Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Росонерка за се си у право него гледај шо те кошта
П.С ете пиша и го расипа времето ццц:pos2:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297

Аууу за овој му давам бубрег на лотито :pipi:

Со Бекам ја мислим дека е готова работата затоа го нема у можните трансфери :smir:

Од овие горе би сакал да дојда Красиќ, Рафиња и Адриано.



некој лев бек нов - Неста - Силва - РАфиња

Пирло - Фламини

- Красиќ-

Пато - Адриано - Роналдињо

Уф :drk::drk:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Рафиња со највише проценти...


Rafinha (Schalke 04) 60%
Juan (Flamengo) 45%
Krasic* (CSKA Mosca) 40%
Hernanes* (Sao Paulo) 25%
Adriano (Flamengo) 25%
Toni (Bayern) 20%
Pavlyuchenko* (Tottenham) 5%
Bale (Tottenham) 5%



Нека дојде Рафиња и Красич и мислим дека би било доволно, иако покрај овие 2ца би можеле да дојдат уште 2ца... Тотенхем ги нуди Бејл и Павличенко за Хунтелар, мене не ми се дава некако Хунтелар би сакал да го гледам и другата сезона во дресот на Милан, моментално никој не функционира во Милан освен Сторари и Неста така да би било подобро да се почека малце да не се избрзува.


Еве уште еден играч што сонува за Милан - Едерсон (23), играч од средниот ред, игра за Лион... после Ница и Лион би сакал да игра во Милан, ја не сум го гледал многу како игра така да не го ни коментирам оставам тоа на нашите (=


Инаку шпекулациите за Адриано не допираат... секој ден се нешто ново.
Некако не ми се верува дека ќе го земиме Красиќ, оти на таа позиција ќе го имаме Бекам!

Супер замена би било тоа-Хунтелар за Бејл и Павличенко! Само Бејл вреде над 10 милиони, околу 12, а додади ги и 7-8те од Павличенко, ете ти позитивен трансфер. :)

Едерсон е добар играч, минатата сезона го гледав повеќе пати, доста ги вадеше Лион, ама оваа сезона е резерва, а и игра како крило ако не се лажам. :toe:
------------Сторари----------------
--рафиња-----неста----------т.силва------бејл
--бекам------хернанеш-------амброзини
--пато------Хунтелар-----Роналдињо

Овој состав сакам да го видам зимава...

Бтв: Зш нема процени за Бекам имаше и за него шпекулациии дека ке се врати во Милан...:pusk:
Преофанзивна формација за Милан. :) Али одбранава и голманот вредат, мада песимист сум за траснферите на Бејл и Ернанес.



Кога веќе се радуваме на повредите на Реал, да ви кажам дека и Мецелдер му се повредил.
А зошто имам добро претчуство за утакмицата со Реал? Дека ќе ги тепаме и дека тоа позитивно ќе влијае на нас и дека ќе нанижиме неколку победи. :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Некако не ми се верува дека ќе го земиме Красиќ, оти на таа позиција ќе го имаме Бекам!

Супер замена би било тоа-Хунтелар за Бејл и Павличенко! Само Бејл вреде над 10 милиони, околу 12, а додади ги и 7-8те од Павличенко, ете ти позитивен трансфер. :)

Едерсон е добар играч, минатата сезона го гледав повеќе пати, доста ги вадеше Лион, ама оваа сезона е резерва, а и игра како крило ако не се лажам. :toe:

Преофанзивна формација за Милан. :) Али одбранава и голманот вредат, мада песимист сум за траснферите на Бејл и Ернанес.



Кога веќе се радуваме на повредите на Реал, да ви кажам дека и Мецелдер му се повредил.
А зошто имам добро претчуство за утакмицата со Реал? Дека ќе ги тепаме и дека тоа позитивно ќе влијае на нас и дека ќе нанижиме неколку победи. :smir:
Красиќ природна позиција му е лево крило, но по потреба игра полушпиц и десно може да игра, така да Бекам уопште не е проблем.
Јас иоако сум песимист за Хунтелар, сега за сега ипак има малце надеж у мене, а за Павличенко да не го видим.

Едерсон е плејмејкер но игра и крило, лани играше многу добро но сезонава Пјанич е у невероватна форма и овој неможе место да фати, Мурињо беше ептен загреан за него летово а Мурињо ретко греши со играчи.

И ја имам добро претчуство за утакмицете со Реал.

БТВ кој е овој Хуан шо се спомна погоре од фламенго и шо позиција игра ??
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Кога веќе се радуваме на повредите на Реал, да ви кажам дека и Мецелдер му се повредил.
А зошто имам добро претчуство за утакмицата со Реал? Дека ќе ги тепаме и дека тоа позитивно ќе влијае на нас и дека ќе нанижиме неколку победи. :smir:
Аиииии, не ми се верува, од кого го читам ова, ауууу

имало нешто позитивно и во тебе, не си бил до толку песимиста колку што те замислував,

ајде шуќур, можда ради твојава изјава ќе му тргне на Милан :pipi:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.915
Поени од реакции
167
БТВ кој е овој Хуан шо се спомна погоре од фламенго и шо позиција игра ??
Juan Maldonado Jaimez Junior
27 години
лев бек
шпански пасош

исполнува услови за еу играч
ама како игра кој знае оти од 2001 до 2004 бил во Арсенал и не изиграл ни еден натпревар
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
гледам живна малце фан клубов :vozbud:
иначе јас не верувам дека ке го продадат Хунтелар пошто тој е најмалку крив сега,што очекувавте од него во ова сивило??-Да издрибла цела одрбана и да даде гол??па на такви играчи им треба добар плејмејкер и некој што ќе ги храни со топки.
и глеам некои пишале се плашат да гледаат со Реал...моментално Реал е потпрен на индивидуален квалитет и ја нема таа игра што доликува за Реал.Јас се кладев за првата во 500 денари дека ке тепа Милан,и се надевам дека така ке биде ,така да ве молам не ширете песимизам :(
Од тие трансферите што се најавени мислам дека сигурно ке дојдат Рафиња и Бекс,за другите мислам дека е премногу за ќелавиот.
ако дојде Лука Тони незнам што ке праиме:nenene:(старски дом)али рака на срце човекот дава голови тука нема што,а моментално имаме 3-4 гола дадено :nesum:...тоа е најстрашното..:smir:

btw...ајт и метцелдер у аут ! хах
 
P

PewDiePie

Гостин
Екстра играч,ако точно првата добра идеа на Милан после неколку години.http://sportdenes.com/fudbal/transfеri/milosh-А-krasikj-doadja-vo-milano.html
Јадеш говна!?!?! 15 МИЛИОНИ ние за играч да дадеме уоуу ова додека не прочитам на официјалната не верувам,мада дај боже да е вистина :helou:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Јадеш говна!?!?! 15 МИЛИОНИ ние за играч да дадеме уоуу ова додека не прочитам на официјалната не верувам,мада дај боже да е вистина :helou:
Се ти кажувам и тоа не од шпекулации од транфери е ова.И плус и уште навредуваш,добро.Да не мислиш дека јас го мразам Милан,јас го сожалувам.:pos2:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Јадеш говна!?!?! 15 МИЛИОНИ ние за играч да дадеме уоуу ова додека не прочитам на официјалната не верувам,мада дај боже да е вистина :helou:
истото го имаше пред неколку недели,и јас можам да напишам...според италијанските медиуми,трансферот е договорен.. ово оно...,се додека не дојде глас од Галиани или Агентот на Красиќ сето ова се глупости !

Се ти кажувам и тоа не од шпекулации од транфери е ова.И плус и уште навредуваш,добро.Да не мислиш дека јас го мразам Милан,јас го сожалувам.:pos2:
дечкото не те навреди ако можеш да прочиташ поубаво!ти благодариме за оваа прекрасна информација :back::helou:

Анчелоти: Милан никогаш нема да пропадне!
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11

vakov igrac neka najde galiani i togas pak sme ekipa moj omilen igrac no veruvam i na site milanezii :D:D:D:D:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Красиќ природна позиција му е лево крило, но по потреба игра полушпиц и десно може да игра, така да Бекам уопште не е проблем.
Јас иоако сум песимист за Хунтелар, сега за сега ипак има малце надеж у мене, а за Павличенко да не го видим.

Едерсон е плејмејкер но игра и крило, лани играше многу добро но сезонава Пјанич е у невероватна форма и овој неможе место да фати, Мурињо беше ептен загреан за него летово а Мурињо ретко греши со играчи.

И ја имам добро претчуство за утакмицете со Реал.

БТВ кој е овој Хуан шо се спомна погоре од фламенго и шо позиција игра ??
Хммм, на goal.com прочитав дека игра десно крило, за ЦСКА го имам гледано, мислам дека и таму играше како десно крило, за Србија играше десно крило. Освен ако не се лажам. Како и да е, закон играч е!

Мурињо не да греши со играчи...
Juan Maldonado Jaimez Junior
27 години
лев бек
шпански пасош

исполнува услови за еу играч
ама како игра кој знае оти од 2001 до 2004 бил во Арсенал и не изиграл ни еден натпревар
И Тиаго Силва за Порто и ЦСКА не изиграл натпревар, па ѕверка е. :)
Јадеш говна!?!?! 15 МИЛИОНИ ние за играч да дадеме уоуу ова додека не прочитам на официјалната не верувам,мада дај боже да е вистина :helou:
23.09.2009. е веста :)

кое играчиште :vozbud:...само овој ни треба !!!:vozbud:
За жал не игра вака во Лион, а во Милан не знам колку би играл... :toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520

vakov igrac neka najde galiani i togas pak sme ekipa moj omilen igrac no veruvam i na site milanezii :D:D:D:D:

Mилевски :)

Красич добро е да го земат ќе засилат од страните добро би било и некој јак центар како на пример Џеко :) или Милевски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom