Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.634
Поени од реакции
3.446
другар не само во милан и во јуве и во аталанта и други екипи кај давал и кај играл севкупно има 300 голови позз:wink::wink:
се мисли на 300 гола во неговата кариера... не во Милан, ако на тоа мислиш па ти паѓа чудно


Ааааа е тоа веќе може... Гледам многу ми се видоа 300 гола. Си викам кога ги стаи 300 гола беее! Али ете...грешка. Како и да е нека му се со среќа 300-тате гола и нека продужи...Позз
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.842
Поени од реакции
23.098
Ааааа е тоа веќе може... Гледам многу ми се видоа 300 гола. Си викам кога ги стаи 300 гола беее! Али ете...грешка. Како и да е нека му се со среќа 300-тате гола и нека продужи...Позз
ja колку што знам ова во милан му се 110 и 111 гол :vozbud:

http://goal.com/en/news/10/italy/2009/03/15/1156969/carlo-ancelotti-i-want-to-stay-at-milan


немој бе дебел :(
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.093
Од шо имат многу кењаторчиња од другите фан клубови па идаат да провоцираат овде, не ни ми се влегува во фан клуб Милан.
И све се оправдуваат ради тоа што некои дрлиња од фан клуб Милан, недораснати провокаторчиња отишле по другиве теми и навредувале, па ај сега овде кај нас други изреволтирани да провоцираат и ич не ми се влегвит.

Како и да е, сакам да ја честитам победата наша. Заслужена, маестрална, лагано одиграна, прекрасно.
Мило ми е за кашкавалчето Инзаги, одлична игра и на другите.

FORZA MILAN!!!
:helou:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ајде нек се угоде победава, али со крв е платена...Абиати отиде, а добро бе има ли памет лекарскиот тим на Милан? Кај се става недоволно излечен играч во игра...ај да губевме ама веќе беше 2-0.

Ме радува Фламини почнува да игра како што се очекува од него, денеска беше ѕвер. Пирло исто така денеска маестрален потсети на старите времиња, Бекам нема потреба од никаков коментар веќе се е излишно, Пато исто така не треба многу зборови дечкото следната сезона ке иде на 30че и на крај стариот лисец Пипо, маме му ебам колку постар толку повеќе збрлавува:)
Денеска не ја гладав утакмицата па ако може да ми кажите дали болдираната констатација е со позитивно или негативно значење.Ме интаресира Бекам како изигра па ако не му е тешко на некој
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Незнам како се одиграла утакмицата зашто не ја гледав нажалост, аман нека престанат да ги ставаат во 15 часот напладне, никад нема да можам да ги фатам за гледање:(.
Инаку, ги погледнав головите.Огромна мајсторија на Пато за 3-1.Каков гол!
Инзаги читам добро се покажал со головите:).А кажете ми, колку пати западна во офсајд цела утакмица?:pos:
Жалам за Абиати, дефинитивно добар голман се повреди.
Кака, аман веќе!Подобро нека се опорави целосно па нека го пуштаат во игра, а не вака на сред натпревар да го штрекне колено, лигамент или што и да е.
Честитки за Милан и неговите верни фанови!
Идеме понатака, повторно со победа!:smir:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Денеска не ја гладав утакмицата па ако може да ми кажите дали болдираната констатација е со позитивно или негативно значење.Ме интаресира Бекам како изигра па ако не му е тешко на некој
Изигра маестрално како и секогаш. Долгите топки му беа ненормално прецизни, се бореше за секоја топка, трчаше по цел терен, играше со срце цел натпревар.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
конечно Милан каков заслужува да биде две по ред даваме 3+, тоа е она што ни фалеше до сеа.

Значи можам да заклучам дека од играчки кадар и немора многу да се менува освен еден одбрамбен, само тренерот да се смени и секоја утакмица Милан ќе има 3+.

Супер, само напред, ако немаме шанси за титула, барем да уживаме у фудбалот што Милан ни го прикажува.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Абиати 6 месеци нема д аигра, за Кака којзнае:nesum:
А имаме несигурно 3 место...секогаш на крај на сезона не фаќа криза



Ми фалеше глеткава:)


сликиве две:cry:
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
ЛОЛ со кенјаш бе кое несигурно место ти нормален си????? ај види табела и види наредни милан до крај со кого игра па коментирај или крво ти е стално милан со ги тепал манчестер во лига на шампиони па сеа не знаш што да пишеш и не стабилно место позз до сите Миланези и Честито не победа ГАЗЕЊЕ од 1-5
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Е добро де, Дида не е лош голман, у Италија само Буфон и Цезар се бољи од него, така да баравме боља замена за Абијати немаше да најдеме. За голманската позиција не мора да се секираме.
Страшно е тоа што се дешава со Кака, иако искрено се надевам дека не е страшно, него дека осетил мала болка и побарал замена пошто утакмицата веќе беше решена, па да не ризикува многу со стапалото.
За ден два ќе ја знаеме целата ситуација во врска со Кака, се надеваме на најдоброто.:smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.352
Поени од реакции
46.583
како не го шитнавме кога даваа планина пари она арапине грди бе оффф мајкоооо
:))

Иначе симболика на денот е што Пипо и првиот официјален гол им го дал на Сиена.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
како не го шитнавме кога даваа планина пари она арапине грди бе оффф мајкоооо
:))
Иначе симболика на денот е што Пипо и првиот официјален гол им го дал на Сиена.

можеби и подобро ќе беше но тогаш кога беше никој не сакавте да си оди се разбира и ја несакав и сега не сакам :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
ЛОЛ со кенјаш бе кое несигурно место ти нормален си????? ај види табела и види наредни милан до крај со кого игра па коментирај или крво ти е стално милан со ги тепал манчестер во лига на шампиони па сеа не знаш што да пишеш и не стабилно место позз до сите Миланези и Честито не победа ГАЗЕЊЕ од 1-5
Имаш проблеми ти:pos:
Како прво женско сум
како второ за милан сум
како трето роналдо ми е на аватар заради кладба

и не се надевај во сигурно 3 место зошто имавме неколку катастрофални натпревари што лесно можат да се повторат без Кака и Абиати

:smir:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Вака сеа ќе честитам одлично изиграна утакмица гинеа момците денеска,ипак ќе му замерам на дебелиот што го почна мечов со Фавали а не со Сендерос...ова копитово го повреди Абиати за него сезоната е завршена се надевам дека Дида достојно ќе го замени колку толку ! Кака' мислам дека требаше да ја одмара и оваа утакмица али тоа е по сликава горе глеам дека се држи доле кај ногата значи нема некој ист проблем со истото колено! Фламини е зверотина одлично изигра баш да видам дали дебелиов ќе го стави наредна утакмица беше денеска еден од подобрите заедно со Пато Пипо и Бекс. За Пипо нема потреба од коментар како старее игра се подобро наредна утакмица ќе даде уште 2 минимум :) Патката исто топ како и цела сезона си гази дечкото ! И се надевам свињата дека увиде коа играме со формација 4-4-2 со Пато и Пипо играме подобро од колку со таа неговата грда формација...следна утакмица со Наполи на гости одиме на нова победа

FORZA MILAN ! ! !
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Нека ни е честито победата, да продолжиме со вакви одлични игри и понатаму!
Големо браво за Пато, Инзаги, Фламини, Бекам и Малдини.


Е добро де, Дида не е лош голман, у Италија само Буфон и Цезар се бољи од него, така да баравме боља замена за Абијати немаше да најдеме. За голманската позиција не мора да се секираме.
Страшно е тоа што се дешава со Кака, иако искрено се надевам дека не е страшно, него дека осетил мала болка и побарал замена пошто утакмицата веќе беше решена, па да не ризикува многу со стапалото.
За ден два ќе ја знаеме целата ситуација во врска со Кака, се надеваме на најдоброто.:smir:
Ах Пеце, Пеце, очигледно не си запознаен со голманите во Италија. Па Ханданович, Дони, Маркети, Кастелаци, Серени, Фреј и Амелиа, се многу појаки од Дида.

Значи овој Кака е поголема будала од тие што го пуштаат да игра и што му велат дека е потготвен да игра, како е тоа можно, пред 3-4 дена изјави дека има болка и кога болката ќе му помине ќе се врати на терените, очигледно не му поминала.
Ова не се трпи веќе, 60% од минатата сезона беше повреден, а и од оваа е добри 50%, јас веќе се навикнав на Милан, без Кака.
Да ви ебам глупите доктори, па земиме уролог или гинеколог, ќе му кажеа на Кака, дека треба уште да одмара:pusk:

Палоски во петокот дадил гол на утакмицата Емполи-Парма 1-4, негов 7-ми оваа сезона.


Одличен гол на Палоски, се гледа дека е наследник на Инзаги, дури ни по славењето на головите не заостанува:pos2:
"Нашиот" Поци е што го дади голот за Емполи, добар гол.

*тој црнецот е Мекдоналд Марига, бевме заинтресирани за него, 21 година има...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom