Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Бен Арфа, Ниан, Брандао и Лучо, не е уопше наивно и за потценување. Мислам дека има големи шанси да го јадеме како циган мрсул шо јаде : ). Форма-0, морал-0, атмосфера-0. Само Пато и Сторари ни се у позитива :)
По моја логика Инзаги дава резултат со јак полушпиц(Ронлдињо), додека Хунтелар би дал резултати со јаки крила. Во моментов поизводлива ми е вторава варијанта со нешто како составот на Димче погоре стаен.
До вчера имав надеж за Роналдињо, од вчера званично изгубив, no hoper е дечкото не се убедувам сам себе веќе дека ќе го бидне овде, време е да ја запоседне клупата.
Иначе има муабети дека ако Леонардо не донесе победа од следниве две утакмици ќе јаде отказ. Сите знаеме дека он не е правиот проблем во екипава и жално ќе биде само по неговата тренерска кариера што ќе му ја упропастат за навек оние копилиња скапани што не му дадоа асален катеријал за работа.
Ако се деси отказот уште сеа ми мириса на Закерони мене :).

другар, сепак е почеток на сезона. Значи, неможе да се докаже дека сме дупки, по само 3 одиграни кола во Сериа А а не одрекувам дека не сме тапа - (ТЕШКА ТАПА СМЕ). Значи треба малце време да одмине за да окривуваме некого, за да се увериме у некои играчи дека стварно не ги бива. Видовме и онаа година со Кака дека ги усравме првите 2 утакмици, па подоцна наредните 10-12 утакмици не ги изгубивме.
А и Леонардо е и најмалце крив, со ваков состав и Капело,Липи,Мурињо,Венгер,Фергусон да дојдат пак ке вадиме вакви резултати. Сакам да кажам дека играчкиот кадар е оној кој треба да се окривува. Сепак и Лео има кривица во сета оваа криза, но е минимална, тој состав што го пушта да игра, горе-доле е најдобриот што го имаме во моментов(освен фактот што Хунтелар грее клупа)...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
другар, сепак е почеток на сезона. Значи, неможе да се докаже дека сме дупки, по само 3 одиграни кола во Сериа А а не одрекувам дека не сме тапа - (ТЕШКА ТАПА СМЕ). Значи треба малце време да одмине за да окривуваме некого, за да се увериме у некои играчи дека стварно не ги бива. Видовме и онаа година со Кака дека ги усравме првите 2 утакмици, па подоцна наредните 10-12 утакмици не ги изгубивме.
А и Леонардо е и најмалце крив, со ваков состав и Капело,Липи,Мурињо,Венгер,Фергусон да дојдат пак ке вадиме вакви резултати. Сакам да кажам дека играчкиот кадар е оној кој треба да се окривува. Сепак и Лео има кривица во сета оваа криза, но е минимална, тој состав што го пушта да игра, горе-доле е најдобриот што го имаме во моментов(освен фактот што Хунтелар грее клупа)...
А што се па они криви? Мислиш дека они незнаат дека имаат по 30 и више години и неможат?
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Утре на 5+ ке ја дваат милан или?? да не знае некој некоа информација??:helou:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Уживајте бе, го имаме Мурињо...




Сепак Леонардо било тоа... :)




шала на страна... не ја префрлам вината на Лео, а ниту имам право на нешто такво. Инаку гледам гоал нешто трескаат глупости дека ова е најслабиот Милан во последните 25 години што мислам дека не е точно, имал Милан слаби сезони и претходно па мислам дека оваа ќе се подобри затоа што за разлика од порано моментално Милан има играчи за да не се дозволи бедна сезона


со среќа против Марсеј
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
дел од програмата на 5+ тв

20:00 Ноќ со шампионите – отворено студио
20:45 Лига на шампиони: Олимпик Марсеј - Милан
22:30 Ноќ со шампионите

штета што на кабловскава сигналот на 5+ е тапа скоро не се гледа кај мене
ќе се троши нет изгледа
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Марсеј се многу незгодна екипа, не се надевам на победа на нивни терен, доста е едно нерешено.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Kако бе доста нерешено.

We are team off champions, we have great players. Ronaldinho is the best in the world.

Само победа и ништо друго:pipi:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
А утакмицава со Марсеј денес ја играме, така? :kesa:

Некој спомна дека уште во старт му ја уништивме тренерската на кариера на Лео. Па до кај негде и у право е. Зошто му се даде прилично слаб и стар тим. Некои играчи немаат веќе мотив да играат фудбал, како Пирло, Роналдињо, Јанкуловски, Замброта... А и тој ич нема искуство и лиценца за тренер доби пред 2 месеца.
Според мене најдобар избор беше Рајкард. А и Спалети не е лош тренер, напротив е еден од подобрите во Италија. :smir:

И каде сте сега тие што тврдевте дека Роналдињо ќе се врати во старата форма од Барса?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
А утакмицава со Марсеј денес ја играме, така? :kesa:

Некој спомна дека уште во старт му ја уништивме тренерската на кариера на Лео. Па до кај негде и у право е. Зошто му се даде прилично слаб и стар тим. Некои играчи немаат веќе мотив да играат фудбал, како Пирло, Роналдињо, Јанкуловски, Замброта... А и тој ич нема искуство и лиценца за тренер доби пред 2 месеца.
Според мене најдобар избор беше Рајкард. А и Спалети не е лош тренер, напротив е еден од подобрите во Италија. :smir:

И каде сте сега тие што тврдевте дека Роналдињо ќе се врати во старата форма од Барса?
abe brat 14 sme a ne 15 hahah utre igrate kako i nie so sreka na utresniot mec
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
goal.com предвидува победа за Милан
PREDICTION

The result could certainly go either way, but despite not having the best of starts in Serie A, Milan always play their best football in Europe. With this in mind, Marseille will fight hard, but the Rossoneri will just do enough to edge out their opponents on the night.

Marseille 1-2 Milan :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
goal.com предвидува победа за Милан
PREDICTION

The result could certainly go either way, but despite not having the best of starts in Serie A, Milan always play their best football in Europe. With this in mind, Marseille will fight hard, but the Rossoneri will just do enough to edge out their opponents on the night.

Marseille 1-2 Milan :smir:
Не се замарам многу со вакви коментари, не играат никаква улога, а овие од гол.ком лоши предиктори у сваки случај.

Само Пеле да не излезе со изјава "Mилан ке победи"
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Is there a less mobile midfield in Serie A at the moment than Milan’s? Are there two worse full backs than Massimo Oddo and Marek Janukulovski? Is there a team as susceptible on set-pieces and crosses? Does there exist an individual who does as little as Ronaldinho, yet still occupies possibly the most important position in the line-up?
The lack of pace throughout the team is so horrific that the term ‘counter-attack’ does not exist in the Milanello vocabulary. The time it takes for the Diavoli to move from one end of the pitch to the other is comparable to the time it takes for a hunchbacked old man with a zimmer frame to cross the road.

Колку и да не се слагам со шупациве од гол.ком ова е мислам најдоброто опишување на моменталната состојба во тимот. После овие 3 утакмици стварно не видов една брза акција или било каков силен притисок и контранапад, освен Пато ако не ја грабне топката и да иде сам против сите.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не се замарам многу со вакви коментари, не играат никаква улога, а овие од гол.ком лоши предиктори у сваки случај.

Само Пеле да не излезе со изјава "Mилан ке победи"
За све е тој крив, у пм...

Уште летото кога прогнозираше добри реултати на Леонардо со Милан ме фати страв :cheeky1:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
“утрешниот натпревар е многу значаен бидејќи Реал Мадрид сигурно ќе го обезбеди првото место а за второто место ќе се борат Милан и Марсеј“. ova isjava na galiani (gomnata) kazuva kolku sme slabi i kolku e slab toj se da mu ebammmm :S:mad::mad::mad::mad::
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom