Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Супер утакмица нека ни се множат победите оваа сезона.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Честито нека ни е победава и првите 3 бода!! :)
Јас сум задоволен од играта...Значи со еден нов,добар бек ќе бидеме уште појаки.Пато и Роналдињо изиграа многу добро,тоа се бара од нив...
Се надевам дека ова ќе ги мотивира уште повеќе и наредната сабота ова време ќе имаме 6 бода на табелата...:)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
никој не го коментира замброта мислам дека дечково денес одигра послабо од јанкуловски се приметува дека не е Фит,да се надеваме ке биде во наредните денови :smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
пс. Мислам дека насетив како Гатузо и Амброзини се скараа некако, овој лентата капитенска ја даде на Пирло и мислам дека на измената не се ни поздравија. :\
Се поздравија ама многу млитаво, незнам што е работата.

Против Интер мора да играме дупло подобро од вечерва ако сакаме да победиме.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.589
Поени од реакции
1.123
Ај нека ни е честита победата , и се надевам на уште една против Интер!
 
P

PewDiePie

Гостин
Ајде нека ни е честито победа Пато ЦАР!!! Јанко дрво ЛЕВ БЕК ПОД ИТНО и ке бидеме топ. :helou:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
И од мене нека ни е честито победата ,и нека се множат,Супер утакмница во кој сите одиграа на ниво ,Рони со 1 асистенција, и просто кажано и 1 полуасистенција ни ја врака довербата,Но најголемите честитки според мене одат кон:aplauz::aplauz::aplauz: Пато:aplauz::aplauz::aplauz:,Овој 2 гол беше од школските учебници на фудбалот,супер изведена акција Браво нема што.Така да продолжиме и Шинтер ке ги нашариме:vozbud:ПОзз:helou:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Солидна игра.
Бориело делуваше како изгубен на теренот....другите сите беа ок.
Неста личи на тој што го знаеме сите и тоа страшно ме радува.
Пато беше како ракета....само нека продолжи така цела сезона.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ај и од мене честито и да ни се множат победи, очекувам за со Шинтер подобра игра и нормално победа. Браво за Силва, Неста, Роналдињо и Пато.

 
А

Ајсшутер

Гостин
Роналдињо дефитивно најдобро изигра ќе имаме голема среќа ако изигра цела сезона како што играше вечерва, Пато исто така што требаше реализираше само Бориело скоро и како да не играше на натпреварот.. само нека ни се множат победите !

 
P

PewDiePie

Гостин
Роналдињо стварно изигра топ ке биде јако ако си стои на зборот и ако се врати во играта како порано. Бориело дрвце и минатата сезона тоа што играше и оваа многу е труп :toe: Јанко кажав веќе нов бек под итно само фаули непотребни прави а Амброзини и Рино се срчкале а,па јасно дека ке се,само Гатузо може да биде и Е капитен во душа на овој состав на Милан ццц со кој памет Амбро капитен не ми е јасно човекот игра две сезони цели преку сила што се вика...али ај ке се покажат Фламини и Гатузо па ке одмара на клупа овој.Следната со Шиттер ке биде жустро сакам Хунтелар да ги освежи едно 2 пати и Пато еднаш. :wink:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Слики од натпреварот против Сиена:









Ѕвер!


Добра фотка...:pipi:









 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Честото победа да ни се множат ај следни се интер..Рони денес феноменално изигра а на крај забележав дека заедно одеа Амброзини и Рино,после она со сиена што на крај настана.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Јанкуловски најдобар.
Пато гол мајстор.
Роналдињо волшебник, визионер, нездраво екстра играч.
Фламини секоја година се по ѕвер.
Неста и Силва каква одбрамбена двојка, па двајцаве се за уживанција, да ги гледаш и да свршаваш, што повеќе да кажам.
Пирло и Гатусо солидно си ја завршија задачата и се гледа дека си ги местат коцките, ќе бидат подбри иако неможам да кажам дека и сеа не беа солидно добри.
Замброта дефанзивно доволно колку што треба, офанзивно просечно.
Бориело, уффф, тешко промашена инвестиција, никако да се вклопи во клубот, се надевам дека ќе се подобри.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom