Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Конечно го скршивте отпорот на дебиливе. Ако ништо друго барем кецот на ливче ќе ми го дадете. Ајде уште некој гол до крај.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Честитки за победата одлична игра на Неста и Абате браво....

Нека ни се множат,следна ја играме во гости со Удинезе..:милан::milan:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ајде честито прва победа дома да ни се множат,Абате изигра супер Пирло не му поминуваа пасовите ич Сидорф звер!!! Нека гледа Роналдињо како се игра си се шеташе по лева страна како сака,Јанку и Одо просечно дрва како секад,немавме среќа Пато една статива Инзаги уште една како го утна тоа господ знае а и Гатузо не беше нешто боље сам пред гол :kesa: Како и да е победа си е победа нека ни се множат сега со Удинезе следната ке биде тешко,ама мора да сврземе неколку победи по ред. :helou:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
добра игра ,90 минути доминиравме...амбросини добро изигра,Пирло звер!Сидорф добар е само што ни фали еден брз плеј што ке повлече игра,абате треба да игра прв состав под итно!Жал ми е за Хунтелар што не добива ниедна корисна топка иначе сигурен сум дека би ја искористил секоја,требаше да биде 2-0 само што инзаги беше себичен!али попеда си е победа,3 бода,ај честито и поздрав...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Сидорф се испра со голот, заедно со Пирло потрошија еден куп топки. Не е он тој полушпиц што ни фали, не може да пробие како шо пробиваше Кака.
Доаѓа до немање идеа и почнуваат да фрчат некои високи неурачунати топки што никој не ги реализира. Ваков умрен противник се пуни убедливо и тоа што е можно побрзо, оти кога ќе почнат да се затвараат, да глумат фаули и да одолговлекуваат се ненадјебиви.
Пато од очајот на Хунтелар, го разликуваше само онаа статива од ѓутуре шо ја опна, иначе и он беше благи ужас денес.
Како и да е доминација, напад и иницијативата од 90 минути(Сторари еднаш го видов само денес) се за поздрав, ова е играта шо сакав да ја видам.
Број еден денес е моето дете Игњат :), си заработи старт и со Удинезе денес.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
прво честитки за победава и 3-те бода, но од ова денес што го видовме според мене Милан има игра насекаде ја држи топката, ја има контролата креира акции но не знаат пред гол,едноставно само ни фали некој што има доста квалитет за гол.
Голманската позиција на ниво исто и одбраната и средниот ред.
проблемот е само во бековските позиции и во центарфор позицијата.
колку пати фавали се најде на работ на шеснаесетникот и не знаеше што да прави,но ете тука го очекуваме рафиња па може и друго бекче како бејл а за центарфор т.е. класичен голгетер со над 1.90 со душа би очекувал еден од џеко или адебајор зошто се повеќе и јас се сомневам дека ќе блесне хунтелар така ај поз доста беше од мене...:wink:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Кој БОТ е тој Пирло тој не е за фудбал нека иде нека си игра со барбики !
Порано имав мислење - Доволно е само една топка да помине. Сега не ги гледам работиве исто ако се земе во предвид прецизноста на пасовите на Чави негде 80-90%!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ахх бе дечки бе ...ни фали Плејмејкер ,некој како Кака,со таков еден и цел напад ке проработи,ама го шитнаа и сега вода не ги мие више! :toe: за бекови ке дојдат ,мора!:salut:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
255
Поени од реакции
135
имафме повеќе шанси можевме да тепаме и 3:0 али и 1:0 е доста,сепак лапнафме 3 бода :vozbud:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.586
Поени од реакции
1.121
Ај нека ни се множат победите на домашен , а богами и на гостински терен!
Заслужена победа, имавме игра , но многу се изнапромршувавме посебно Инзаги:smir:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ајде честито победа. 1-0 таман резултат, ама можеме и повеќе.

пс: Т.Силва е рапер :pos2:
 
С

сашенко

Гостин
Искрени честитки за победата.Заслужено 100% ама стварно имате проблеми со нападот.МОжевте да дадете многу повеке гола.Имавте 100% шанси и ги усравте а повекето од нив Инзаги.Ама трите бода се ваши важно.:helou:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Честитки за победата.Овој Абате ви е солидно засилувањ дечкото изигра феноменално барем додека гледав.позз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom