Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
можни трансфери во Јануари,според Миланњус.во( % )

Rafinha (Schalke 04) 60%:vozbud:

Juan (Flamengo) 45%

Toni (Bayern) 20%

* Pavlyuchenko (Tottenham) 5%

Bale (Tottenham) 5%

* Hernanes (Sao Paulo) 25%:vozbud:

Adriano (Flamengo) 25%

* Krasic (CSKA Moscow) 40%
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Рафиња со највише проценти...


Rafinha (Schalke 04) 60%
Juan (Flamengo) 45%
Krasic* (CSKA Mosca) 40%
Hernanes* (Sao Paulo) 25%
Adriano (Flamengo) 25%
Toni (Bayern) 20%
Pavlyuchenko* (Tottenham) 5%
Bale (Tottenham) 5%



Нека дојде Рафиња и Красич и мислим дека би било доволно, иако покрај овие 2ца би можеле да дојдат уште 2ца... Тотенхем ги нуди Бејл и Павличенко за Хунтелар, мене не ми се дава некако Хунтелар би сакал да го гледам и другата сезона во дресот на Милан, моментално никој не функционира во Милан освен Сторари и Неста така да би било подобро да се почека малце да не се избрзува.


Еве уште еден играч што сонува за Милан - Едерсон (23), играч од средниот ред, игра за Лион... после Ница и Лион би сакал да игра во Милан, ја не сум го гледал многу како игра така да не го ни коментирам оставам тоа на нашите (=


Инаку шпекулациите за Адриано не допираат... секој ден се нешто ново.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Рафиња со највише проценти...


Rafinha (Schalke 04) 60%
Juan (Flamengo) 45%
Krasic* (CSKA Mosca) 40%
Hernanes* (Sao Paulo) 25%
Adriano (Flamengo) 25%
Toni (Bayern) 20%
Pavlyuchenko* (Tottenham) 5%
Bale (Tottenham) 5%



Нека дојде Рафиња и Красич и мислим дека би било доволно, иако покрај овие 2ца би можеле да дојдат уште 2ца... Тотенхем ги нуди Бејл и Павличенко за Хунтелар, мене не ми се дава некако Хунтелар би сакал да го гледам и другата сезона во дресот на Милан, моментално никој не функционира во Милан освен Сторари и Неста така да би било подобро да се почека малце да не се избрзува.


Еве уште еден играч што сонува за Милан - Едерсон (23), играч од средниот ред, игра за Лион... после Ница и Лион би сакал да игра во Милан, ја не сум го гледал многу како игра така да не го ни коментирам оставам тоа на нашите (=


Инаку шпекулациите за Адриано не допираат... секој ден се нешто ново.
Доста е голем процентот за Красиќ...Јас го имам гледано на две утакмици за Србија и една за ЦСКА и би сакал да го донесат во Милан.Одличен играч според мене!
Рафиња го рачунам како играч на Милан,многу е веројатно дека во јануари ќе потпише за нас.

Додека не му се донесе подобар среден ред и играчи со кои ќе може да функционира,Хунтелар треба да биде во тимот.
Моментално никој од нападот не функционира,ни тие што се подолго во Милан,а камоли Хунтелар кој само што дојде начека никаков среден ред...

Адриано мислам дека ќе биде наш играч...Можда не зимава,ама на лето мислам дека не ни бега...

Едерсон го немам многу глеано,ама мислам дека Интер беа доста заинтересирани за него изминатово лето.
Сега е нормално да не поврзуваат со многу играчи,затоа што се очекува Милан да тргне интензивно да купува.Не треба сите информации да ги сфаќаме озбилно.Обично коа Галијани ќе дае изјава дека сме заинтересирани за некого,тоа е скоро завршена работа...
 
P

PewDiePie

Гостин
Уфф како би го дал Хунтелар за Бејл и Павличенко :vozbud: адриано и тони очи нејќам да им видам :pipi:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.013
И Гути се повредил за Реал....ајде ајде тргна работава, сеа уште Чаби, Кака, Рамос и Игуаин и ќе ги ебеме :vozbud: :icon_lol:
Роналдињо го кани Адриано во Милан...... заедно ќе отидат на хероин :)
пс. Ако дојде Лука Тони во Милан, сериозно ќе прекнам да го гледам и навивам за овој клуб, неговото евентуално доаѓање ќе ме боли повеќе од заминувањето на Шева и Кака заедно, колку го мразам не можам да ви опишам!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Е што Павличенко дан е подобар од Хунтелар? Ем постар е ем нема никад да биде добар ка Хунтелар, видите само што праел Хунтелар пред да дојде у Милан... каде и да играл, а Павличенко само во С.Москва играше добро у Тотенхем неможе да се снајде. Незнам зошто ама ја веруем у Хунтелар, се што треба за да функционира е добра позадина.
И нека не ви мачка очи Бејл... не е само тој лев бек, ќе се најде некој...



:icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин
Не е за Павличенко работата да дојде и тој и Адриано и Тони за кур не ги бива туку за Бејл. Ќе стане звер тоа е факт уште тој фали да ни избега :kesa: Инаку Рафиња 60% а :vozbud: финоооо ај и ние да се омрсиме конечно уште тој Красиќ или Хернанес и ке биде по добра ситуацијава :tv:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
И Гути се повредил за Реал....ајде ајде тргна работава, сеа уште Чаби, Кака, Рамос и Игуаин и ќе ги ебеме :vozbud: :icon_lol:
Доволно е само Кака.. тој е голема опасност :)
Инаку Гути и Роналдо како така двајцата да се повредат... гејчиња хмм
туку за Бејл. Ќе стане звер тоа е факт уште тој фали да ни избега
Зошто е туе бе Јанкуловски :icon_lol:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
------------Сторари----------------
--рафиња-----неста----------т.силва------бејл
--бекам------хернанеш-------амброзини
--пато------Хунтелар-----Роналдињо

Овој состав сакам да го видам зимава...

Бтв: Зш нема процени за Бекам имаше и за него шпекулациии дека ке се врати во Милан...:pusk:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
поздрав од Димче имате: да не се занесувате многу, Берлускони има долг од 750м


наводно ова за да не се разочарате доколку Милан ништо не купи во Јануари :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Има демант од агентот на Хернандеш дека Милан е заинтересиран за него,И таму место амброзини комотно стај го фламини
Незнам не се палете мн по шит.ком нека дојде зима и ке видиме шо како

Поздрав и од нас до Дим4е
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Сеа читав од шит.цом дека Хунтелар нема да го напуштил милан...:helou:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Леонардо бил три дена во Бразил...
Сигурно за да преговара за некој играч. Тој ги донесе Кака и Пато.Верувам дека и сеа ќе има среќна рака...:)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ќе се умочавте во гаќи од среќа кога Хунтелар потпиша за Милан. А само 2-3 месеци потоа би го продале веднаш. Прекрасно :)

Плус прогласен е за најголема утка во преодниот рок. Уште попрекрасно :)

Која иронија а :pipi:
Милан си тоне и тоне и тоне. И се мислам дали да гледам Милан-Реал. Срам ми е да гледам. Може и педарда да попиеме и тоа од нашиот никогаш непреболен (барем за повеќето од нас) а за останатите тој беше совршена вреќа со парички за перфектни трансфери. А од тие трансфери нема ни Т.
Дупка невидена сме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom