Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Браво одлична игра,мора да се земе лев бек и тоа побрзо и ке бидеме најдобри....

Одлично добар старт да ни тргне вака може да го освоиме скудето...

И ова сезона очекувам пато да биде прв стрелец..

Честитки за победата Форца Милан....:vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Ова што се дешаваше на крајов беше поинтересно од последнитте 20 мин:tv:
*И бразилциве се без лекарско :vozbud:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.501
Поени од реакции
58.887
Ај честито!

Да може да заврши првенствово сега, а? :vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
хаха...добро изигравме иако на крајов педерски беше :pos2:..како се напнаа овие од сиена,пато ги дупчеше за малце на крајот ке беше масовна !:pos2: ајде нека ни е со среќа првата победа и деби на Лео да му се множат !!! ПОЗЗ МИЛАНЕЗИ !:smir:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Одлично, 3 бода, кејфои.

Само морам да потенцирам дека стварно ми е жал што Чапо и компанија сеа не можат не кажат, ви рековме дека сме слаби и ред други срања.

Одлична игра, Лео мајсторе, РОНАЛДИЊО уфффффф, класика ѕвер, Фламини згрешив кога реков да го сменат со Сидорф, признавам грешка.

Пато оваа утакмица 2, до крајот на сезоната 32.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ај честито први 3 бода сезонава и уште на 37 утакмици да биде вака. поздрав росонери
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито победа....Пато изигра супер...Рони браво за асистенциите..одбраната солидна
НЕСТА И СИЛВА ЅВЕРОВИ
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Супер утакмица, супер игра на Роналдињо, Пато, Фламини а и многу ми се свиѓаше како играше Неста(само никад да не му се даде да избаци од наша половина) :smir:

Да видиме сеа Јубе и Шинтер што ќе напраат утре.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Супер утакмица, супер игра на Роналдињо, Пато, Фламини а и многу ми се свиѓаше како играше Неста(само никад да не му се даде да избаци од наша половина) :smir:

Да видиме сеа Јубе и Шинтер што ќе напраат утре.
Шинтер ке изгубе
И јубе ке изгубе нели знаеш?? :icon_lol::toe:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
солидна изиграна партија,презадоволен сум од Фламини-секоја чест, исто така и за Неста,Т.Силва и Пато и Рони не беше лош,добри сме но уште треба да напредуваме,може и некое трансфверче квалитетно на лева бековска позиција и нека ни е со среча првава победа сезонава и мора да бидеме задоволни со 3-те бода со оглед на тоа дека тешко се земаат 3-те бода на гости кај Сиена поз:vozbud:
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Честитки за победата, сега спремајте се за дербито. Поздрав
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.651
аии аирлија нека е, први на табела, сите да го пушат!!!! :icon_lol:

Задоволен сум иако игравме против тешко дефектна екипа на која требаше бар уште еден да и се даде за уметнички утисак. сепак добро е ко за старт.
Посебно ме радува тројката-Пато Бориело Роналдињо. Одлично се покажаа, пасовите на Роналдињо беа феноменални, головите на Пато топ, а и Бориело си ја изигра задачата, врати и свртe доста топки, доби поголем дел од воздушните дуели(баталете го Бранко што тресеше глупости) солидно си одигра.
Одбранта со исклучок на бочните Јанкуловски и Замброта кои баш не се покажаа беше исто добра, Силва и Неста се добар тандем, само да ја издржат сезонава здрави и живи немаме гајле.
Не ми се допадна тоа што слабо се играше преку средина, форсираа некои долги пасови од еден крај до друг а средината остана неупотребена, тоа може многу да не кошта наредно коло.
а дур сме кај наредно коло, од таа ако излеземе непоразени може да имаме основан оптимизам за сезонава, ова ко што реков е доволно ко за елан.

пс. Мислам дека насетив како Гатузо и Амброзини се скараа некако, овој лентата капитенска ја даде на Пирло и мислам дека на измената не се ни поздравија. :\
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom