Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
титули се освојуваат со победи над овакви тимови.... доколку сите што не се во главната четворка во серие ги тепавме до сега ќе бевме прво место.... еден разлика, еден разлика... кој ти дава, 3 бода си се наши
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
Кој ви е курот бе со тој Емерсон,вие ќори сте не ли видовте колку топки украде денес,и онака процедурално наредна недела ќе го видите у прв состав со оглед на жолтиот на Гатузо.
Он и Замброта ќе бидат свирени цела утакмица,дај боже да ги накрви тоа повеќе и да додаде на мотивација што вика Луцифер.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Kaladze пак ракомет играше што е доста често во последно време. Кака солидно. Пато многу добро. Шева само првите 15 минути добро. Гатузо беше одличен штете што ке го немаме со Јуве... Другото се во нормала.

П.С. Јанкуловски солидно како плејмејкер. Можно е следна утакмица да заигра на таа позиција а Антонини и Замброта на крилните позиции во одбраната.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Незнам што да кажем за играва, не е онаа која ја посакувам сепак победивме.
Кога влезе Фавали му набројав се по список и него и на Анчелоти ама по победава ќе заборавам на глупостите што ги прави Анчелоти (што го пика Фавали)

Емерсон се повреди, Гатузо доби жолт значи нема да игра против Јуве :mad:
А кој да го клај ако не Фавали?

И шо згреше Фавали незнам. Оти бе не гледате како играт играчите и само исто па исто. Емерсон супер изигра денес шо сакате вие, Фламини не го видов на теренот па не слушам некој за него збор да речи.

Иначе Гатузо е најголем морон, значи каков кретен треба да си да си изнудиш за приговор жолт картон.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
А кој да го клај ако не Фавали?

И шо згреше Фавали незнам. Оти бе не гледате како играт играчите и само исто па исто. Емерсон супер изигра денес шо сакате вие, Фламини не го видов на теренот па не слушам некој за него збор да речи.

Иначе Гатузо е најголем морон, значи каков кретен треба да си да си изнудиш за приговор жолт картон.
Можеше да го стави Антонини (и така игра на повеќе позиции)

И не реков дека Фавали згреши нешто, ама кога резултатот не ни одговара што може да придонесе Фавали ? и онака нема брзина за лев бек.

А Гатузо не требаше така да реагира, штета нема да игра против Јуве





пс. Почнаа да плачат интеристите :bip:
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Кој ви е курот бе со тој Емерсон,вие ќори сте не ли видовте колку топки украде денес,и онака процедурално наредна недела ќе го видите у прв состав со оглед на жолтиот на Гатузо.
Он и Замброта ќе бидат свирени цела утакмица,дај боже да ги накрви тоа повеќе и да додаде на мотивација што вика Луцифер.

Зошто бе Пејо ЗОШТО? Апсорбација на мисла ми прајш.
Нареден натпревар ке си почекаш јас прв да пишам па после шо сакаш прај :)

Ај малку за играта:
Ме радува Шева, полека се враќа во форма, може не во голгетерска ама денес имаше големо значење за натпреваров, едноставно го имаше секаде и му отвараше доста простор на Кака, ај има време ке го намести и нишанот.
Јанкул и Замбро солидно изиграа по страните, а исто ке беше и со Каладзе ако небеше играњето со рака, рака на срце небеше намерно ама среќа овој пат судијата коректно не досуди пшенал пошто мислам прво топката го удри во телото после во рака, а то не се суди (не ми е јасно кога ке гледам натпревар во кој ке игра Какабер а во секој момент да нестрахувам од пенал).
Другите воглавно на ниво изиграа и ако имавне малку повеќе среќа поубедливо ке беше, како и да е 3 бода и со 1-0 се земаат.

Можно е намерно да ги изостави Рони и Црнко на овој натпревар, а то со повредите да му беше само изговор пред фановите да не го плукаат после. Па да бев на негово место може истото би го направил со оглед на то што и двајцава имаат солидна минутажа па пред такво дерби кое се игра на гости им треба малку одмор.
Може и не сум во право ама некако сумливо ми е???

Ај наредно коло се надевам комплетни во средината и макар уште еден напаѓач да се опорави за замена (Пипо би било одлично па со тројца "нивни" ебенката). :smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
да се надеваме дека Каладзе ќе игра со јуве:pipi:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
На Каладзе една лудачка кошуља :)

Со Торино играше со рака - пенал
Со Лацио играше со рака - близу 16ник
Со Катаниа играше со рака - среќа не досуди пенал


3 пати по ред ехееее, не е малце...
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Честитки за победата...ако беше досуден пенал можеше да биде и 1-1:)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Солидна игра прикажавме денес....со оглед на скрпениот тим сум задоволен. Конечно Шева да игра барем приближно на тоа што очекувам од него:helou:.
Има информации до кога нема да играат Сидорф, Роналдињо и Пирло?
Ако игра Шева наредниот викенд барем 30 минути осеќам дека ќе им закачи на овие пациентиве негови еден комад:smir:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom