Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
:vozbud: Браво за Хунтелар, ми извади срцето на крај. Ама парите тука се. Се знаеше дека кога тогаш ќе се покажеше Хинтелар, само требаше да му се даде доверба, Џеко не ви треба.:smir:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Sto vi rekov mora da go stav poveke vo igra Huntelar e zver ama mu treba da napravi sefte i sega sto ke kazete za Huntelar sto vikaa nekoi luge zamena Hunelar plus 20 milioni za Dzeko ne vikam i bosanecot edobar ama nemoze ke kazam neznam po koj pat covek sto daval po 25 gole da zaboravi da igra fudbal.Ajde Milan sega sme 2 i mu diseme vo vrat na Sinterot.
FORZA-MILAN Pozdrav do site Milanezi neka ni e cestita i mnogu vazna pobeda za nas.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Честито Милан !!!!
- Ати фудбал играа овие ама таа е :smir:

- Денеска сите супер играа. Замброта малце потфали, Роналдињо малце нека се смири сите ги аскаше.....

Хунти честито првенец за вториот немам зборови па нека ти се множат ......

Антонини е подобар и тоа 100-пари од Замброта.

Добра одбрана добри бекови. Браво одиме напред ... следајчи. :tv:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
:vozbud: Браво за Хунтелар, ми извади срцето на крај. Ама парите тука се. Се знаеше дека кога тогаш ќе се покажеше Хинтелар, само требаше да му се даде доверба, Џеко не ви треба.:smir:
хаха лапавме на Милан у 93.. го вадев од канта изгужвано лифчето :pos2::pos2::pos2:

иначе Пипо две асистенции:uvo:
нешо се мрднал дечкото :tv:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
22
Поени од реакции
5
хунтелар мајсторе многу го чекавмо твојот првенец а ти не изненади со 2 комада!!! :vozbud::vozbud: за голема радост и за 2 место на табела!!!
а наредно коло интер ќе го јаде и милан мнооооогуу лошо ќе му диши у врат!!!
россонери сиамо нои!!!!!!!
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
По спизден не сум бил на ниедна утакмица годинава. Го искршив ѕидот. Да му е*ам тоа скапаната екипа да можеа в гол ќе се пикнеа. Ама ако уште послатко вака да им се земи бодот во продолжението. Вака против Реал не се радував.
Инаку премногу аметерски од страна на Лео што дури 85 минута се сети дека може и втор напаѓач да стави во игра. Па Катаниа цело време напаѓаше со 2-3ца а овој им ставил тројца в средина. Хунтот не изваде, но она што повеќе ме радува е тоа што добивме играч со самодоверба кој ќе може да ни помогне. Сега со враќањето на Хунт ќе можиме да играме и со двајца напаѓачи против вакви скапани екипи.
Се гледаше дека на Сидорф му е потребен одмор, целосно е исцеден. Позитивно изненаден сум и од Фламини кој покажа дека капитенот во најмала рака има сериозна конкуренција за местото дефанзивен среден играч. Замброта почна да ме нервира повеќе од Одо. Рони не може да игра со двајца игрчи на грб мора некој од средината или бекот даодди понапред и да му отвара повеќе простор.
Овој натпревар ја потврдии мојата теорија дека ако на Пато не му оди тогаш на цела екипа не и оди, ова беше слаб натпревар од Пато кој со исклучок на првите 20 мин. кога повеќе се плаеткаа со Абате ништо повеќе не видовме од него.
Како и да е многу важни бодови кои ни овозможија да побегнеме од екипите како Џенова, Рома, Фиорентина и да им се доближиме на Шинтериве кој ако кикснат против Јуве ќе им почнеме сериозно да им дишеме во врат.
Овој натпревар бе
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Многу паметно изигра Антонини, да го игра почесто би прераснал во одличен лев бек.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Ај некој нека ги постира головите на Хунтелар да ги видам..

Честита победа ! :smir:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

I jas se slozuvam deka na Borielo ke mu e zagrozeno statusot prvotimec a i sakav da kazam stavajte go Huntelar.
Ne se raduvam tolku za golovite ko sto se raduvam za toa sto dade golovi koga trebase pred dekemvri zasto mi mirisase deka ke go prodavaat.
Mislam deka upravata vide sto sakase da dava za zamena za nekojsi Pavlicenko.
Ama celo vreme koga site go napagaa celo vreme veruvav vo nego zasto go znam koj e
Dojde noviot Marko Van Basten...........ajde samo vo Cirih Kuntelar daj izbisi im mrezi..
Milan 2 mesto mnogu ke bide do kraj tesko so Sinterite........:baeh::baeh:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Многу паметно изигра Антонини, да го игра почесто би прераснал во одличен лев бек.
Честито победа и многу значајна..Добро изигра Антонини но некако слабо Абате и откако влегоа Пипо и Хунтелар се смени играта живна нападот.:smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.413
Поени од реакции
47.004
Се извади од златна канта овој вака така :). ме демантираше, ја него у твенте он два гола за 5 минути
Сеа фрката е на Леонардо, кој ли ќе игра наредно коло нека му ја мисли неделава. Бориело на домашен терен е ефективен, ама и Хунтелар е сеа во подем.
Антонини и Абате дадоа добра утакмица, полека полека се истиснува од прв тим Замброта, кој иначе денес и не беше така лош рака на срце.
Сидорф дефинитивно најдупка заедно со Пато. И мора, ама мора да се најде модел на игра против овие екипи одвратни, не се трпи ова веќе, не може сите да ја газат оваа Катанија само Милан да гине до 90та минута со нив.

наредно голо со победа профитраме капитално, Интер-јуве играат а ние со Сампдорија дома мислам. Како и да е мора да се тепа!!!
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

SAMO SAKAV NA SITE DA CESTITAM GOLEMA POBEDA KOJA AKO BESE NERESENO MNOGU KE NE ODVOESE OD SINTERIVE.
SINTERI POZADI VAS SME VI DISEME VO VRAT.
CESTITKI MILANEZI:smir::smir::smir::smir:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
A neli potrosen igrac vi dadovme,pa ne kolnevte do pred malku(mala sala).Cestito pobeda i milo mi e za Huntelar....aj mavnete gi Inter od prvo mesto..zasho povekje mi se spie ko ke gi gledam niv,odkolku nekoj da mi pee prispivna na ushe...:):)
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Иначе ова беше последната утакмица пред најтешките утакмици од кој ке видиме колку е добар милан и дали ке остане во бора за титулата од наредна недела следат:
Milan - Sampdoria
Milan - Palermo
Fiorentina - Milan
izmegu ima pauza od 2 nedeli radi prazncite
Milan - Genoa
Juventus - Milan
pa edna polesna utakmica so Siena doma
Inter - Milan
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Inzagi sto e rabotava so tebe neznam i nekam denes da se nerviram samo se raduvam a kolku godini imam dojdi da ti kazam vazi......:pusk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom