Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Пирло беше еден од клучните играчи кога пред 2 сезони ја освоивме ЛШ ама лани и годинава прави јаки киксови. Но Пирло и е Пирло. Без него не се може и со него не се може:icon_lol:
Додека Амброзини и Емерсон се бест френдс на Анчелоти а и двајцата не ги сакам. Во тим со Гатузо и Кака тој дава капитен да е Амброзини. Мене ич не ми е омилен тој. А за Емерсон колку го сакам да не зборам.

Иначе да го оставиме Палермо на страна доста дискутираме за тоа зашто еве веќе утре играме со Лацио. Претпоставувам ќе играат втор состав. Поради повреда нема да бидат дел од тимот Пато и Пирло. Се надевам не е ништо сериозно.
А и Гатузо не знам дали ќе игра нели отсуствуваше и во неделата.
Додека пак Бориело е малер нема да се врати на терените до јануари. Сметаат дека ќе биде подготвен со миланезите да замине во Дубаи на самиот крај во декември.
 
P

PewDiePie

Гостин
Пато и Пирло нема да играат утре.Фала богу Пирло нема да игра или нека се оправи и нека си го стегне гзот и почне да игра како пред две години,или нека фаќа патот...јас незнам што се случи со човекот како да нема желба контра да повлече или долга топка да даде:toe:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Значи сеа пак треба да викаме дека очекуваме гол од Шева против Лацио!! :) Ај ваљда ќе не слушне и ќе ни го напраи ќефот! :)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Шева на своето деви во Милан постигна Хет-трик против Лацио.Да се надеваме дека и оваа утакмица ке му биде отскочна даска!
 
P

PewDiePie

Гостин
Само оној бомбашон од тренер што го имаме да не го стави пацарот пак :tapp:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Кака е во топ 10 играчи за Златната топка(осми), еве ја целата листа:

1. Cristiano Gay Ronaldo (Portugal, Manchester Utd), 446 points

2. Lionel Messi (Argentine, FC Barcelone), 281 pts

3. Fernando Torres (Espagne, Liverpool), 179 pts

4. Iker Casillas (Espagne, Real Madrid), 133 pts

5. Xavi Hernandez (Espagne, FC Barcelone), 97 pts

6. Andreï Archavine (Russie, Zénith St-Pétersbourg), 64 pts

7. David Villa (Espagne, Valence CF), 55 pts

8. Kaka (Brésil, Milan AC), 31 pts

9. Zlatan Ibrahimovic (Suède, Inter Milan), 30 pts

10 Steven Gerrard (Angleterre, Liverpool), 28 pts


Голем дел од сезоната беше повреден и Милан не освои ништо годинава. Ај другата година подобро да е.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас искрено против Лацио очекувам само Кака да не спаси.Сигурно ќе играат Пипо и Шева во напад и Кака зад нив..
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Според мене купот не Италија не е многу битен така да би можеле да играме со втора постава и да му се даде шанса на младите уругвајци и одбраната со Сендерос и Антонини
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Се надевам дека Сендерос ќе добие место утре во првите единаесет... :pipi:
...а за тоа како ќе заврши натпреварот не знам, у купојте све е можно :wink:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.501
Поени од реакции
5.483
Групата за со Лацио:
TIM CUP: MILAN-LAZIO, THE LIS OF 18 CALLED UP ROSSONERI PLAYERS
GOALKEEPERS - Dida, Kalac;
DEFENDERS- Antonini, Darmian, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Senderos, Zambrotta;
MIDFIELDERS- Cardacio, Emerson, Flamini, Strasser (n.51);
STRIKERS- Kakà, Seedorf, Shevchenko, Ronaldinho.
UNAVAILABLE PLAYERS: Bonera, Nesta, Ambrosini, Pirlo, Borriello, Inzaghi, Pato. SUSPENDED: Gattuso.
Очекувам овие 11 да играат:
Можно е и Замброта да игра десно, Антонини лево а Фавали централен...


Дида
Антонини-Дармиан-Сендерос-Фавали
Кардачо-Емерсон-Фламини
Сидорф-Стрејзер*
Инзаги






Еве како стоиме со Лацио во куповите:
MILAN
Milan-Lazio is a direct elimination match, without first or second legs. Tomorrow's match will qualify one of the two teams directly to the quarter finals. Here are the latest precedents (in capital letters the qualified team) in direct encounters between Milan and Lazio in the Coppa Italia:
1997-98 (Finale) Milan-LAZIO 1-0 1-3;
1998-99 (Ottavi) LAZIO-Milan 3-1 1-1;
2001-02 (Quarti) MILAN-Lazio 2-1 3-2;
2003-04 Milan-LAZIO 1-2 0-4.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
На купот не му даваме големо значење ќе видиме ипак како ќе изиграат нашите!!!
Се надевам на Шева на оваа утакмица, 90 посто ке ги поздрави со гол и ќе му тргне...додека за Пирло неам коментар го мрзи да игра не е стариот Пирло да знаеме дека имаше повреда ама и пред повредата играше како без желба:toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.550
Поени од реакции
48.047
Стрејзер*

:
кој е па овој?!?!

Eве што вика екимот
Milan's Social Doctor illustrates, in function of tomorrow's match against Lazio, all the reasons of the unavailability of Ambrosini, Bonera, Borriello, Inzaghi, Nesta, Pato and Pirlo.


Пато и Пипо и Бориело не играат,значи Шевченкo сам у напад ќе биде.

Не очекувам некој гол од него воглавно ради составот што би требало да истрча утре.Али па кој да знае Лацио секогаш ни се наоѓале за кревање самодоверба во кризни времиња а и не Шева му лежат од времето кога им напика хет-трик :):)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.501
Поени од реакции
5.483
кој е па овој?!?!
Играше летово на пријателска со Интер изгледа, го запамтив кога го скрши Адриано со клизач :)... црнче е (2 црнчиња има од младинците едно на О и овоа на С)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom