirajte ideme sigurno
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Мојата зграда вечерва претрпе 3 силно земјотреси во периодот од 22 часот до 22 и 35 по локално време:vozbud::vozbud::vozbud: мајка ми утре ке ми закаже на психијатар пошо многу сум се труќал за милан, ја и викам почни да навиваш да осетич како е:pos2:, второ полувреме пеколно кога најмалку очекуваа ги потопивме многу ме изненадија пријатно амброзини и одо секој чест за неста и пато нема потреба да се зборува очекувам уште една добра утакмица на сан сиро со наша победа нормално, иначе од понеделникот у школо ми се смејат пошо им викав милан дека ке биде икс во два, ми викаа успех ке биде икс на полувреме а не па да победат, го утнав иксот на полувреме ама па испадна померчки кец у два :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
па тоаа се чекаше беееее :):):):)
Колку ми е мило само што ги убивме сељаците сред Мадрид
криво ми е шо не можев цела утакмица да ја глеам у живо,али затоа ја снимав,утре обавезно ја пуштам да ја глеам :):helou:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Роналдињо имаше таква реакција пошто женчето Раул исценира фаул а врска немаше Тиаго Силва даде чист гол.

П.С
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Роналдињо имаше таква реакција пошто женчето Раул исценира фаул а врска немаше Тиаго Силва даде чист гол.

П.С
Добро Раул е женче али ако е машко бре зошто коа го мавна избега?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Честитки за вашата победа... сега нека се замисли Кака дали отишол во појак или послаб клуб, а баш сакам и Реал да се паднат во 1/8 финалето со Манчестер Јунајтед па и Роналдо да зажали :):):) искрено не ми се допаѓаат ниту Реал ниту Милан, но по катастрофалната грешка на судијата Де Блекере при поништувањето на чист гол за Милан (оној на Тиаго Силва), кога Пато го постигна победоносниот гол се израдував, бидејќи сепак се позна илето :helou:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Денеска брат ми имаше роденден, гостите се чуделе кога ме слушале како се дерам. Вака се немам израдувано од кога го клецнавме Јуве на пенали. Си стојам на тоа дека Одо не е играч за во Милан, но денеска изигра феноменоменално, сите стартови на капитенот перфектни, мислам дека треба Лео да го форсира него на ДМ, а Пирло со Зеедорф:pos2: пред него. Тие само да делат топки до Пато и Рони, а пак Амброзини да ја исправа секоја нивна грешка. Неста повторно совршено. Пато последниве два натпревари покажа дека се враќа. Замброта слабо, но десничар на лев бек не се игра. Рони мислам дека претеруваше одвреме на време, Сидорф повторно искусно, без губење топка на средина. Браво многу ми е мило што им покажаа на сите дека пензионерите не се за фрлање.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Кака 67 милиони, Роналдо 96 милиони, победа над Реал, бесценето, за се друго постои Мастеркард.:pos2::pos2::pos2:
Честитки за победата Миланези!!! Ова е ваша вечер и уживајте во неа. Одсекогаш сум ве ценел ама после ова ве ценам уште повеќе. Поздрав.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
честитки ПОБЕДА :vozbud: а и нова ТЕМА и се со убави постови и вести да ни се полни

после средувањето на импресиите, а гласот се надевам ќе сае среди утре од викање, да пишам нешто и јас

па ова је не могуче људи :drk:

стварно ваква возбуда и радост немам одамна почуствувано како да сме победиле во финале



Форца Милан
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom