Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Чапо брат дај бе не зезај за кое влечење збориш,кој ја фати топката у напад по 3ца му се околу него...едвај топка се добиваше,немаше воопшто простор,Дињо фаќа топка и одма еден за дрес друг пред него ,трет му ја мава од страна :tv:..важно тепавме :smir:
Toa важи за Роналдињо него дефинитивно по тројца го чуваа.
Абате колку пати претрча по десна страна го примети?
Антонини за 30 минути колку што играше ја минимум 4-5 пати ја изора левата.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Toa важи за Роналдињо него дефинитивно по тројца го чуваа.
Абате колку пати претрча по десна страна го примети?
Антонини за 30 минути колку што играше ја минимум 4-5 пати ја изора левата.
Еј сега и ти претера да играа и двајцата ама играа зашто овие се бранеа па средината лесно ја поминуваа а да се играе со некоја поасална екипа од кај ќе дојде топка до нив да не им ја даде Дида? И пак да се игра прекукрила топка до нив треба да даде некој во овој Милан тоа е Пирло:smir:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Пирло е далеку од тоа што беше тоа е факт, дали мозокот му се успорил или е на некакви дроги незнам само знам дека премногу ја кочи играта,
Кога ке почнат со Сидорф и Неста да се подаваат ми се лоши.
Не е лошо да почнат да се навикнуваат да играат без него, и така у брзо време замена ке му дојде.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Не се карајте бе убаво сме расположени Хунтелар ми ја разубави неделава свака му част каков само 2 гол даде леле браво,си обезбеди место мислам дека прва постава со Сампдорија,Леонардо ќе биде на маки и тоа е добро :) Jaс мислам дека Пирло малце фалеше со некој негов пас да проигра али тоа е тоа,Сидорф и Пато денеска наслаби.
FORZA ROSSONERI.

:aplauz:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
За првпат на овој форум се слагам со Чапо, Милан без Пирло не гледа назад, Сидорф тоа му е играта, со него така без него не се може.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Честитки за победата :wink:
Па после некој ќе збори дека Хунтелар бил слаб или сл.
Чекајте малу..му треба на човекот да се навикне на италијанскиот фудбал,па после ке растура :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
да не си го истегне мускулот од давање голови?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Пирло е далеку од тоа што беше тоа е факт, дали мозокот му се успорил или е на некакви дроги незнам само знам дека премногу ја кочи играта,
Кога ке почнат со Сидорф и Неста да се подаваат ми се лоши.
Не е лошо да почнат да се навикнуваат да играат без него, и така у брзо време замена ке му дојде.
Да е на дроги ке трча ко луд...тешко дека е на дроги..
Ми се допага сите од навалната линија даваат голови...пипо/рони/хунтелар/пато/бориело си имаа свој период...на хунтелар допрва доага...ипак..фали пирло според мене...навикнати се на него..без него некако...слабо иде
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Без пирло сме подобри... Сеа зимото бек, а летниот период некој креативец ( Фабрегас :smir: ) ... Одлично, Хунтелар во форма, Бориело топ е и он, ке растураме во напад... А и суштината на фудбалот е, победува тој кој ке постигне повеќе голови :vozbud: Од наредната утакмица на милан сите 4+ во кладилница, примаме по 2 обавезно (еден од дида, друг од одбраната некој кикса) , а мора да дадеме по 3,4 за да тепаме :smir: :vozbud:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Леле значи колку не разбирате фудбал дури смешно е. Гледате дека без Пирло уште малце без шут на голот ќе беше Милан цел натпревар. Нема кој да започни акција во тимот се чекаше од Сидорф се и после ќе праел грешки. Па нормално дека ќе прај грешки и тој и Роналдињо, мора некој да започни акција не можи сите ко Фламини и Абате само до најблискиот соиграч додавање и центаршут.

Незнам како ги прајте проценките и не ми се расправа да ви објаснувам тука веќе јасни работи. Факт е дека Пирло е далеку најдобар на својата позиција и незаменлив е и во репрезентација веќе со години наназад. До ден денес ни минута нема пропуштено од репрезентацијата ни од Милан.

Едно ќе ви кажам само јас, ко ќе го сфатите фудбало истовремено ќе сфатите и друга работа дека рбето на Милан се Сидорф и Пирло.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Честитки за победата, мило ми е за Хунтелар, влегува во форма . :smir:
 
P

PewDiePie

Гостин
Сидорф толку знае и толку може помина неговото,а без Пирло не се може тоа е факт. Колку и да е дрво на некои утакмици пак друго е кога ќе видиш дека е кај него топката некако посигурно е :toe:....по се изгледа до Јуни нов среден ред ќе имаме,а ако даде ќелавион и некој нов бек.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сидорф толку знае и толку може помина неговото,а без Пирло не се може тоа е факт. Колку и да е дрво на некои утакмици пак друго е кога ќе видиш дека е кај него топката некако посигурно е :toe:....по се изгледа до Јуни нов среден ред ќе имаме,а ако даде ќелавион и некој нов бек.

Сидорф рачунај до летово и толку е највеќе му одминаа годините имаше убави шанси вчера сеуште има јак шут но тоа е .. од следната сезона во Ајакс како што и самиот сака да ја заврши кариерата таму.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Сидорф рачунај до летово и толку е највеќе му одминаа годините имаше убави шанси вчера сеуште има јак шут но тоа е .. од следната сезона во Ајакс како што и самиот сака да ја заврши кариерата таму.
Остај ти шутот.... и Weah не знам дали го гледаше кога играа ветераните на Милан со ветераните на Реал (летоска мислам дека играа) ... и тој има јак шут сеуште, ама годините си го прават своето... џабе му е на сидорф шутот кога е некако тромав, и цело време тој ја кочи играта на Милан :toe:

Ремонт ни треба дефинитивно, а посебно во одбрана и во среден ред, за да имаме со шо да играме барем кога некој од овие линии ке се повреди ... :jaj:

FORZA MILAN!!!!! :devil2: :devil2: :devil2:

:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom